Home » 2021 Toyota RAV4 Hybrid İncelemesi – Birincil Bir Alternatif

2021 Toyota RAV4 Hybrid İncelemesi – Birincil Bir Alternatif

by adminn1
0 comment
2021 Toyota RAV4

Kanadalı sürücülerin, Toyota rozetli spor arazi araçlarının yükünü çeken amiral gemisi modeli olan popüler RAV4’e gerçekten bir giriş yapmasına gerek yok. Prime versiyonu hariç altı hibrit olmayan ve dört hibrit versiyon dahil olmak üzere en az 10 yinelemede mevcut olan RAV4, markanın İsviçre Ordu çakısı. 2021 Toyota RAV4 XLE AWD hybrid’i teste tabi tuttuk ve 4 tekerlekten çekiş sistemini, hibrit sistemin genellikle -20’ye yakın sıcaklıklardaki verimliliğini ve kışın yakıt tüketimini değerlendirebildik.

Toyota RAV4

2021 Toyota RAV4

Dış taraf
Toyota’nın yeni küresel mimarisine (TNGA) dayanan 2021 Toyota RAV4, keskin bir siluet, hakim bir duruş ve sağlam bir görünüm ile vurgulanan dinamik bir tasarıma sahiptir.

2021 Toyota RAV4 Hybrid

Toyota RAV4 Hybrid

Önde, LED gündüz sürüş farlarıyla vurgulanan yüksek tünemiş farlar, ön fasyanın uçlarına yerleştirilmiş. Bunların hemen altında, bu arada XLE versiyonunda LED olmayan sis farları var. Ortada Toyota için gizli kalan bir ızgara var.

Yandan bakıldığında, Toyota RAV4’ün yerden yüksekliği aslında bu segment için yüksek. Ön çamurluğun üst kısmında küçük bir Hybrid logosu yazılıdır. Arkada, farlar baskın ve tampon heybetli ve plastikten yapılmış. Ayrıca, daha maceracı bir araç olarak imajını geliştirmek için plastiğin tüm alt aracı çevrelediğini de fark ettik.

 


Uçağa biner binmez, işlerin biraz zorlaşabileceği ve kirlenebileceği yerlere gitme arzusunu daha da vurgulamak için araçta plastiğin bulunduğunu fark ediyorsunuz. Buraya ve oraya yerleştirilen düğmeler ve kontroller, pratiklik düşünülerek oldukları yere yerleştirildi. Kol dayanağının altında hatırı sayılır miktarda saklama alanı ve orta konsolun altında büyük bir cep bulacaksınız. En üstte 7 inçlik bir multimedya ekranı hüküm sürüyor. İlk başta küçük olduğunu düşünebilirsiniz, ama açıkçası bu, hemen düşünmeyi bırakacağınız türden bir şey. Apple CarPlay ve Android auto kablolu bağlantı ile kullanılabilir.

2021 Toyota RAV4

Toyota RAV4

XLE modelimiz – belirtmem gereken en üst modellerden biri değil – çift bölgeli klima kontrolü ve ısıtmalı ön koltuklar sunuyordu. Ortada, vites kolunun solunda EV, ECO, Normal ve Sport modlarına sahip Toyota sürüş modu seçicisini buluyoruz. Toyota Corolla Hybrid’de olduğu gibi, karda sürüş modu olmadığı için sadece bir kar fırtınası sırasında ECO modunu kullandık. Geri kalan zamanlarda ise sürüş dinamikleri ve konforun en iyi dengesini sunan Normal modda kaldık.

Arkada, modele aşina olanlar için özel bir şey yok: 60/40 oranında bölünebilen arka koltuk, konforlu bir deneyim sunuyor ve her boyuttaki yolcu için yeterli alan var; Kompakt bir SUV için bu model oldukça geniş. RAV4 Hybrid, normal modelle aynı kargo alanını, normalde 1059 litre ve arka koltuklar katlandığında 1.900 litre sunuyor.

 

Sürüş
Hibrit modeller, toplam 219 hp güç üreten iki elektrik motoruyla desteklenen 2,5 litrelik 4 silindirli bir motordan güç alıyor. Sağ ayağınızla aşırıya kaçmadığınız sürece CVT şanzıman sağduyulu bir iş çıkarıyor. 4 tekerlekten çekiş konfigürasyonu standarttı ve sağlıklı bir kar fırtınası sırasında ne kadar iyi çalıştığını görebildik. Sistem, her zaman en iyi tutuşu aramak için ön tekerleklerden arkaya geçer. Çok iyi Blizzak W90 lastiklerinin yardımıyla sonuç dikkat çekiciydi.

Seyir hızında birkaç (çok az) kilometre boyunca elektrikli modda sürüş yapabildiğimizi unutmayın. Aksi takdirde, 30 km/s’nin altında, saf elektrik modunda ne kadar uzağa gidebileceğinizi görmekten keyif alabilirsiniz.

Yakıt tüketimi tarafında, işler o kadar etkileyici değil. Toyota, 6.0L/100km rakamlarını açıkladı. Yaklaşık 300 km’yi kapsayan birkaç günlük banliyö yolculuğundan sonra ortalama 7,5 L/100km’ye ulaştık. Neyse ki hafta sonu dağlara çıktık ve tali yollarda ortalama 80 km/s hızla 165 km gittik. Bu bağlamda kaydedilen yakıt tüketimimiz oldukça tatmin edici bir 5,8L/100km idi.

 

sürümler
Bahsedildiği gibi, dört RAV4 modeli hibrit güç aktarma organı ile sunuluyor. LE, XLE, XSE (Teknoloji paketiyle de mevcuttur) ve Limited vardır. Fiyat 35.200$ ile 45.000$ arasında değişiyor ve bunun için size uyarlanabilir hız sabitleyici, şeritten ayrılma uyarısı (önce bir bip sesi, ardından hafif bir direksiyon düzeltmesi ile), şeritte kalma yardımı, otomatik yüksek sağlayan muhteşem Toyota Safety Sense 2.0 paketini alırsınız. kirişler ve yaya algılamalı bir çarpışma öncesi sistemi.

Diğer standart güvenlik özellikleri arasında arka çapraz trafik uyarılı bir kör nokta monitörü, bir arka görüş kamerası ve 10 hava yastığı bulunur.

Çift bölgeli klima, ısıtmalı koltuklar, direksiyon simidi ve açılır tavan sunan 38,000 dolarlık XLE modelini öneriyoruz.

 

Çözüm
Şaşırtıcı bir şekilde, RAV4 Hybrid için hala çok fazla rekabet yok. Aynı modelin yoğun talep nedeniyle şimdilik sınırlı kalan Prime versiyonu dışında seçenekler sınırlı. Bu nedenle, Prime sürümünün piyasaya çıkmasını veya rekabetin gevşemesini beklerken, hibrit bir sürüm satın almanızı öneririz.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram