Home » 2021 Porsche Cayenne GTS Coupe İncelemesi

2021 Porsche Cayenne GTS Coupe İncelemesi

by adminn1
0 comment
2021 Porsche Cayenne

Daha önce de belirttiğim gibi, ben bir SUV hayranı değilim. Kullanışlılığı, saklama alanı, alanı ve diğer her şey için bir tane sahibi olan aileleri anlıyorum – ama sürüş deneyimine gelince, beni kaybediyorsunuz. Bununla birlikte, kuralın istisnaları vardır ve bugünün incelemesi bunlardan birine bakmaktadır. 2021 Porsche Cayenne SUV her zaman faydadan çok sporla ilgili olmuştur ve GTS varyantı konfor ve duygu, sportiflik ve denge arasındaki doğru dengeyi temsil eder ve bu 2021 modeli için daha da doğrudur.

Porsche Cayenne

2021 Porsche Cayenne

V8’in dönüşü
Son GTS modellerine olan ilgim, özellikle onlara güç sağlamak için gelen V6 motorları nedeniyle geçtiğimiz yıl azaldı. Aslında mesele güç değildi; daha ziyade mesele duyguydu, ya da onun eksikliğiydi. Bu motor, verimli olmasına rağmen, çok sağduyuluydu. Görünüşe göre Porsche mesajı almış ve V8’i kaputun altındaki yerine geri getirmiş.

Porsche’nin de onu bulmak için çok uzağa gitmesine gerek yoktu. Performans rakamları burada biraz azalmış olsa da, çok güçlü birinci sınıf Cayenne versiyonunda zaten bulunan 4.0L turbo V8’i kullandı. Yine de 453 hp ve 457 lb-ft tork alıyorsunuz, bu 2 tonluk canavarı durma noktasından 100 km/s’ye 4,5 saniyede çıkarmaya yetecek. Hissettiğiniz gücün ötesinde, V8’in tam hızlanmadaki sesinin heyecanı ve istediğiniz zaman direksiyon simidi kürekleri ile manuel modda da kullanılabilen 8 vitesli otomatik şanzıman ile ideal eşleşme var.

Sonuç olarak, bu GTS bir kez daha en sevdiğim Cayenne oldu, ancak her şeyin mükemmel olmadığını da belirtmeliyim. Birazdan bunun hakkında daha fazlası.

2021 Porsche Cayenne GTS

Porsche Cayenne GTS

Sevmemek zor olan bir film müziği
Sonunda sinirlerinizi bozan gırtlaktan gelen sesleri olan bazı V8’lerin aksine, bir GTS motorunun müziğini değiştirmek mümkündür. Tam öfkeli Tiger efektini elde etmek için Sport+ modunda direksiyon simidindeki küçük düğmeyi kullanıyorsunuz; canavarınız kükreyerek canlanacak ve vites küçülttüğünüzde egzoz borusu sevinçle osuracak. Diğer zamanlarda, günlük trafik sıkışıklığında veya otoyol seyir hızında Normal mod, eski V6’dan çok daha yüksek sesli değildir.

22 inçlik lastiklerin varlığına rağmen (test cihazımızda 21 inç kış lastikleri vardı), hıza göre yerden yüksekliği modüle eden etkili bir havalı süspansiyon sayesinde konfor çok iyi. Ayrıca çok sert bir şasi ile uğraşıyorsunuz. Çok az SUV, sürücü girişine bu kadar iyi ve hızlı yanıt verir. Bu genellikle bir spor arabaya yapılan iltifat türüdür, SUV’ye değil.

Güç her zaman sürücünün hizmetindedir ve tam tersi değil, bu da çok güvenli bir sürüş deneyimi sağlar. Her zaman tam kontrolde hissedersiniz, örneğin bir Boxster’ın direksiyonundaymış gibi virajlara saldırabilirsiniz ve hiçbir zaman en ufak endişe çizgilerinin alnınızı kirlettiğini hissetmezsiniz.

2021 Porsche Cayenne

Porsche Cayenne

Her şey mükemmel değil mi dedik?
Porsche’yi tanıyanlar, ürünlerine gelince taban fiyatın hiçbir şey ifade etmediğini anlarlar. Bir tane alan alıcılar genellikle 20.000 dolardan fazla seçenek ekler. Test modelimizde 30.000 doların üzerinde seçenek vardı ve bu fiyata bile, bu fiyata gerekli görülmesi gereken öğeler eksikti.

İlk olarak, 126.500$ olan taban fiyattan bahsedelim. Bunun için zaten yeterince makineniz olduğu doğru, buna SUV’ların Gran Turismo’su demeye cüret edebilirim. Ancak eğlenceyi arttırmak için cüzdanınızın derinliklerine inmelisiniz.

Modelimiz 18.000$’lık Sport Premium Plus paketiyle donatıldı. Bu fiyata, bir tavan ve kabinde karbon fiber ekler içeren Karbon Fiber Paketi alırsınız. Ayrıca ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar, LED farlar, 22 inç jantlar ve bazı elektronik sürüş yardımlarına sahip oluyorsunuz. Test cihazımızdaki kırmızı renk 3.000 dolar daha fazla. Performansa katkıda bulunan tork vektör paketi 4.000 dolar. 350 derecelik kameralar 1.000 dolar.

 

Ve bu fiyata bile, seçeneklerimizin bir parçası olmayan 8.000 $ ‘lık birinci sınıf bir ses sistemi veya 700 $’ dan bir indüksiyon şarj cihazı veya 1.280 $’ dan daha iyi ses geçirmez pencereler gibi birçok seçeneği dışarıda bırakacaksınız. Ve hepsinden kötüsü, akıllı hız sabitleyici 4,110 dolardan.

Açıkçası bu kadar pahalı bir araçta böyle şeyler için fazladan para ödemek zorunda kalmak delilik. Pete aşkına, kablosuz şarj 25.000 dolarlık Hyundai arabalarında standart donanımdır. Ve bir iPhone’unuz varsa, Cayenne GTS’de 4 giriş bulunan USB-C kablolarına ihtiyacınız olacak – USB-A fişi ve kablosuz şarj cihazı yok. iPhone’umda meyve suyum bitti ve bu GTS Android ile uyumlu değil.

Ayrıca, birkaç saatlik eğitimde olduğu gibi, bilgi-eğlence sistemine tam anlamıyla hakim olmak için biraz zaman ayırmanız gerekecek. Aksi takdirde, iç ortamın geri kalanı ve bitirmesi kusursuzdur. Koltuk biraz kısa ve benim zevkime göre fazla yüksek ama sonunda iyi bir sürüş pozisyonu buldum.

 

Çözüm
Cayenne coupe versiyonu sadece iyi görünmekle kalmıyor, aynı zamanda 7,700 lb çekme kapasitesine sahip, 4 kapılı versiyona kıyasla çok az kargo alanı kaybediyor ve onu SUV alanında kendi sınıfına sokan benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor. Direksiyona geçtiğinizde, küçük şeyleri unutacak ve mekanik senfoninin tadını tamamen çıkaracaksınız. Yaptığımız şey buydu.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram