Home » 2021 Toyota Corolla Hybrid İncelemesi – Burada Kalacak

2021 Toyota Corolla Hybrid İncelemesi – Burada Kalacak

by adminn1
0 comment
2021 Toyota Corolla

Toyota hibrit denilince akla hemen Prius geliyor. Ve genellikle, aşağıdaki kelimeler “Görünüşü beğenmedim”, “çirkin”, “Toyota daha fazla çaba gösterebilirdi” vb. Ama görünüşü herkesi memnun etmese de, tadına baktığınızda tutumluluğu, uygun menzili ve hoş, ferah iç mekanı, stil endişelerini rafa kaldırma eğilimindesiniz.

Toyota Corolla

2021 Toyota Corolla

Görünüş söz konusu olduğunda, 2021 Toyota Corolla yıllar içinde daha iyi performans gösterdi, ayrıca onlarca yıldır hayatta kalma ve hala birkaç kıtada satışa sunulma avantajına sahip. Saygı duymak!

Tüm bunlara rağmen, genel olarak kullanımı sıkıcı, A noktasından B noktasına gitmek için iyi, güvenilir, uygun fiyatlı ve ekonomik olduğu için takdir edilen bir araba olarak algılanır. Bu son noktayla ilgili olarak Toyota, ürün yelpazesine bir hibrit versiyon ekleyerek daha da iyi olabileceğini düşündü. Bu modelin en az sekiz varyasyonu vardır. 6 ileri manuel şanzımanla 21.500 dolardan başlayan Corolla modeli, tam donanımlı 31.000 dolardan zirveye çıkıyor. Sürdüğümüz hibrit versiyon 27.200 dolardan başlıyor.

Toyota

2021 Toyota

Dış taraf
Önde, ortasında hafif aralıklı bir ızgaraya sahip J şeklindeki LED farları hemen fark edeceksiniz; Bu bana hatırlattı, park ederken dikkatli ol. Yanlarda, ön çamurluğun üstünde küçük bir “Hibrit” ifadesi. Arkada, kırmızımsı, aydınlatılmamış bir şeritle birbirine bağlanan badem şeklindeki LED ışıklar. Bu Corolla’nın genel stiline bakmak hiç hoş değil.

 


Gemiye bindikten sonra, temelleri bulacaksınız. İlk göze çarpan şey, orta konsolun üzerine oturan 8 inçlik ekran. Bunun hemen altında, otomatik klima kontrolü (tek bölge) için kontroller. Biraz daha aşağıda, kablosuz telefon şarj istasyonu (Premium Pakette mevcuttur), iki ayarlı ısıtmalı koltuklar ve farklı sürüş modlarına sahip vites kolu bulunur.

2021 Toyota Corolla

Toyota Corolla

Sürücünün önündeki 7 inçlik TFT ekran da göze çarpıyor. Direksiyon simidindeki çeşitli kontroller sayesinde kolayca ayarlanabilir. Her şey, bunun gibi olgun bir modele göre sezgiseldir ve yönünüzü hemen bulabilirsiniz.

Yine de Toyota tasarımcılarının bakması gereken bir ayrıntı var: Apple CarPlay’i kullanmak için telefonunuzu fiziksel olarak bağlama zamanı geldiğinde, doğru USB bağlantı noktasını bulmak için biraz bakmanız gerekiyor. Orta konsolda bir tane ve kablosuz şarj pedinin sağ tarafında gösterge panelinin altına gizlenmiş bir tane daha var.

Diğer iç mekanda, tüm koltuklarda, aslında Toyota’nın düşünceli bir katılımı olan otomatik yukarı/aşağı elektrikli camlar bulunuyor. Çok daha pahalı birçok araba hala bu tür bir işlevsellik sunmuyor.

 

Sürüş
Direksiyona geçip yola girer girmez, sürüşün ne kadar yumuşak olduğunu fark ediyorsunuz. Aslında, bu tamamen elektrikliden yanmalı motor moduna geçen bir hibrit otomobil olsa da, gerçekten odaklanmadıkları sürece sürücü fark etmeden hareket gerçekleşir ve konfor hissi kalır.

Araba direksiyona iyi tepki veriyor ve virajlardan sorunsuz ve güvenle geçiyorsunuz. Evet, bazıları bunun gibi arabaların hissiz olduğunu söyleyecektir, ancak eminiz ki çoğu Corolla alıcısı tam olarak güven ve emniyet verdiği için bir tane satın almak isteyecektir.

Ve bu notta, Corolla Toyota Safety Sense 2.0 teknolojisi ile donatılmıştır. Bu, söz konusu güvenlik olduğunda, uyarlanabilir hız sabitleyici, şeritten ayrılma uyarısı (önce bir bip sesiyle, ardından hafif direksiyon düzeltme hareketleri ile), şeritte kalma yardımı, otomatik uzun farlar ve yaya algılamalı bir çarpışma öncesi sistemi. Diğer standart güvenlik özellikleri arasında arka çapraz trafik uyarılı bir kör nokta monitörü ve 10 hava yastığı bulunur.

Mekanik olarak, Corolla Hybrid onu ileriye taşımak için 121 beygir gücüne sahiptir. Arkadaşlarına övünecek bir şey yok! Bunun dışında, gerçekte, bir elektrik motoruyla desteklenen 1.8L 4 silindirli motor, size kaputun altında daha fazlasının olduğu izlenimini veriyor. Bütün bunlar, üzerinde durmaya değmeyecek bir CVT (sürekli değişken şanzıman) tarafından desteklenir veya engellenir. İşini yeterince yapıyor, ama daha fazlasını değil.

Genel olarak, resmi kombine yakıt tüketimi 4,5L/100 km’dir. Kışın, -15 Santigrat kadar düşük sıcaklıklarda ve test haftamız boyunca bir kar fırtınasında, 500 km’nin hemen altında bir sürüşün ardından toplam ortalama 6,0 litreye ulaştığımızı unutmayın, bu hiç de fena değil. En azından resmi rakamlara yaklaşıp yaklaşamayacağımızı görmek için bu aracı yaz aylarında tekrar denemek ilginç olacak. Hibrit olmayan versiyonun – resmi olarak – 7.1L/100 km tükettiğini unutmayın.

Bahsetmeye değer başka bir ayrıntı: Corolla hibrit ile üç sürüş modu vardır: Normal, ECO ve Güç. En ihtiyatlı bulduğumuz için tüm hafta Normal modu kullandık. ECO modu, güç çok sınırlı olduğu için aracı yolda gerçekten ızdıraplı hale getirir. Hızlanma sırasında ön tekerleklerin gereksiz yere patinaj yapmasını önlemek için bu modu bir kar fırtınası sırasında yalnızca bir kez kullandık. Güç modu araca canlılık katıyor, ancak takas, kısmen tabii ki CVT nedeniyle motorun daha sesli olması. Bu nedenle, genel rahatlık ve herkesin kulak zarlarının iyiliği için Normal mod daha akıllıca bir seçimdir.

Frenlemeye gelince, bu Corolla hibrit ile pedalın doğru hissini elde etmek biraz zaman aldı. Frenler çalışmayı geciktiriyor ve sonra aniden ısırıyor, bu da sarsıntılı bir his veriyor. Bunun nedeni, akünün yeniden şarj edilmesini sağlayan rejeneratif frenler ile mekanik frenler arasındaki geçiştir.

 

sürümler
Sadece bir hibrit versiyonu var. 27,000 $ karşılığında yukarıda bahsedilen güvenlik sistemlerine, otomatik klima kontrolüne, ısıtmalı ön koltuklara ve tabii ki Apple Carplay ve Android Auto uygulamalarına sahip oluyorsunuz. Premium Paket ile ek 2.000 $ karşılığında, 8 yönlü elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, kablosuz akıllı telefon şarjı, ısıtmalı arka koltuklar, ısıtmalı deri kaplı direksiyon simidi ve Softex deri koltuklara sahip olursunuz.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram