Home » 2021 Ford F-150 EcoBoost İncelemesi : Çıta Yeniden Yükseltildi

2021 Ford F-150 EcoBoost İncelemesi : Çıta Yeniden Yükseltildi

by adminn1
0 comment
2021 Ford F-150

50 yılı aşkın süredir satışlarda ülkeyi yöneten bir aracı nasıl revize edeceksiniz? Kesinlikle çok dikkatli, ama aynı zamanda onu Jones’ların önünde tutmak için yenilikler getirerek. Birkaç yıl önce Chrysler’in araçları için bir dizi aksesuar yarattığı hakkında çok şey duymuştunuz; şimdi Ford o oyunu da oynayabileceğini gösteriyor. Özellikle tamamen yeni, tamamen yeniden tasarlanan F-150’nin 2021 için neler sunduğuna yakından bakarsak.

Ford F-150

2021 Ford F-150

Yeniden tasarlandı mı dediniz? Evet, ama yine de anında tanınabilir. Gerçekten de Ford’un büyük beyinlerinin istediği buydu çünkü piyasa araştırmaları netti: “F-150’mizi revize edin ama değiştirmeyin!”.

Ve revizyonlar var. Ford’a göre, 2021 Ford F-150 ‘nin gövdesinin hiçbir parçası önceki bir modele sığmaz. Ve bu gövde, unutmayın, tamamen alüminyum!

Değişmeyen şey, F-150’nin beş dingil mesafesi uzunluğu, üç kabin tipi, üç gövde uzunluğu, altı farklı kaplama (muhteşem Raptor versiyonu hariç), altı motor (eğer varsa) ile etkileyici karıştır ve eşleştir kombinasyonları kataloğudur. yeni EcoBoost 3.5 hibrit kombinasyonunu ekleyin), vb. Öte yandan, sadece bir şanzıman var, 10 vitesli otomatik. Ve tabii ki, sadece arkadan çekişli veya dört tekerlekten çekişli komuta gidebilirsiniz.

2021 Ford F 150

Ford F 150

Buna tamamen yeniden tasarlanmış bir iç mekan ekleyin. En son F-150’nin zaten beş yaşında olduğunu hatırlayın, bu da kamyonetinki kadar rekabetçi bir alanda uzun bir süre olabilir. Ford tasarımcıları, çizim tahtasına geri dönmek ve gösterge panelini isteğe bağlı 12 inçlik bir ekranı ve yeni aksesuar düzenlerini kabul edecek şekilde yeniden tasarlamak zorunda kaldı.

Sonunda, Ford Kanada birkaç F-150 konfigürasyonunu kullanıma sunacak, ancak önce, neden piyasadaki en popüler versiyonun ne olabileceğinden bahsetmeyelim, 4 kapılı, kısa yataklı bir mürettebat kabini F-150 popüler tarafından desteklenmektedir. 10 vitesli otomatik şanzıman ve iki vitesli transfer kutusu ile çift turboşarjlı EcoBoost V6.

Daha ilginç hale getirmek için, Platinum trim’i ekleyelim. O, en şatafatlı F-150 değil (daha fazla lüks isteyenler için Sınırlı donanım var), ancak F-150’lerini uzun yolculuklar için kullanacak olan sürücüler için ideal bir seçim.

2021 Ford F-150

Ford F-150

Araca yaklaştığınızda, geri çekilebilir marşpiyeller otomatik olarak açılırken şık bir aydınlatma ile karşılaşacaksınız (dudaktaki bir düğme ile yürüyerek de açılabilir veya kapatılabilirler). Direksiyona geçtiğinde, sürücü direksiyon simidi, koltuk ve hatta pedallarda birkaç ayardan birini yapabilir.

 


Motor çalıştırılır çalıştırılmaz (bir düğmeye basarak), gösterge paneli yanar ve üzerinde hız göstergesini ve motor devir saatini çok fazla sayıda görüntüleyerek, ekranda bir baş üstü ekran ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz. ön cam.

Test aracımızdaki 12 inçlik devasa ekran, radyo (Bang ve Olufsen ses sistemli) ve navigasyon sistemi için veya daha da önemlisi, şimdi bir F-150’de bulunan birçok özellik için kullanılıyor. Bu seviyede, yeni ve çok daha gelişmiş SYNC 4’te bulunabilen Ford’un Co-Pilot 360 uygulaması sayesinde sürüş yardımları ve aracın çoklu görünümleri de dahil olmak üzere ekranda olan her şeyi açıklamak bir roman gerektirecektir. paket. Özellikle park için aracın ön ve arka kameralarını aktif hale getirme imkanı hoşuma gitti.

Kabinin ortasındaki devasa konsolda geniş bir saklama alanı ve kullanışlı bardaklıklar yer alıyor. Ayrıca, bu Platinum örneğinde, bir düğmeye basarak konsolun içine katlanarak, konsol açma panellerinin düz bir şekilde katlanmasını sağlayarak, bir çalışma masası veya benim durumumda bir yemek masası oluşturan vites değiştirici de var!

Bir başka ilginç aksesuar ise bu F-150’nin lüks versiyonunda 180 derece geriye yatabilen ve içinde uyumanızı sağlayan ön koltuklara sahip olmasıdır.

Bunun yanı sıra, arka yolcu bölmesi de dahil olmak üzere iç mekanın ne kadar geniş olduğunu söylememe gerek var mı? Ayrıca, arka koltukların altına gizlenmiş (değerli eşyaların kolay taşınması için katlanabilen) ek saklama alanları vardır.

 

Yatak
Normalde, bir kamyonetin bu kısmı, onu tarif etmek için bir paragrafın tamamını garanti etmez; derinliğini ve yük kapasitesini bilmek yeterlidir. Ancak bu Ford F-150 Platinum’da durum farklı. Açıkçası, zemin düz ve tekerlek yuvaları arasında 4 x 8 paneli düz bir şekilde taşımak için yeterli alan var. Ayrıca bağlama kancaları da vardır.

Ancak Ford’un tasarımcıları, pek çok konfor ve kolaylık sunan bir iç mekanla gezginlerin hayatını kolaylaştırmayı amaçladıkları gibi, arka bölüme bazı kullanışlı aksesuarlar ekleyerek kendi işini yapanları ve özellikle müteahhitleri de düşündüler. Birincisi, Platinum’un arka paneli uzaktan kumanda ile açılabilir; iki kişilik, üzerinde biri metrik, diğeri İngilizce olmak üzere iki cetvel, bir bardaklık, panelden yuvarlanmalarını önlemek için düz kalemlik, tutma klipslerini takmak için çentikler ve hatta bir şişe olduğunu kaydettim. açıcı!

Yatağın sol tarafında motor çalışırken çalışan elektrik prizleri bulunmaktadır. Testere kullanmak veya büyük bir televizyon izlemek için (kamp yaparken) çok pratik. Tüm modellerde mevcut olan bu sistem 2,0 kWh’dir. F-150’nin hibrit versiyonu ile bu Pro Power sistemi 2,4 kWh veya 7,2 kWh üretebilecek. Bu kadar donanımlı bir F-150 Hybrid kullanıma sunulduğunda kendime çeşitli cihazlar üzerinde bir dizi test sözü veriyorum.

 

Çok çeşitli mekanik seçenekler
Yukarıda bahsedildiği gibi, yeni F-150 altı motordan biriyle sunuluyor. En küçüğü, ticari ve endüstriyel kullanıcılara yönelik olan 3.3L V6’dır. Sırada, daha basit ihtiyaçları olan F-150 sahiplerinin favorisi olan 2.7L EcoBoost V6 var. Sonra F-150’lerini yoğun bir şekilde kullanması gerekenlere hitap etmesi gereken 3.0L PowerStroke turbo dizel V6 var. Test aracıma güç sağlayan çift turboşarjlı 3.5L EcoBoost V6 oldu.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram