Home » 2021 Jeep Wrangler 4xe İncelemesi – Off-Road’a Gitmenin Yeni Bir Yolu

2021 Jeep Wrangler 4xe İncelemesi – Off-Road’a Gitmenin Yeni Bir Yolu

by adminn1
0 comment
2021 Jeep Wrangler

Elbette, otomotiv endüstrisinde, gözümüzün hemen önünde gerçekleşen elektriğe geçişle DÖNÜŞTÜRÜLMEYEN segmentleri belirlemek giderek zorlaşıyor. Ferrari ve Lamborghini gibi egzotik otomobil şirketlerinin yeşile döndüğünü gördüğünüzde, rüzgarın hangi yönden estiği konusunda çok az şüphe var ve artık hiçbir şeye şaşırmanıza gerek yok. Artık off-road tutkunları da doğayla daha fazla uyum sağlayabiliyor.

Jeep Wrangler

2021 Jeep Wrangler

İlk Jeep plug-in hibrit
Bu 2021 Jeep Wrangler 4xe, her türden %100 elektrikli menzile sahip ilk Jeep oldu. Temel motor, mevcut Wrangler sahiplerine tanıdık gelen 2.0L turboşarjlı 4 silindirlidir. Bu motor 270 hp ve 295 lb-ft tork sağlar. Jeep buna Pacifica Hybrid’de görülen pil takımını ekledi ve 134 hp ve 181 lb-ft tork eşdeğeri ekledi. Tüm bunlardan elde ettiğiniz şey, 350 hp ve 470 lb-ft tork ve yaklaşık 35 km menzil için iyi bir güç aktarma organı.

2021 Jeep

Jeep

Temel fiyat 60.000$’ın altında olduğu için, formatın Quebec’teki 8.000$’lık il sübvansiyonu için modeli nitelendirdiğini belirtmekte fayda var; Britanya Kolumbiyası’nda 1.500$ indirim almak mümkündür. Öte yandan, 45.000 dolardan sonra indirim vermeyi bırakan federal hükümetten hiçbir şey alamazsınız.

 

Türünde benzersiz
Genel olarak konuşursak, arazi araçları hibrit teknolojilerin hedeflenen müşterileri değil, bu nedenle 4xe’nin birçok potansiyel alıcısı için hala keşfedilmemiş bir bölge. Rubicon test cihazımız, normal Rubicon gibi donanımlı olarak geldi. Bazıları kamyonun çevre dostu özelliklerini takdir ederken, diğerleri 2.200 kg’lık ağırlığı modelin arazi çevikliğini baltalayabilecek bir handikap olarak görebilir. Bu, aşırı koşullarda doğru olabilir, ancak direksiyon başındaki kısa süremiz olumluydu ve arazi yetenekleri hiçbir şekilde azalmadı.

2021 Jeep Wrangler

Jeep Wrangler

Bununla birlikte, yardım edemeyiz ama bu aracın kim için olduğunu merak ediyoruz. Belki tamamen elektriğe geçmek istemeyen, ancak yerel geziler için elektrik menzilini takdir edecek bir elektrikli araç dönüştürücüsü…

 

Yaklaşık 12 saat şarj
Bir test olarak, pili boş olan Jeep’i 110 voltluk tek bir şarja koyduk; operasyon, 37 km menzil için 12 saatten biraz fazla sürdü. Çok fazla menzil için çok fazla zaman değil, ama yine de. Daha da ilginci, Jeep ortalama 4,7 L/100 km yakıt tükettiğini iddia ediyor. Ancak bu rakama yaklaşmak istiyorsanız, Jeep’inizi titizlikle takmanız ve seyahatlerinizin yüzde 80’inin pille olacağını düşünmeniz gerekecek. Akülerin yardımı olmadan yakıt tüketimimiz hızla 11,4L/100 km’ye çıktı.

Farklı sürüş deneyimi
Pil takımı tarafından sağlanan muazzam başlangıç ​​torku, size bol miktarda alt uç gücü verir ve bu Jeep sadece altı saniyede 100 km/sa hıza ulaşır. Bu, diğer Wranglers’a yabancı olan bir canlılık. Pillerin ağırlığı da modele alışılmadık bir denge hissi katıyor. Sonuç olarak, otoyolda kullandığımız en dengeli Wrangler bu ve bu hoş bir sürpriz oldu.

Ayrıca, genellikle belirsiz olan direksiyon hassastır ve genellikle sola ve sağa dönme eğiliminde olan lastikler yere sıkıca dikilir. Akünün ağırlık merkezini de düşürdüğü söylenmelidir, bu da bu daha iyi yol tutuşunu kısmen açıklar ve pratikte 50/50 olan ön/arka ağırlık dağılımından bahsetmiyorum bile.

 

Alakart sürüş
Ancak, Wrangler’ı kullanmanın bazı zorluklar doğurduğunu kabul etmeliyiz. Birkaç sürüş modunuz var ve ayrıca akülerde maksimum enerjiyi yeniden oluşturmak için tek pedalla sürüş seçeneğiniz var. Hibrit sürüş modunu seçerseniz, bilgisayar maksimum verimlilik için güç kaynaklarının nasıl birleştirileceğini belirler. Buradaki amaç yakıt ekonomisidir.

Ayrıca sadece elektrik motorunun çalıştığı tamamen elektrik modunuz da var. E-Save modu, pilin şarjını korurken 4xe’nin bir hibrit gibi çalışmasını sağlar. Pili ayrıca gaz motoruyla E-Tasarruf modunda da şarj edebilirsiniz. Hangi modu kullanırsanız kullanın, pil asla bitmez.

 

Gerçek bir off-roader
Modelin hibritliğe dönüşme konusundaki cesaretinin bir kısmını kaybetmiş olabileceğinden korkanlar içiniz rahat olsun. Bu Jeep 4xe Rubicon, benzinli modelle aynı özellikleri sunar. Batarya tarafından sağlanan bol tork, engellerin üstesinden gelmek için bile bir varlık haline gelir. Elektrik modundaki Jeep’in modülasyonu çok kolaydır. Off-road yapacaksanız, elektrik gücünüzü patikalara ayırmanızı öneririz.

 

Çözüm
Bu Jeep herkes için değil. Yolda ve yolda size sunulan tüm sürüş modlarını öğrenmek ve ustalaşmak için yeterince motive ve meraklı olmanız gerekir. İki günlük kısa test sürüşümüz her şeyi denemek için yeterli değildi. Gerçek yakıt ekonomisinden yararlanmak için aracınızı her zaman şarj etme konusunda da dikkatli olmanız gerekir, çünkü Jeep’i her gün takmazsanız güneye gider.

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram