Home » 2021 BMW X5 İncelemesi

2021 BMW X5 İncelemesi

by adminn1
0 comment
2021 BMW X5

2021 BMW X5 bir öncüdür. Gerçekten de ilk lüks SUV’lardan biriydi ve Mercedes M-Serisi ile birlikte pazara sunulan ilk Porsche ve Audi modellerini birkaç yıl geride bıraktı. Ve yıllar içinde alıcılar, modeli X3’ten (2020 rakamları) sonra Kanada’da en çok satan ikinci BMW yapacak kadar X5 satın aldı.

BMW X5

2021 BMW X5

2021’de başarılarına doyamayan BMW, xDrive45e plug-in hybrid versiyonunu Kuzey Amerika’ya ilk kez getirdi ve bir X5 veya genel olarak lüks bir SUV düşünüyorsanız, gerçekten heyecan verici bir seçenek sunuyor. ve zamanın en azından bir kısmında elektrikle çalışabilmek istiyorsunuz.

45e, 83.500 dolardan başlıyor, bu da onu fiyat olarak xDrive40i ve xDrive M50i arasında sıraya koyuyor, ancak bundan daha fazlası var. Görüyorsunuz, 45e ile standart olarak gelen birçok özelliğin (örneğin, daha iyi aerodinamik ve yakıt ekonomisi için hızdayken otomatik alçaltma için hazır bulunan dört köşeli havalı süspansiyon) xDrive40i’ye eklenmesi, 45e’ler ve 45e takılabilir güç aktarma sisteminin tüm yakıt tasarrufu avantajlarından yararlanamıyorsunuz.

2021 BMW

BMW

Bu avantajlardan bahsetmişken: BMW, 24 kWh pilinden tam şarjla 48 km EV menzili elde edebileceğinizi iddia ediyor. Tek bir şarjla hiçbir zaman 38 km’den fazlasını alamadım, ancak olumsuz koşullardaydım ve sonunda, elde ettiğim gerçek dünya menzili, bilgisayarların bana alacağımı söylediği şeyle aşağı yukarı aynıydı. Konuyla ilgili örnek: Berrak bir Pazar sabahı kayınvalidemin evine 40 km’lik bir gidiş-dönüş yolculuğu beni 37 km EV modunda tuttu. Bu sayı, elbette, trafik daha kötüyse gerçekten artabilir, çünkü bir PHEV veya hibritte yavaşlamak, pilinize bir miktar şarj sağlayarak daha fazla EV aralığı sağlar. Kayınvalidem bu konuda evinden uzakta çalışıyor, bu yüzden geceleri fişini çekebilseydi ve haftayı esas olarak işe arabayla geçirseydi, tüm zaman boyunca EV gücünde olabilirdi.

45e, elektrik motoruna ek olarak, 380 hp ve 440 lb-ft torkun birleşik çıkışı için EV motoruyla birlikte çalışan turboşarjlı bir sıralı-6’ya da sahip. xDrive40i’den 300 kg daha ağırdır, ancak daha fazla güç ve tork sağlar, bu nedenle 45e’yi hiçbir şekilde yavaşlatmaz, özellikle de Spor modunu etkinleştirirseniz ve güç aktarma organlarının derinliklerini keşfetmeye başlarsanız. Bu modda, yolun aşağısında oldukça rahat hissedeceksiniz ve eşlik olarak uygun bir egzoz notu bile var.

2021 BMW X5

BMW X5

Mesele şu ki, bir aracın eklenti versiyonunda, yol performansının muhtemelen M50i versiyonunda olduğu kadar alıcının yumruk listesinde yüksek olmadığını düşünmelisiniz. Gerçekten de, bu nişteki alıcıların, sürdükleri şey 80 bin doların üzerinde bir SUV olsa bile, paranın karşılığını fazlasıyla alma unsuruna dikkat etmeleri daha olasıdır.

Bu amaçla BMW, eklentinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için burada bulunan bir dizi güç aktarma sistemi ayarı sağlamıştır. Vites kolunun sürücü tarafına monte edilmiş Hybrid ve Electric olarak işaretlenmiş düğmeler aracılığıyla erişilir (test cihazımda parlak bir kristalle tamamlandı, iDrive tekerleğine ve motor çalıştırma/durdurma düğmesine de aynı işlemi yapan 850 dolarlık bir seçenek paketinin parçası), bu ayarlar, sürücünün 45e’de neyin neye güç verdiğine karar veren bilgisayarları yönlendirmesine yardımcı olur.

 

Hibrit, temel olarak diğer BMW’lerde bulunan Comfort modudur ve güç aktarma sistemi, verimli ilerleme sağlamak için hem gaz hem de EV motorlarını kullanır. Elektrik düğmesi, kontrolü EV motoruna devreder; EV motoru daha az gergin olduğunda bunu şehir içi trafik için saklayın.

Ayrıca, sürücünün girişlerini algıladığında iki mod arasında dönen bir Adaptif mod da vardır ve bu modda navigasyon aslında rotanızda önünüzdeki yolu dikkate alır ve size en verimli ilerleme.

Son olarak, diğerlerinin hemen üzerinde bir pil ile işaretlenmiş düğme var. Bu düğmeye basmak, piliniz için bir hedef şarj değeri belirlemenize olanak tanır ve bu düğmeye basıldığında, 45e otomatik olarak kilitlenir ve istenen “kalan yüzde” değerine ulaşıldığında pili şarj etmeye başlar. Bu şekilde, benzinli motor en verimli olduğunda – örneğin otoyolda – motorun aküyü şarj etmesine izin verebilirsiniz, böylece EV gücüne en çok ihtiyaç duyulduğu zaman için şarjdan tasarruf edebilirsiniz – örneğin, bir şehre tekrar girerken şarjdan tasarruf edebilirsiniz. uzun bir hafta sonu uzakta. Her şeye alışmak biraz zaman alıyor, ancak xDrive 45e’yi sürdükçe oldukça rutin hale geldiğini gördüm.

 

Aksi takdirde, direksiyonun arkasındaki ve 45e’nin içindeki deneyim, standart bir X5’inkine çok benzer; kabinde yolcular için 40i’deki kadar yer var (ancak üçüncü sıra koltuk alamamanıza rağmen EV yürüyen aksamı o alanı kaplıyor), pil kısmen ikincinin altında yer aldığından kargo alanı pek etkilenmez bir koltuk sırası ve yine de kargo alanına erişimi kolaylaştıran iki parçalı harika bagaj kapağına sahip olursunuz.

Ayrıca, X5’in her zaman bildiği harika sürüş ve yol tutuşuna sahip olursunuz, burada sürücü tarafından manuel olarak da ayarlanabilen otomatik seviye ayarlı süspansiyon ile güçlendirilmiştir.

Dürüst olmak gerekirse, bir X5 için alışveriş yapan bir müşterinin, BMW bayilerinin xDrive40i’ye verebileceği herhangi bir geri ödeme teşviki dışında, varsayılan olarak 45e’ye geçmemesi için hiçbir neden göremiyorum. Maliyet tasarruflarından bahsetmiştik, güç açıkça orada, harika malzemeleri ve davul geçirmez yapı kalitesiyle iç mekan, lüks bir SUV’a mükemmel bir şekilde uyuyor ve yine de BMW’nin en hızlı, en güncel versiyonunu elde edersiniz. Android Auto ve Apple CarPlay destekli iDrive bilgi-eğlence teknolojisi.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram