Home » 2021 Lexus LC 500 Cabrio İncelemesi – Nadirlik Kuralları

2021 Lexus LC 500 Cabrio İncelemesi – Nadirlik Kuralları

by adminn1
0 comment
2021 Lexus LC 500

İster inanın ister inanmayın, 2021 Lexus LC 500 göründüğü kadar modern ve hatta fütürist olsa da, aslında ’18 modelinin bayilere ilk gelmeye başladığı 2017’den beri piyasada. O zamanlar muhteşem görünüyordu ve özellikle dönüştürülebilir formda hala öyle. Ve bu, Lexus’taki iyi insanların bize bir bahar test sürüşü için sağladıkları varyanttır.

Lexus LC 500

2021 Lexus LC 500

2012 LF-LC konseptine çok benzeyen coupe gibi, dönüştürülebilir versiyon da konseptin ilk kez 2019 LA Auto Show’da görülen çarpıcı bir görüntüsü. Çok az farkla veya hiç fark olmadan üretime geçti ve bu çok iyi bir şey.

Dış tasarım söz konusu olduğunda göz önünde bulundurulması gereken pek çok nefis ayrıntı olsa da, her şey LC 500’ün duruşu ve profili ile başlar. Harika, uzun kaput, speedster tarzı tonneau kapağı ve mükemmel boyuttaki ördek kuyruğu spoyleri bakmak için muhteşemdir. LC 500 Cabrio, yumuşak tavanda ve hatta yumuşak tavanda bile mutlak bir zevk gibi görünüyor, çünkü yukarı veya aşağı, detaylandırma yerinde.

2021 Lexus

Lexus

O muhteşem ızgarayla başlıyor ve bu ultra keskin farlar, kısmen performans GT, kısmen gizli jet avcı uçağı ve genel olarak sadece çok agresif olan alçak, geniş bir duruş ve görünüm sağlıyor. Yan tarafta, o muhteşem profili çekmeyi bitirdiğimizde, odak noktası iki tonlu 21 inçlik harika jantlara çevriliyor; bu jantların kolları, hareketsiz dururken bile hareket izlenimi veren ince bir bükülme elde ediyor.

Bundan sonrası, sonsuz bir 3D efekti ve çift dikdörtgen egzoz çıkışı sağlayan ampullere sahip fütüristik arka lamba lensleriyle ilgili. Çoğu zaman, bunun gibi ultra agresif egzoz çıkışları, çok daha küçük egzoz uçlarını gizledikleri için biraz ironiktir, ancak gerçek egzoz uçları – aslında tüm bu yanmış yakıt akışını taşıyanlar – büyük ve görünüşte olduğu için burada durum böyle değil. kendilerini duyuracaklar gibi.

2021 Lexus LC 500

Lexus LC 500

Her şeyi burada görülen Kızılötesi boyaya sarın (veya Nori Yeşili veya Flare Sarısı veya…hepsi güzel, gerçekten) ve Kanada’daki en heyecan verici görünümlü arabalardan birine sahipsiniz. Testim sırasında yoldan geçenlerden yakın zamanda test ettiğim herhangi bir araçtan daha fazla yorum alan bir araç.

İçeride, biraz daha karışık bir çanta olduğunu düşünüyorum. Emin olmak için bazı maceracı özellikler var, ancak bunların etkisi, LC kadar özel olmasına rağmen, hala bir kitlesel pazar üreticisi tarafından üretiliyor ve devasa parça kutusuna baskın yapılıyor olması gerçeğiyle biraz azaldı.

Yine de LC 500’ün iç mekanını harika yapan ayrıntılar göze çarpıyor. “Yüzer” iç kapı kollarına, tüm yüzeyler için kullanılan birinci sınıf deri ve süetlere ve tavan kontrollerinin bilgi-eğlence sisteminin dokunmatik yüzeyinin hemen altındaki kaygan bir kapağın altına gizlenmesine bayılıyorum. Bu arada tavan, yaklaşık 18 saniye içinde işine dönüyor ve 50 km/s’ye kadar hızlarda çalıştırılabiliyor.

Bu arada, tavan aşağıdayken, ısıtmalı direksiyon simidi, ısıtmalı koltuklar ve koltuk başlığının tabanındaki bir havalandırma deliğinden boyuna sıcak hava üfleyen temiz bir özellik ile yolculara iyi bakılıyor.

 

Yine de, test cihazımın “Toasted Caramel” iç rengini sevip sevmediğimden emin değilim. Çok fazla var ve kabinin bazı kısımlarında görülen (kapı kollarını, ön panelin parçalarını ve direksiyon simidinin parçalarını süslüyor) görülen harika fırçalanmış alüminyum kaplamanın birkaç sıçraması memnuniyetle karşılanacaktı. Gölgenin kendisinin büyük bir hayranı değilim ama neyse ki, siyah ve kırmızı seçenekler var ve 10.000 $ ‘lık Inspiration Series paketini belirtirseniz, çok modern bir beyaz ve mavi iki tonlu tedavi. Bu aynı zamanda mavi bir çatı ve özel Structural Blue dış renk katıyor.

Hepsi iyi ve güzel, ancak gösterge kümesinin IS 350 sedan ile paylaşıldığını ve bilgi-eğlence sisteminin bu “halo” modele tamamen değişmeden geçtiğini ve bu da deneyimi biraz sulandırdığını fark ediyorsunuz. Gösterge panelinin görünümünü sürüş modunuza bağlı olarak değiştirmesi harika – Sport+’ta aldığınız ve LFA supercar’ı çağrıştıran beyaz çerçeveyi şahsen seviyorum – ve takometrenin aslında arkasındaki ekranda daha fazla bilgi görüntülemek için sola ve sağa hareket etmesi harika , ama belki burada biraz daha özel bir şey görmek istedim. Bu arada, bu sürüş modları, gösterge kapağının yanından korkak bir şekilde filizlenen ekstra bir kol ile etkinleştirilir.

 

Bir de bilgi-eğlence sistemi var ki burada da bir mücadele var – tıpkı diğer tüm Lexus’larda olduğu gibi. Sorunlar burada ve başka yerlerde iyi belgelenmiştir, bu yüzden fazla ileri gitmeyeceğim. Sonuç olarak, dokunmatik yüzey denetleyicisi ya yeterince hassas değildir ya da çok hassastır ve komutları yerine getirmek çok isabetlidir. LC sorunu değil; bu bir Lexus sorunudur.

LC’ye özgü bir sorun ise, tümü birden fazla seviyeye ayarlanabilen koltuk ısıtıcısı, boyun ısıtıcısı ve direksiyon simidi ısıtıcısı kontrollerinin tümüne, özellikleri etkinleştirmeyi daha yorucu bir süreç haline getiren bu ana ünite üzerinden erişilmesidir. daha geleneksel düğmelerle olacağından daha fazla. Bu özellikler bir üstü açılır arabada oldukça düzenli olarak kullanıldığı için bu bir sorundur.

 

Güç, 5.0L V8’den (dönüştürücü, coupe’nin hibrit seçeneğini almıyor) 471 hp ve 399 lb-ft tork ayarına geliyor ve diğer Lexus araçları bu motoru kullanırken, bunu yapma eğiliminde değiller. bu kadar gösterişli – veya gürültülü –. Yukarıdan aşağıya sahip olmak burada bir artıdır, yani eğer sizin için bir şey, boğuk bir egzoz ise. Çünkü bahsettiğim boruları hatırlıyor musun? Raporları gürültülü ve aşırı bağımlılık yapıyor, Mercedes’ten çok daha fazla Mustang sesi çıkarıyor ve gaz altında uçuyor, sayıların önerdiğinden çok daha güçlü hissediyor. Güç, bunun gibi birinci sınıf bir GT otomobilinde olması gerektiği gibi, mükemmel şekilde ayarlanmış kürek değiştiricili hızlı vites değiştiren 10 vitesli otomatik şanzıman aracılığıyla hızla arka tekerleklere gönderilir.

Şasi de mükemmel şekilde ayarlanmış. Sürüş gerçekten etkileyicidir, yalnızca en sert tümseklerde sert bir his verir ve hatta bunların etkileri, amortisörleri yumuşattığı için konfor modunun etkinleştirilmesiyle azaltılabilir. Bu arabadan daha pahalıya mal olan daha büyük açılır tavanlarda bile, bazen üstü açılır arabalarla ilişkilendirilen gıcırtı ve çıngırakların çok azı var.

 

Maliyetten bahsetmişken: sabit tavanın çıkarılması, satın alma fiyatına 18.950 $ ekleniyor (bu, aynı zamanda eski Mercedes-Benz SL 450’den daha pahalı, ancak segmentteki iki ana rakibi olan BMW M850i’den daha az maliyetli olduğu anlamına geliyor), ancak ben Sanırım bununla bir sorunum yok çünkü bu, sınırlı üretimi, olağanüstü görünümü ve iri V8’i sayesinde geleceğin klasiği olabilecek özel bir otomobil. Bugünlerde birçok araba hakkında bu iddiada bulunmak zor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram