Home » 2021 Toyota Corolla Apex İncelemesi : Keskin Giyinmiş Araba

2021 Toyota Corolla Apex İncelemesi : Keskin Giyinmiş Araba

by adminn1
0 comment
2021 Toyota Corolla Apex

Performans odaklı bir Toyota Corolla’nın gelişiyle ilgili söylentiler artıyor. 300 beygirlik, dört tekerlekten çekişli bir GR Corolla’nın şirketin Kuzey Amerika serisine katılması ihtimali, adrenalin tutkunu marka tutkunları için kesinlikle heyecan verici bir şey.

2021 Toyota Corolla Apex

Toyota Corolla Apex

Evet, 85 coupe ve GR Supra’nın şimdiden paylarına düşen heyecanı verdiği doğru, ancak pratik bir günlük otomobile ihtiyaç duyanlar için bu iki spor otomobil, özel ihtiyaçlarını gerçekten karşılamıyor.

 

Apeks nedir?
Ancak şimdilik, Toyota’nın Kuzey Amerika bölümü şapkasından bir GR tavşanı çıkarana kadar, Corolla serisindeki en gösterişli kompakt otomobil Apex rozetini taşıyor. Bu yeni varyant, popüler sedanın yol tutuşunu sağlamlaştıran ve SE versiyonuna eklenebilen isteğe bağlı bir paket biçiminde gelen birkaç ince ayar içeriyor. Bu yıl Kanada genelinde 50’si 6 ileri manuel şanzımanla olmak üzere toplam 150 Apex sürümü dağıtılacak.

Toyota Corolla Apex

2021 Toyota Corolla Apex

2021 Toyota Corolla Apex 2000’lerdeki Corolla XRS’nin modern bir reenkarnasyonu olduğunu düşünmeyin. Gerçekten de, XRS – en azından ilki – tamamen elden geçirilmiş bir cep roketiydi, daha steroidal bir motor ve hatta özel bir direksiyon kolonu hediye etti. Bakmakta olduğunuz Corolla SE Apex, estetik modifikasyon meraklıları için daha çok bir cazibe operasyonudur.

18 inçlik floresan alüminyum jantlar ve daha agresif bir aerodinamik paket (bronz süslemeli) öne çıkan özellikler arasında. Aracın her yerindeki siyah rozetler ve spor egzoz gibi bagajın ucuna monte edilen spoylerden de bahsetmeye değer. Rengi (Çimento Grisi) ise modele özeldir. Bu sportif kıyafete uyum sağlamak için mühendisler, kompakt sedanın konforlu yaylarını daha sert bir sürüş için değiştirdiler, ön ve arka denge çubukları ise şasiyi sertleştirmeye özen gösterdi.

Toyota Corolla

2021 Toyota Corolla

Apex paketi ayrıca bir açılır tavan, kablosuz şarj, rüzgarlık anteni, SiriusXM’e üç aylık abonelik, Uzaktan Kumandalı Audio Plus, Safety Connect ve Service Connect uygulamalarını içerir.

 

aynı mekanik
Bununla birlikte, tüm bu baharatlı pansuman için ve performans susturucusunun neden olduğu biraz daha cılız sese rağmen, Corolla Apex kaputun altında daha fazla bir şey sunmuyor. Doğal emişli 2.0L 4 silindirli motor hala 169 hp ve optimum 151 lb-ft tork sağlıyor. Bu, özellikle 6 ileri manuel şanzımanla çalıştırılabildiği için fena değil.

Bununla birlikte, göründüğü kadar güzel olan Corolla Apex, örneğin bir Volkswagen Jetta GLI veya Honda Civic Si ile rekabet etmek için gerekenlere sahip değil. Yine de, bir Corolla’nın birincil görevi bu değil.

 

Tipik bir Toyota iç mekanı
Dışı gibi, bu versiyonun iç kısmı da çoğunlukla açık gri döşemeyle kaplanmış, gösterge panelinin alt kısmı ise beyaz. İçeride biraz sportiflik görmek isterdim ama bu bence ciddi bir kusur değil.

Orta havalandırma menfezlerinin üzerindeki ekran iyi yerleştirilmiş, ancak grafiklerin kalitesi biraz arzulananı bırakıyor. Burada yine Toyota daha iyisini yapabilir. Altındaki düğmeler çok küçüktür ve sürücüyü havalandırmayı değiştirmek istediklerinde bunlara bakmaya zorlar. Ve kablosuz şarj konumu, sürücünün sürüş sırasında cihaza bakmasını önlemek için ideal olsa da, akıllı cihaz hemen görüş hattınızda değil, gösterge panelinin altına gizlendiğinden, araçtan ayrılırken biraz daha azdır. .

Geri kalanına gelince, ekleyecek bir şeyim yok; Corolla çok süslü bir şey yapmaz!

 

Apex ne kadar eğlenceli?
Şimdi soru, bir Apex sürümü edinmek için gereken ekstra 4.850 doların buna değip değmeyeceği. Süspansiyon değişikliklerinin sedan’a daha fazla kas kazandırdığı ve örneğin hızda daha iyi viraj alma olanağı sağladığı doğru, ancak test sürüşümün yapıldığı engebeli Quebec yollarında, bu sertlik yaylı çukurlarla pek uyuşmuyor.

Yine de Corolla Apex’e yönelik tek eleştirim bu değil. Daha ciddi bir kayda göre, sedan beni gülümsetmiyor. Debriyaj hafif, direksiyon kolonu yol koşulları hakkında yeterince bilgi vermiyor (kendisinde yapılan ayarlamalara rağmen), egzoz sistemi ise sadece biraz daha çekici geliyor. GR (Gazoo Yarışı) bölümünün Avrupa’daki GR Yaris ile neler yapabileceğini düşündüğünüzde, mühendislerin burada yapılanlardan daha iyisini yapabileceklerini bilirsiniz. Aslında çok daha iyi! Ama yine de Corolla Apex, markanın performans arabaları üzerinde çalışan aynı ekip tarafından geliştirilmedi.

 

Son kelime
2021 Toyota Corolla SE Apex çok fazla stile, iyileştirilmiş yol tutuşuna ve kapsamlı bir donanım listesine sahip. Ancak, istenen fiyatı (vergiler ve ücretler hariç 27.300 $) biraz dik buluyorum. Doğru, bu gerçek bir spor sedan için ödemeyi beklediğinizden daha az, ancak bu görünümle, bu güzel ama patlayıcı olmayan arabadan (biraz) daha fazlasını bekliyordum.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram