Home » 2021 Land Rover Defender 90 İncelemesi: Bulvarlarda ve Çamurda Evde

2021 Land Rover Defender 90 İncelemesi: Bulvarlarda ve Çamurda Evde

by adminn1
0 comment
2021 Land Rover Defender

Retro, son birkaç yıldır sektörde biraz daha az moda oldu. Tabii ki tamamen ortadan kaybolduğu için değil – Amerikan kas arabalarının üçlüsü geçmişle olan bağlarının çoğunu yapıyor ve Fiat 124 Spider veya hatta belirli bir Jaguar F-Type gibi birkaç yeni örnek var. zamansız E-Tipi. Ancak elektrik enerjisine geçişle birlikte genel eğilim, endüstrinin yeniden geleceğe bakmaya başlamasıdır.

Land Rover Defender

2021 Land Rover Defender

Yine de, dayanıklı 4×4 kategorisine hızlı bir bakış, geçmiş yılların tasarımlarına hala ilgi olduğunu doğrulamaktadır. Jeep Wrangler, 60 yılı aşkın bir süredir II. 1960’lar.

Bir de Wrangler ve Bronco’nun aksine Kuzey Amerika’da merak uyandıran Land Rover Defender var. Önceki nesillerin birkaç modeli yıllar içinde buraya geldi, ancak İngiliz sağlamlığının sembolü Atlantik’in bu tarafında hiçbir zaman çok fazla varlık göstermedi.

Ancak son birkaç aydır Land Rover, en ikonik modelini günlük olarak sağlam bir 4×4 sürmeye hazır olan ve banka hesaplarında oynamak için en az 62.800 doları olan Kanadalı sürücülere sunuyor. Bu arada, herhangi bir seçenek eklenmeden Defender 90’ın taban fiyatı.

 Land Rover

2021 Land Rover

Daha kısa olan Defender 90, markanın stratejistlerinin tüm çabalarına rağmen, iki kapısı ve soldan sağa açılan bir arka kapısı ile niş bir araç olmaya devam ediyor. Dört kapılı ve yedi koltuklu Defender 110’un yolcu taşımak için daha pratik bir araç olduğunu söyleyelim.

 

Defender 90’ın özellikleri
Test sürüşüm sırasında yolda karşılaştığım yayaların ve sürücülerin tepkilerine dayanarak, yeni Defender 90’ın tasarımı kazanan oldu.

Modelin tasarımcıları, kare siluetden başlayarak klasik modelden birkaç unsur aldı. En dikkat çekenler, kontrast oluşturan metalik plakalara sahip düz kaput, ön çamurluklardaki ızgaralar, bir uçtan diğer uca yatay pencereler ve hepsinden önemlisi, küçük LED konum lambalarına sahip dikey arka bölüm ve stepnenin takıldığı dar kapıdır.

2021 Land Rover Defender

Land Rover Defender

Ve sonra, arkada, o küçük yan çatı pencereleri, modelin geçmişine büyük bir saygı duruşunda bulunuyor.

 

Ve iç?
Land Rovers’ı iyi tanıyorsanız, bildiklerinizi pencereden dışarı atın. İçeride, Defender 90’ın markanın diğer modelleriyle hiçbir ilgisi yok. Tabii ki, gruptaki diğer araçlardan ödünç alınan birkaç bileşen var, ancak ortam benzersiz bir Defender’dır.

Örneğin, gösterge panosu en son bilgi ekranlarına sahiptir (biri direksiyonun arkasında ve diğeri dokunmaya duyarlı, tam ortada), ancak bunlar farklı şekilde entegre edilmiştir, özellikle tasarımcıların bir yolunu bulduğu ortadaki. “yüzer” yapın. Ayrıca, bu gösterge panosunun iyi bir kısmı, akıllı bir cihaz veya hatta küçük bir çanta için depolama alanı olarak kullanılabilir.

Orta konsol, indüksiyonlu şarj pedi, soğutmalı soğutucusu ve iki bardak tutucusu ile aynı derecede pratik. Altında ekstra boşluk bile var. Defender 90’ı altı kişilik bir modele dönüştüren seçenekler kitapçığı aracılığıyla ilk sıra için tam bir yedek koltuk sipariş etmenin mümkün olduğunu unutmayın.

Bu konsolun sonunda, klima sistemi, şanzıman vites değiştirici, sürüş modları, havalı süspansiyon ve ses sistemi için merakla doğru yerleştirilmiş zorunlu düğme de dahil olmak üzere en sık kullanılan tüm kontrolleri bulacaksınız. yolcunun yanında.

 

Aslında bu alandaki butonların düzeni kafa karıştırıyor. İklim kontrolü için hala iki düğme var, ancak alışmak biraz zaman alıyor ve sürüş modları düğmesinin havalandırma yoğunluğu düğmesinin üstünde olmasını oldukça sıra dışı buluyorum. Ve şunu söylemeliyim ki vites kolunun konumu orta ekranın manipülasyonunu engelliyor. Güzel ve iyi tasarlanmış, ancak çok kötü düşünülmüş!

Ana görevi kaldırımdan uzaklaşmak olan bir 4×4 için etkileyici olan arkadaki boşluktan bahsetmeliyim. Tek sorun, erişimin daha zor olmasıdır. Arkaya geçmek için iki koltuktan birini öne kaydırmanız gerekiyor… ve basamak yüksek!

Son olarak, örneğin bagaja koyarken çok fazla alan ve esneklik sunmayan bagaj var. Kesinlikle, kullanım söz konusu olduğunda, Defender 110 daha iyidir.

 

Sağlam bir 4×4’ün tüm donanımı
Land Rover Defender’ın her şeyden önce belirli bir görüntüyü yansıtmak için bir araç olduğunu söyleyerek kimseyi şaşırtmayacağım. Bir Mercedes-Benz G-Serisi gibi, İngiliz bölümünün en yeni 4×4’ünün, en uzak bölgelere girmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olmasına rağmen, dünyanın engebeli yollarından ziyade şehir bulvarlarında bulunma olasılığı daha yüksektir. Ama olabilir anlamına gelebilir mi? 90.000 dolara yakın bir fiyata satın aldığınız yeni Land Rover’ınızla araziye çıkmaya cesaret edebilir misiniz? Bende böyle düşünmüştüm.

Ancak bunu ödemediğim için Defender 90, test ettiğim birkaç gün boyunca biraz kirlendi. Emin olun, onu ünlü Rubicon Trail’de veya hatta Quebec’teki Montebello civarındaki Land Rover deneyiminde kullanmadım, ancak otoyol boyunca yönlendirdiğim küçük patika, niteliklerini doğrulamak için yeterince çamurluydu. otantik bir 4×4 nedir.

Terrain Response sistemi kullanılarak ayarlanan Mud Ruts modunda Defender 90, su deliklerini kısa sürede çalıştırdı ve uzun çimenler Land Rover’ın dengi değildi. Aslında havalı süspansiyon ile özellikle arazi lastikleri yoldan çıktığınızda ek çekiş sağladığı için engelleri aşmak çok kolay.

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram