Home » 2022 Mitsubishi Outlander İlk Sürüş: Doğru Yönde Bir Adım Daha

2022 Mitsubishi Outlander İlk Sürüş: Doğru Yönde Bir Adım Daha

by adminn1
0 comment
2022 Mitsubishi Outlander

Mitsubishi ürünleri, Chrysler’in şirketin modellerinin çeşitlerini sunduğu 1980’ler ve 1990’larda Kanada’ya ilk kez tanıtıldı. Eagle Vista ve Talon, Dodge Colt, vb.’yi düşünün.

Mitsubishi Outlander

2022 Mitsubishi Outlander

2002 yılında şirket, bağımsız bir otomobil üreticisi olarak Kanada’da resmi olarak faaliyete başladı. Mağazayı kurduktan sonraki ilk yılları, aralarında Lancer’ın piyasaya sürülmesi ve 2004’te endüstri standardını sıfırlayan 10 yıllık güç aktarma organı koruma garantisinin sunulması gibi birden fazla önemli olayla işaretlendi.

Aynı yıl şirketin 2022 Mitsubishi Outlander adında bir model tanıttığını gördü. Lancer ile birlikte markaya güvenilirlik kazandırdı; Lancer’ın araziden ayrılmasından bu yana SUV, marka serisinin yıldız sanatçısı olarak ayrı duruyor.

Ancak Mitsubishi’nin yolculuğu her zaman kolay olmadı; şirket sermayede boğulmuyor, bu nedenle ürün yenileme ve inovasyon her zaman sıkı bütçe kısıtlamaları dahilinde yapılmak zorunda kaldı. 2014’te Outlander yeniden tasarlandığında, mekanik ve diğer unsurlar değişmeden kalırken değişiklik oldukça hafifti. Neyse ki SUV, kategoride nadir görülen bir V6 motora sahip olabileceği gerçeğinin de yardımıyla hedef kitlesini buldu ve elinde tuttu. Ve her zaman güvenilir olmuştur.

2022 Mitsubishi

Mitsubishi

Ancak zaman elbette kimseyi beklemiyor ve model yıllar ile birlikte yaşlanıyor. Outlander düzenli olarak yeniden tasarlandı, 2016’da devraldığı bir ön ızgara da dahil olmak üzere açıkçası hala başımı sallıyor. Yine de, iki yıl önce plug-in hibrit versiyonun gelmesi, modele ciddi bir ivme kazandırdı ve yurt içi satışlarını neredeyse ikiye katladı.

Yine de Outlander yaşlanmaya devam etti; yardıma ihtiyacı vardı. Yardım, Mitsubishi’nin Nissan/Renault grubuyla yaptığı ittifakla geldi. Bu bağlamda, bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, Outlander’ın yeni neslinin, özellikle Rogue SUV’da kullanıldığında Nissan’ın bilgi birikiminden yararlanacağını öğrendik.

Bu ortaklığın meyvesi şimdi Mitsubishi’nin 2022 model yılı için tanıttığı model ve geçen hafta ilk kez test ettiğimiz model.

 

Kılık değiştirmiş bir Rogue?
Daha önce ima etmiştik, yeni Outlander Rogue platformunda inşa edilmiştir. Aynı zamanda Rogue’un motorunu ve şanzımanını kullanır ve iç kısımda gösterge paneli, multimedya sistemi, baş üstü ekranı ve diğer özelliklerle neredeyse aynıdır.

2022 Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander

Neyse ki ya da ne yazık ki dışarıda böyle bir karışıklık yok. Önde Mitsubishi imzası ya göze hoş geliyor ya da yürek parçalıyor. Diyelim ki tasarım meşgul ve karışık. Şahsen ben sevmiyorum ama zevk, kişisel olmak mesele değil. Beni daha çok endişelendiren, gördüklerini beğenmeyebilecek tüketicilerin tepkisinin ne olacağı. Dikkat edin, bu, şirketin son yıllarda modelle satışlarını artırmasını engellemedi ve yeni sürümden daha az çekici bir görünüme sahipti. Kesin olan bir şey var ki, Outlander’ın dışı farklı ve bunun için Mitsubishi’ye özgünlük için kredi vermelisiniz.

Araçta, otomobil üreticisinin tasarımcıları ve stilistleri, iç mekanı Mitsubishi iç mekanı gibi hissettirmek için yerleşim planı üzerinde yeterince sıkı çalıştı. Direksiyon simidi, gösterge panelinin tasarımı gibi farklıdır. Bu durumda, hava menfezlerinin ön konsolu ikiye bölen yatay şeride entegrasyonu bir başarıdır.

Sürdüğümüz GT versiyonunda koltukların kapitone derisi çok güzel bir etki veriyor bu arada. Eski modelle karşılaştırıldığında Mitsubishi’nin içi önemli ölçüde yükseltilmiş, olması daha keyifli bir yer.

 

Ardından, bir zamanlar Rogue ile birlikte (kısaca) sunulan yedi koltuklu konfigürasyon var. Elbette yardım etmek için orada çünkü bir yetişkinden üçüncü sıraya oturmasını istemek zalimce ve alışılmadık bir ceza olurdu. Ama bir tutamda, özellikle çocuklar söz konusu olduğunda, bu iyi ve hatta bir artı.

Ve tabii ki Mitsubishi’nin mükemmel dört tekerlekten çekiş sistemi de mevcut. Dahil etmemek, düşünülemeyecek kadar şok edici olurdu. Nissan’ın sunduğundan çok daha üstün olan süper verimli bir sistemden bahsediyoruz.

Genel olarak, o zaman, Outlander’ın sadece kılık değiştirmiş bir Rogue olduğunu söylemek, modeli kısa satmak olurdu.

 

Taşıma
Bu, yolda da geçerlidir. İki model arasındaki fark çok büyük değil, ancak her biri kendi kimliğine sahip olmayı başarıyor. Rogue biraz daha çevik, Outlander ise biraz daha beceriksiz. Versiyona bağlı olarak birkaç yüz kg daha ağırdır. Yolda konfor çok iyi olsa da, aracı virajlarda ittiğinizde yuvarlanma da daha belirgindir. Bir köşeye gönderdiğinizde, süspansiyon elemanları (Mitsubishi’den) sizi düz ve dar tutmak için yapmaları gerekeni yapıyor.

Sonuç olarak, yol tutuşu bizi şaşırtmasa da daha da önemlisi hayal kırıklığına uğramadık.

Bir dezavantajı varsa, 2.5L motorun modeli ataletinden çıkarmakta daha fazla zorluk çekmesi. Sonuç olarak, başlangıçlar daha zahmetlidir. Bununla birlikte, model kalktığında ve giderken, güç aktarma organlarında yeterli güç var ve hızlanma, sollama için veya otoyola çıkarken oldukça iyi.

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram