Home » 2021 Subaru Forester Uzun Vadeli İnceleme, Bölüm 7

2021 Subaru Forester Uzun Vadeli İnceleme, Bölüm 7

by adminn1
0 comment
2021 Subaru Forester

2021 Subaru Forester Touring’in (36.000 $’dan başlayan) bu üç aylık test sürüşünün sonunda 3.680 km yol kat ettim ve ortalama 8.4L/100 km yakıt tüketimini korudum.

Subaru Forester

2021 Subaru Forester

Dikkat edenler kendi kendilerine şöyle diyeceklerdir: Üç ayda 4.000 km bile değil. Bu oldukça az ve bunun nedeni daha fazla kilometre yapma arzusunun olmaması değildi. Salgın basitçe etrafta dolaşmayı zorlaştırdı.

Her halükarda, Forester’ın yakıt tüketimine ve 182 beygirlik 2.5L boxer motora gelince, aracın boyutu ve kısmen sürekli dört tekerlekten çekiş sayesinde oldukça ağır olan ağırlığı göz önüne alındığında oldukça tatmin edici buluyorum. .

2021 Subaru

Subaru

Bu güç aktarma organı, kendisinden biraz yapması istendiğinde huysuz, çok şey yapması istendiğinde ise düpedüz somurtkan bir makinedir. Stop/start sistemi, kırmızı ışıkta durduğunuzda incelikten yoksundur, ancak pompada paradan tasarruf etmenizi sağlamak için CVT şanzımanla birlikte çalışır. Yaklaşık dokuz saniyede 0-100 km/s hızlanması kimseyi etkilemeyecek.

Bu göreceli yavaşlık, kompakt SUV segmentinde şaşırtıcı değil ve meraklıları için bir numaralı seçim kriteri değil. Bunların çoğu, Forester’ın 907 kg (1.500 lb) ile segment ortalamasının içinde olan çekme kapasitesiyle daha fazla ilgilenecek.

 

Gizli ama güvenilir
Forester unutulmaz bir silüetten yoksun olsa da, şekli bir SUV konseptine iyi hizmet ediyor. Otoyolda uzaktan tanımak için bir göz geliştirdim. Bana tekerlekli bir kutuyu hatırlatan bir sağrı seçmeye başladığımda, bunun bir Forester, akraba bir ruh olması gerektiğini düşündüm.

2021 Subaru Forester

Subaru Forester

Bahsedilen aracın gövde rengi de arka plana daha iyi uyum sağlamak için ayık olsaydı, daha da emin olabilirdim.

Forester’ın renk paleti, bir iz (gri, siyah, bronz), orman (Jasper Green Metallic), gökyüzü (Horizon Blue Pearl) ve kış (Crystal White Pearl) boyunca bulunan taşları çağrıştırıyor. Sadece Crimson Red Pearl makul derecede heyecan verici, ancak orada bile parlak bir itfaiye aracı kırmızısından çok uzaktayız. Daha çok güneşte solmuş kırmızı bir akıllı gibi.

Bu stil, sağduyuya ve rahatlığa görünüm ve modaya öncelik veren pratik bir kişi olan Forester alıcısı için mükemmeldir. Araç, anonimlikle flört eden bir kıyafete bürünerek bunu yansıtıyor.

Forester’ın sahibinin ihtiyaçlarına olan bağlılığı, performansından asla daha belirgin değildir. IKEA görevimizde gördüğümüz gibi (uzun vadeli incelememizin 3. Bölümüne bakın), Subaru’nun kargo ambarı sınıfının en genişi ve yüklemesi çok kolay.

 

Forester’ın biraz zorlu bir sürüş sağlayabilecek mekanik tikleri, neyse ki konforlu bir kabin tarafından yumuşatılıyor. Bu amaçla, 8 inçlik dokunmatik ekranda (Touring için, aksi takdirde 6,5 inç) yüksek, iyi yastıklı koltuklar, fark edilmesi kolay düğmeler ve dev simgeler elde edersiniz. Bilgi-eğlence sistemini sesli komutlarıma alıştırmak için zaman ayırmalıydım ama onun yerine parmak izlerimi her yerine bulaştırmayı seçtim…

Üretici, 2021 Touring versiyonundan yatar koltuk arkalıklarını kaldırarak küçük bir geri adım attı. Bundan yararlanmak için şimdi en azından Sport sürümüne yükseltmeniz gerekiyor.

 

4/5 - (1 vote)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram