Home » 2021 Volkswagen Tiguan İncelemesi – United Lige Katıldı

2021 Volkswagen Tiguan İncelemesi – United Lige Katıldı

by adminn1
0 comment
2021 Volkswagen Tiguan

2018’de önemli bir yeniden tasarımdan yararlanan mevcut Tiguan, fazla bir tanıtıma ihtiyaç duymuyor. Kanada’ya gelişinden bu yana ve oybirliğiyle iyi karşılanmayan değişikliklere rağmen, SUV ülke genelinde iyi bir şekilde sattı. Şimdi, yeniden tasarlanmış bir Tiguan’ın 2022 model yılı için piyasaya çıkması planlanıyor. Yeni özelliklere odaklanarak bu yılki SUV modelini hızlı bir şekilde gözden geçirdik. Vurgu? Yeni bir trim.

Volkswagen Tiguan

2021 Volkswagen Tiguan

Bu yıl, 2021 Volkswagen Tiguan en sade varyantı Trendline için 29.000 dolardan başlayan fiyatlarla dört versiyonu sunuluyor. Gökkuşağının diğer ucunda 40,000 dolardan Highline versiyonu var. Arada, sürme fırsatı bulduğumuz yeni United varyantı var.

2021 Volkswagen Tiguan United’ın ayrıntılarına girmeden önce – hayır, bu bir futbol takımı değil – tüm versiyonların 8 vitesli tiptronic otomatik şanzımanla eşleştirilmiş 184 beygirlik 2.0 TSI motora sahip olduğunu belirtmeliyiz. 4Motion dört tekerlekten çekiş sistemi, temel versiyonda bir seçenek olarak mevcuttur ve diğer donanımlarda standart olarak gelir.

Tiguan

Tiguan

Diğerlerinin yanı sıra Mazda CX-5, Honda CR-V, Toyota RAV4 ve Ford Escape gibi oldukça büyük isimleri içeren kendi kategorisinde Tiguan’ı farklı kılan şey, onun için isteğe bağlı üçüncü koltuk sunan tek kişi olmasıdır. Yedi kişinin konaklamasına izin veren 750 dolar.

Trendline versiyonu şerit değiştirme yardımı, App-Connect, 6.5 inç multimedya ekranı, 17 inç jantlar, ısıtmalı ön koltuklar ve üç bölümlü bölünmüş arka koltuk sunuyor. 34.000 $’lık Comfortline varyantı, acil frenleme, yaya algılama, şerit değiştirme yardımı, “Anahtarsız Giriş” merkezi kilitleme sistemi, elektrikli bagaj kapağı ve yalnızca sürücü koltuğu için güç ayarları gibi birkaç güvenlik özelliği ekler.

2021 Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan

36.000 $ fiyatla satışa sunulan yeni United çeşidi, deri kaplı çok işlevli direksiyon simidi, devasa panoramik sunroof ve dijital kokpit pro adı verilen ve istediğiniz şekilde ayarlayabileceğiniz sürücüye bakan ekran ile teklifi zenginleştiriyor. Bu versiyona ayrıca sesli komut sistemi ve ortam aydınlatması da dahildir.

En lüks versiyon olan Highline (40.000 $), bir park yardım sistemine, üst düzey ses sistemine, uzaktan çalıştırmaya, 18 inç jantlara, deri iç mekana ve isteğe bağlı R-Line paketine erişim sağlar. Bu son seçenek, özel 19 inç lastikler, benzersiz R-Line tasarım öğeleri ve iç kısımda fırçalanmış çelik pedallar, siyah tavan döşemesi ve spor direksiyon simidi ekleyerek Tiguan’ı daha sportif hale getiriyor. Bu eklemenin maliyeti 1.800 dolar. Buna değer mi? Hayır gerçek değil.

 

Şimdi, şu yeni United hakkında. Volkswagen, burada elbette Apple CarPlay ve Android Auto’yu entegre eden, ancak bu sefer kablosuz olarak App-Connect sistemini tanıtıyor. 36.000$’lık bir araçla bu özelliği sunduğu için Volkswagen’e teşekkür ederiz. Bu kablosuz bağlantıyı güzel bir şekilde tamamlayan bir indüksiyon şarj sistemi de var.

Gerçekten takdir ettiğimiz bir diğer ilave, kabine bir ton ışığın girmesinin yolunu açan devasa panoramik tavan. Açıklık, sürücünün hemen üstünden çok arkaya, aracın neredeyse yarısına kadar uzanır. Arka yolcuların da tam olarak yararlandığı tüm ışık ve havadarlığı takdir ediyoruz.

 

Son olarak, arka koltuk alanı tamamen saray boyutundadır! Bu unsur başlı başına United versiyonuna özel değildir, ancak bahsetmeye değer çünkü arkaya geçtiğinizde kendinizi bir Atlas’ta gibi hissedeceksiniz, o kadar muazzam bir alan ki; diz mesafesi ve baş mesafesi çok etkileyici. Tabii ki üçüncü sıranın eklenmesiyle bu alan azalacak, ancak bu kategoride iyi bir satış noktası olmaya devam ediyor.

Şimdi daha rahatsız edici noktalar için. Dijital kokpit pek kullanışlı değil ve gerçekten yardımdan çok dikkat dağıtıyor. Daha da önemlisi, motor açıkça bir enerji takviyesine ihtiyaç duyuyor. Bu aslında, Volkswagen’in modeli ve özellikle sürüş dinamiklerini “Amerikanlaştırma” için yola çıktığı 2018 yeniden tasarımından bu yana, bu modelin sürüş deneyimini tamamen can çekişen hale getirdiği ölçüde en büyük zayıflıklarından biri.

 

İşleri biraz da olsa canlandırmak için Sport sürüş modunu seçmelisiniz. Biraz daha fazla ısıracak ama yine de bu Tiguan sadece anemik. Ve daha yumuşak bir güç aktarma organının daha iyi yakıt ekonomisine dönüştüğünü düşünmeyin, hayır! Ne kadar denersek deneyelim, rakamımızı 10.0L/100km’nin altına indiremedik, kaderimiz 10.0L ile 11.0L/100km arasında kalmaktı. Çok yoğun bir çabayla, otoyolda 100 km/s’de tüketim 8.7L/100 km’yi gösterdi. Ancak hızlandırıcıda daha agresif olmaya başlar başlamaz, çok geçmeden 10.0L’ye geri dönerdik.

Bu mevcut Tiguan’ı satın almalı mısınız? Evet, geniş bir alana sahip kompakt bir SUV arıyorsanız. 5 veya 7 kişilik versiyonu ile beklentilerinizi karşılayacaktır. Ancak talepkar olmayın ve Tiguan’dan çok fazla şey istemeyin. Sizi ve ailenizi gideceğiniz yere rahat bir şekilde ulaştıracak, ancak bunu nasıl yaptığı konusunda ruhsuz.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram