Home » 2021 Chevrolet Colorado ZR2 Gece Yarısı İncelemesi

2021 Chevrolet Colorado ZR2 Gece Yarısı İncelemesi

by adminn1
0 comment
2021 Chevrolet Colorado

Orta boy kamyon kategorisi şu anda bu kadar popülerse, bunun nedeni kısmen Chevrolet Colorado’nun 2015 yılında kuzeni GMC Canyon ile birlikte tanıtılmasıdır; GM bir-iki yumruk, orta büyüklükteki pikap segmentini ciddi şekilde canlandırdı. Yakın zamanda test sürüşü yaptığım bu özel versiyon olan 2021 Chevrolet Colorado ZR2, kesinlikle neredeyse her yere gidebilen bir araç arayan müşterilere yönelik.

Chevrolet Colorado

2021 Chevrolet Colorado

ZR2 varyantı, 2017 model yılından beri bizimle birlikte ve Chevrolet’nin yaratılışında, arazi sürüşü için tasarlanmış başka bir pikaptan açıkça ilham aldı ve ona meydan okudu: Ford F-150 Raptor. Şimdi, Raptor’un “küçük” Chevy’yi gölgede bırakan iri yarı bir canavar olduğu doğru, ancak ZR2’nin engebeli arazide büyük, kötü Ford’a ayak uyduramayacağını düşünmeyin. Ne münasebet. Colorado, oynamak için aynı seviyede kaba güce sahip olmayabilir, ancak belayı üstlenmek ve kazanan olmak için tüm araçlara sahiptir.

Bu yıl, Colorado ZR2, öncelikle burnun ön kısmının oldukça agresif bir şekilde yeniden tasarlanmasıyla karakterize edilen bir orta devir revizyonu aldı.

2021 Chevrolet

Chevrolet

Test edilen model, isteğe bağlı Gece Yarısı Paketi ve performans egzoz sistemi buraya dahil edildiğinden normal ZR2’den biraz daha yüksek olan 53,000 $’dır.

 

Gece Yarısı Sürümü
Sektörde giderek daha popüler hale gelen siyah üzerine siyah teması – dolayısıyla Midnight adı – teması da normal Chevrolet Colorado kamyoneti ile sunulan seçenekler arasında. Z71 varyantı bile benzer bir paketle giyilebilir. ZR2 için isteğe bağlı Gece Yarısı Paketi – maliyet: 4.000 $ – siyah gövde ve parlak siyah renkte özel 17 inç jantlar içerir. Bu arada, yedek lastik bile 17 inçlik bir tekerlek. Yardımcı aydınlatmayla tamamlanan off-road spor barına gelince, bu özellikle pikabın silüetini değiştiriyor.

2021 Chevrolet Colorado

Chevrolet Colorado

Açıkçası bu kasvetli atmosferi sevip sevmediğinize karar vermek size kalmış. Aksi takdirde, siyah gövde rengi olmadan Gece Yarısı Paketi seçeneklerini koruyan isteğe bağlı Alacakaranlık Paketi’ni her zaman tercih edebilirsiniz. Fiyat da aynı, yani kamyonunuzun ne kadar neşeli olmasını isteyip istemediğinize bağlı.

Bahsetmeye değer diğer dış seçenekler arasında, performans egzoz sistemi, motor sesi önceliklerinizden biriyse kesinlikle dikkate alınması gereken bir şeydir. Bu durumda, daha az kısıtlayıcı olan borular, fiyat etiketine 1.700$ ekler.

 

En rahat Colorado
Diğer off-road hazır alıcılar gibi, Colorado’nun da varyanta özgü şokları var ve bunlar yerel bir şirket olan Multimatic’ten geliyor. Ontario merkezli bu firma, bu amortisörleri, kamyondaki gelişmiş konfordan ve sürücü makineyi kenardan ittiğinde bir sıçramaya dayanma yeteneğinden büyük ölçüde sorumlu olan spool valflerle geliştirdi. İster yüksek hızlı çakıllı bir yolda, daha zorlu arazide veya hatta sadece yıpranmış bir Kanada yolunda sürüyor olun, Colorado ZR2 yolcuların sırtları için normal Colorado’ya göre daha nazik bir seçenektir.

Amortisörlere ek olarak, süspansiyon kolları dökme demirden yapılırken, kamyonun yerden iki inç yükseltilmiş bir yerden yükseklik sağladığına dikkat edin. Elektronik olarak kilitlenen ön ve arka diferansiyeller ve aracın yan kısımlarındaki gövde altı koruyucular da engelleri geçmek için bir artı. Aracın altında, alt gövdenin ön kısmını bir koruyucu plaka kaplarken, ikinci bir plaka ise transfer kutusunu koruyor.

Genişletilmiş çamurluklara gelince, sadece insanları etkilemek için orada değiller. Artan süspansiyon hareketi, daha geniş paletler ve arazi lastikleri, mühendisleri bu gövdeye biraz kas eklemeye zorladı.

 

İyi ama…
Kabul ediyorum, Colorado ZR2’yi beğendim! Her şeyden önce, sadece bir göz atın. Bu kaslı görünüm kesinlikle olumlu bir faktör. Bir off-road pikap çekici olmalı ve özellikle kategori her çeyrekte yeni bir üye büyüdüğü için çekici olmalıdır.

Güç aktarma sistemi de kamyonun şasisine çok uygun. 3.6L V6 bir ham güç canavarı değil, ancak bu uygulamada – bonus olarak daha kısık bir ses çıkaran egzoz ile – kategorideki diğer motorlara göre daha düşük hissetmek için hiçbir nedeni yok. İsteğe bağlı 4 silindirli turbo dizel, teknoloji tutkunları için kesinlikle ilginç bir alternatif, ancak 6.000 doların üzerindeki fiyat etiketini yutmak zor. Bu arada 8 ileri otomatik şanzıman da mükemmel bir iş çıkarıyor.

 

Ve daha “esnek” süspansiyona rağmen, Colorado ZR2, sürücüsünü otoyolda sürekli olarak direksiyon simidinde düzeltmeler yapmaya zorlayan bir 4×4 yönü olan “direksiyon iltihabından” muzdarip değil. Tamam, bu Chevy pikap kesinlikle bir Camaro seviyesinde cerrahi değil, ancak otoyola, örneğin bir Jeep Gladiator Rubicon’dan çok daha az alerjisi var.

ZR2’nin off-road rakiplerinden çok daha iyi olmadığı nokta, gerçek, fiziksel erişim açısından. Gerçek şu ki, direksiyona geçmek için direksiyona uzanmanız ve tutmanız ve koltuğa atlamanız gerekir. A direğinde ve hatta B direğinde bir kolun olmaması, uçağa binmeyi biraz zorlaştırıyor.

 

Diğer bir konu da yakıt tüketimi. Gerçekten de ZR2’nin yerden yüksekliği, arazi lastikleri ve daha eğlenceli karakteri, araç sahipleri için kaçınılmaz olarak daha yüksek gaz faturalarına neden olur. Burada büyük bir farktan bahsetmiyoruz, ancak EnerGuide’a göre, normal bir V6 motorlu Colorado için ortalama 12.1L/100 km; karşılaştırıldığında, ZR2 ortalama 14.1L/100 km.

 

Son kelime
Açıkça hepsi bu özel modellerden birine giderken yaptığınız kabul edilebilir takaslar kategorisine giren dezavantajlara rağmen, Chevrolet Colorado ZR2 bence hala kamyonet sevenler için en iyi seçeneklerden biri. açık hava meraklısı. Günlük olarak rahattır, yapım kalitesi hala enfiyedir ve güç aktarım mekanizması kendini kanıtlamıştır. Daha ne söyleyebiliriz?

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram