Home » 2022 Kia Karnaval İncelemesi : Ebeveynlerinizin Minivanı Değil

2022 Kia Karnaval İncelemesi : Ebeveynlerinizin Minivanı Değil

by adminn1
0 comment
2022 Kia Karnaval

Yeni Kia Karnavalı’nın resimlerini görmüştüm – gerçekte Koreli otomobil üreticisinin Sedona minivanının yeni nesli, dünyanın başka yerlerinde kullanılan isim plakasıyla senkronize olacak şekilde yeniden etiketlendi – ama yine de gösterdiğimde şeyin görünüşüne şaşırdım. test cihazımı almak için. 2022 Kia Karnaval MPV veya Çok Amaçlı Araç için geleneksel minibüsten pek bir şey yok, çünkü Kia hepimizin buna atıfta bulunacağını umuyor.

Kia Karnaval

2022 Kia Karnaval

Bir tanım olarak minivanla kalacağız, çok teşekkür ederim, ancak Kia’nın geleneksel olarak bilindiği gibi formattan uzaklaşmak için gerçek bir çaba gösterdiğini inkar etmek mümkün değil. Yani, oldukça yuvarlak şekilli, muhafazakar, bir tür otobüs benzeri ve sadece estetik olarak sade. Burada, Kia literatürü, Karnaval’ı tanımlamak için cesur, kendine güvenen ve erkeksi gibi kelimeler kullanıyor ve bu da size tasarım odaklarının nerede olduğu hakkında çok şey anlatıyor.

 

Görünüm
Gözüme, Karnaval, cesur, otoriter ön ucu ve dikdörtgen genel şekli ile gerilmiş, alçak bir Ford Explorer’dan biraz daha fazla görünüyor. Karım bunun bir vagon olduğunu söyledi. Kia, tasarımının crossover’dan ilham aldığını söylüyor. Açıkçası, tüm bu görüşler bir noktaya kadar geçerlidir, yani bunun minivanın modern bir yeniden tasavvuru olduğunu söyleyelim. Çünkü içeri adımınızı attığınızda burası hâlâ bir minivan. Ve bunu ücretsiz bir şekilde söylüyorum.

2022 Kia

2022 Kia Karnaval

Ayrıca, gözü bir minibüsten ayırmaya çalışan bazı dış unsurlar – plastik gövde kaplaması, koruma levhaları, krom C sütunu elemanı – diğerlerinden daha az inandırıcıdır. Ama yine de şu şeyin profiline bakın; eski Sedona’dan ya da şu anki Pacifica’dan çok uzaktasın. Bir noktada, Kia’nın “Ada Tipi” yüzer tavan olarak adlandırdığı, krom C sütunu bileşeniyle tanımlanan üst arka kısmını aklımdan çıkararak, bir Honda Ridgeline baktığımı bile hayal edebiliyordum. profil yazın!

 


Şimdi, dışarıyı cazip hale getirmek, bir minibüste görünmek istemeyen bazı alıcıları cezbedebilir. Ama içindekiler, Karnaval’ın formatın boyutunu ve pratikliğini isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamayacağının gerçek testini temsil ediyor. Ve bu cephede, Kia’nın yeni ürünü kesinlikle çok geniş, çok rahat ve çok pratik bir iç ortam sunuyor.

2022 Kia Karnaval

Kia Karnaval

Görüntüleri burada görünen test cihazımızın en üst düzey SX döşemesi olduğunu ve bu nedenle bunu lüks bir iç mekan haline getirmek için mümkün olan her şeyi attığını unutmayın.

Koltuklar oldukça rahattır ve en iyi sürüş pozisyonu için kolayca konumlandırılır. Aksi takdirde, burada yeni K5’in unsurları var, ancak malzemeler lüks hissettiriyor ve ilginç ahşap damarlı, boyalı veya krom unsurlar içeriyor. Gösterge paneli, biri sürücü ve verileri için, diğeri bilgi-eğlence için olmak üzere iki adet 12,3 inç ekrana (SX’te) sahiptir; ikisi, hoş bir tek yatay ekran dikdörtgeni oluşturmak için birbirine bağlanır. Neyse ki bazı genel komutlar için fiziksel düğmeler var.

Bilgi-eğlence sistemi, arkadaki çocukları gözetlemek için bir kamera ve ses sistemi aracılığıyla onlara bağırmak için bir interkom içerir. Genel olarak, premium bir SUV’da oturuyormuş gibi hissedeceksiniz.

 

Yine de eğlencenin olduğu ilk sıranın arkasında. Alçak zemin sayesinde minivanın etine dışarıdan erişim kolaydır ve anahtarlığınızdaki düğmeler, her bir sürgülü yan kapıyı tek tıkla açıp kapatmanıza olanak tanır. Bunları açtığınızda, test cihazımızda olduğu gibi, oldukça geriye yaslanan ve kaldırılabilir bir ayak dayama yeri olan “VIP Lounge” koltukları – veya isterseniz kaptan koltukları – içeren gerçekten hoş bir ikinci sıra (1.000 mm’de bacak mesafesi saatleri) ortaya çıkıyor.

Carnival’ın standart ikinci sıra koltukları, ihtiyaç duyulursa, gerçekten kavernöz bir kargo alanı için çıkarabileceğiniz kovalardır. Kaptanın sandalyelerini kaldıramayacağınızı unutmayın.

Bu konfigürasyondaki ikinci sıradaki üç koltuktan ortadaki, diğerlerinden bağımsız olarak ileri geri kayar ve bir masa yapmak için katlanabilir. Her iki yinelemede de, özellikle geniş olmayan ancak gerektiğinde yolcuları sığdırmak için kullanılabilen üçüncü bir sıra var; bu koltuklar, kargo alanı tabanındaki derin yuvalarda tamamen yok olacak şekilde yapılabilir.

 

sürümler
Model yelpazesi ile başlar LX (başlangıç ​​fiyatı 34.500 $). Standart özellikler arasında ısıtmalı ön cam ve ön koltuklar (ayrıca bu ön cam güneş enerjisi ve akustik işlemlidir) ile şeritte kalma yardımı, arka koltuk hatırlatma uyarısı, sürücü dikkat uyarısı, uzun huzme yardımı ve arka park sensörleri bulunur. Android Auto ve Apple CarPlay entegrasyonu dahildir. Klima kontrol delikleri üç sıranın hepsinde bulunur ve USB bağlantı noktaları peri tozu gibi serpilir (toplamda dokuz tane vardır).

Bu sürümdeki ekran, 4.2 inç LCD veri ekranı ile birlikte 8 inçtir. Bu versiyonun sadece 8 koltuklu konfigürasyonla alınabileceğini unutmayın. Standart jantlar 17 inç çapındadır ve ön ve arka koruma plakalarına sahip olursunuz.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram