Home » 2021 GMC Yukon AT4 İncelemesi: Kir Vur

2021 GMC Yukon AT4 İncelemesi: Kir Vur

by adminn1
0 comment
2021 GMC Yukon

2021 GMC Yukon, Cadillac Escalade ve Chevrolet Tahoe kuzenleri gibi tamamen yeni bir kamyon. Yeni görünümler, şaşırtıcı bir şekilde daha iyi bir sürüş sağlamaktan daha fazlasını yapan yeni arka süspansiyon ve her türlü teknik özellik ve stil geliştirmesi ile yeni bir iç mekan var.

GMC Yukon

2021 GMC Yukon

Stil geliştirmelerinden bahsetmişken: AT4 versiyonu, yeni tasarım söz konusu olduğunda muhtemelen en çok yararlanan versiyondur.

Bu varyant 74.000 dolardan başlıyor (Yukon için temel MSRP 57.000 dolar) ve Yukon’un Sierra pikap kuzeninde olduğu gibi, AT4 ataması, bunun grubun off-road uzmanı olduğu anlamına geliyor. Bu, daha iyi yaklaşma ve uzaklaşma açıları için yeniden tasarlanmış tamponlar, kırmızı çeki kancaları ve önden bakıldığında gerçekten gözden kaçırmayacağınız bir gövde altı bash plakası anlamına gelir. Goodyear arazi lastikleri standart olarak gelir (gerçi benim test cihazımda daha az devasa kış lastikleri bulunduğundan onları burada görmeyeceksiniz).

2021 GMC Yukon AT4

GMC Yukon AT4

Şahsen, bu Yukon AT4, oldukça heybetli görünen bir şey, aslında söylemeliyim ki, ağırlığı ve tavrı, tanıştığımda beni hazırlıksız yakaladı.

İçeride, GM’nin nihayet, mutlaka geçmese de, o zaman en azından rekabetin çoğuna uyma ve bitirme konusunda eşit olmayı başardığını söyleyebilirim. Aydınlatma iyi, büyük 10,2 inç bilgi-eğlence ekranı bu tam boyutlu SUV tarafından sunulan geniş çevre ile iyi uyum sağlıyor, gösterge grubu geleneksel (çift analog göstergeler) ve modern (büyük TFT yol bilgisayarı ekranının güzel bir karışımı) arasında) ve baş üstü ekranı 15 inçlik devasa bir olay – bu da şu anda bunu yazdığım dizüstü bilgisayarla aynı boyutta olduğu anlamına geliyor.

2021 GMC Yukon

GMC Yukon

Ayrıca, test cihazımın döşendiği ten rengi vurgulu siyah iç mekanın büyük bir hayranıyım. Bazı lüks şehir sakinlerinin havasını, harika dış mekanın kaba ve tozlu tozuyla karıştırmak için iyi bir iş çıkarıyor.

Ancak birkaç şikayetim var ve bunlar bazı detayların oranlarıyla ilgili. Orta konsolda çok fazla düğme yok, ancak klima kontrolleriniz, koltuk ısıtma/soğutma kontrolleriniz ve bazı medya kontrolleriniz için sahip oldukları düğmeler böyle büyük bir kamyon için çok küçük. Aynı şey başınızın üzerindeki açılır tavan kontrolleri için de geçerli; büyük plastik şeritlerle çevrili küçük düğmeler. Özellikle bunların daha büyük olmasını istiyorum, çünkü araba sürerken oraya bakmak için çok fazla zaman harcamak sadece kötü bir mojo.

 

İkinci sıra, oda ve özellikler açısından gayet iyi, örneğin kayan ve yatırılabilen ısıtmalı koltuklar ve devasa isteğe bağlı arka koltuk ekranları. Bulduğum tek gerçek sorun, gerçekten, biraz dar bir alt yastıktı. Ancak üçüncü sıra, geçen yıla göre en büyük değişikliklerin gerçekleştiği yer ve tamamen arka süspansiyonla ilgili.

2021 için GM, eski yaprak yay sisteminden çok daha kompakt olan bağımsız bir arka süspansiyon kurulumuna geçti. Sürüşü daha yumuşak hale getirir (ki bu da benim test cihazımın isteğe bağlı havalı süspansiyonu tarafından daha da yumuşak hale getirilir) ve daha uzun bir dingil mesafesi ile birlikte, yetişkinlerin orta uzunluktaki sürüşler için bile kullanabileceği bir noktaya kadar arka koltuğu daha geniş hale getirir.

AT4 için – kulağa Star Wars aracı gibi gelen çocuk, değil mi? – yeni IDS ve dört köşe havalı süspansiyon, beni heybetli görünümü kadar şaşırtan, zorlu arazilerde çok iyi bir performans sergiliyor. Dalgalı arazide sallanmak aslında çok fazla sallanmayı içermez, çünkü vücut süspansiyon tarafından o kadar iyi kontrol altında tutulur ki, yukarı ve aşağı zıplamaz, tümsekleri geçmenize neden olur. Geleneksel süspansiyon kirli geri tepme/sıkıştırma işini yaparken havalı süspansiyon her şeyi düzeltir.

 

İki hızlı transfer kutusu, elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel, yokuş iniş kontrolü ve 3,23 arka aks oranı ekleyin ve AT4, alışılmışın dışında gerçek bir muamele.

Yukon’un gücü üç şekilde gelir: 5.3 litrelik V8, 3.0L turbo dizel ve 6.2L V8; AT4 triminin yalnızca 5.3L ile mevcut olduğunu unutmayın. Bu motor 350 hp ve 380 lb-ft tork üretiyor ve 10 vitesli otomatik şanzımanla tekerleklere iletiliyor. Sıkı oranlara sahip iyi bir birim ve GM’nin kullandığı birçok farklı uygulama ile her zaman iyi çalışıyor gibi görünüyor. Ayrıca burada olmak güzel çünkü daha büyük V8 motorlu bir Tahoe kullandım ve bununla burada bulunan 5.3L arasındaki farkı hissedebilirsiniz. Test cihazımı mutlaka “yavaş” olarak tanımlamazdım, ancak gitmesi Tahoe’dan belirgin şekilde daha uzun sürüyor. O halde 10 vitesli otomobil doğru seçenektir, çünkü tüm bu oranlarla motordan en iyi şekilde faydalanabilir ve otoyol geçişi vb. için iyi bir güven sağlar.

 

Bu arada, silindir devre dışı bırakma sistemi ile birlikte, motor/şanzıman kombinasyonu, kombine çevrimde 11.3L/100 km’ye ulaşmamı sağlayan iyi bir yakıt ekonomisi sağlıyor. V8 ile çalışan tam boy gövde üstü bir SUV için fena değil.

Şanzımanın buton aktivasyonu üzerinde biraz durmakta fayda var, çünkü bu sistemlerde genellikle gözle görülür bir gecikme oluyor. Tabii ki, bunların çoğu beyninizin bir vitesin geleneksel bir vites kolu kurulumundan daha hızlı etkinleştirilmesi gerektiğini düşünmesine bağlanabilir, ancak sonuç olarak, bunun gibi birçok sistemi denedim ve herhangi bir gecikme yaşadılar. büyütülmüş hissediyorum var. Burada değil ama. Şanzıman, komutunuza hızlı bir şekilde yanıt verir ve hızla yolunuza devam edersiniz.

 

Bu arada bir vites kolunun olmaması, ön tarafta daha fazla saklama alanı için alan yaratıyor, ancak şanzıman düğmelerinden ana ekran boyunca uzanan dikey bölme bana pek mantıklı gelmiyor. Normal boyuttaki iPhone’umu oraya sığdıramadım ve güneş gözlüklerim de tam oturdu. Açı da kapalı, bu yüzden onları sürücü koltuğundan geri almak zor. Ne anlamı var?

Konuyu görmekten bahsetmişken, AT4’ün amacını çok iyi anlıyorum. Lüks ve yeteneğin harika bir karışımı, onu hem iç hem de dış rekabetten ayıran bir görünüme ve tam olarak reklamı yapılan gibi çalışan harika bir yeni süspansiyon kurulumuna sahip. GMC tarafından iyi yapılmış bir iş.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram