Home » 2021 Mini Cooper S Countryman ALL4 İncelemesi

2021 Mini Cooper S Countryman ALL4 İncelemesi

by adminn1
0 comment
2021 Mini Cooper S Countryman

Bir SUV kullanmak Mini Cooper S gibi küçük, çevik bir spor araba kadar eğlenceli olabilir mi? Teorik olarak, bu yüksek oturan araçların daha ağır ağırlığı ve daha yüksek ağırlık merkezi, genel dengeyi etkiler, bu yüzden olmamalıdır. Teoride.

Mini Cooper S Countryman

2021 Mini Cooper S Countryman

Sorun şu ki, gerçekten eğlenceli küçük Miniler herkese göre değil. Küçük bir Cooper’da iki çocuğu ve eşyalarını taşımanız gerektiğini hayal edebiliyor musunuz? Yapabilirsin ama güzel olmayacak. Resmin içinde, markanın 2011’den beri piyasada olan crossover modeli 2021 Mini Cooper S Countryman ALL4 görünüyor. 2021 için, en fazla kapasiteye sahip MINI, 2017’de piyasaya çıkan mevcut nesil için bazı orta döngü revizyonları alıyor.

Test cihazım, en azından motor gücüne göre hareket ederseniz, model hiyerarşisinde ikinci sırada yer alan S tanımını taşıyordu (bu Countryman S için 189’a kıyasla plug-in hibrit 220 hp sunuyor, ancak bunu saymayacağız. ). Temel model, küçük turbo 3 silindirli ile yetinmek zorundayken, JCW (John Cooper Works) modeli 301 hp ile kaslarını gösteriyor.

2021 Mini Cooper S

Mini Cooper S Countryman

Dizideki konumu ne olursa olsun, bu yol testine, genellikle Mini ürün yelpazesinde yer alan bir yöne özellikle odaklanarak yaklaştım: sürüş keyfi. Bilirsiniz, gülümseyen bir sürücüye dönüşen duygu. Sahibine arabadaki kusurları affettiren ve satın alma kararı konusunda iyi hissettiren duygu.

 

Kısa bir gezinti
2021 Mini Cooper S Countryman ALL4, bu yıl yeniden tasarlanan tampon, farlar, ızgara ve tamponun alt kısmı ile biraz daha kamyon benzeri bir hava için değişen şeylerle işleri biraz değiştiriyor. Diyelim ki crossover yavaş yavaş orijinal Cooper’ın güzel kıvrımlarından uzaklaşıyor – ve bence, hepsi iyi!

2021 Mini Cooper S Countryman

Mini Cooper S Countryman

Aynısı, LED işaret lambalarına Union Jack imzası verildiği arka kısım için de geçerlidir. Ön aydınlatma tamamen LED’dir. Geri kalanına gelince, Countryman 2017’de tanıtılan araca sadık kalıyor, ancak “Piyano Siyahı Dış Döşeme” paketinin mevcudiyeti pakete sınıf bir dokunuş katıyor.

 

İçeride yeni bir şey var mı?
Aslında, değişiklikler Mini-malist! Ahem. Test cihazım, direksiyon simidinin arkasındaki nokta için tamamen dijital bir bilgi ekranına sahiptir. Piyano siyahı kaplama gösterge panelinin çoğunu kaplarken, üretici deri döşeme ve iç yüzey seçimini değiştiriyor. 8,8 inçlik orta dokunmatik ekran ve çevresindeki düğmeler de 2021 için revize edildi. Kısacası burada bir devrimden değil, hafif bir güncellemeden bahsediyoruz. Sonuçta bu bir orta döngü yeniden tasarımı!

Ön sıradaki yolcular, özellikle başlarının üstünde, tam olarak yer sıkıntısı çekmese de, arka koltuktaki yolcular için işler daha az geniştir. Bu arada, bu cep geçitleri ile kurs için oldukça eşit. Neyse ki, 60/40 koltuğu önden arkaya kaydırarak yolcu alanını artırabilirsiniz veya sadece bagajda daha büyük eşyaların saklanmasına izin verebilirsiniz. Koltukların inanılmaz rahat olduğunu söyleyecek kadar ileri gitmem ama sektörde daha kötüleri de var.

 

Süper şarjlı bir araba kullanmak
Pazara dönüşün üzerinden uzun yıllar geçtiğine göre, Mini markası bugün tüketiciler arasında çok bilinen bir varlıktır. İlgilenen herkes, asıl odak noktasının, ilham almış sürüş tutkunlarını memnun etmek olduğunu bilir. Countryman SUV bir istisna değildir. Üç kapılı bir MINI Cooper S, hala bir Cooper’ın olması gerektiğinin en saf ifadesidir, ancak 2021 Cooper S Countryman ALL4, birkaç lüks crossover’ın eşleşebileceği bir formül sunuyor.

Hızlı ve hassas direksiyon, ayrımın sağlam tarafında yer alan bir süspansiyon, çok etkili bir dört tekerlekten çekiş sistemi ve hatta 189 beygir gücünde turboşarjlı 4 silindirli motor: bunların tümü, bu meraklı küçük SUV’nin sürüş deneyimini geliştirmeye katkıda bulunur.

Cooper S Countryman ALL4, standart olarak üç sürüş modu (Yeşil, Orta ve Spor) ile birlikte gelir, ancak Spor modunda S veya M’de neler yapabileceğini gerçekten gösterir. Elbette, eski moda bir manuel şanzıman harika olurdu. araç böyle ama şart değil. Sektörün geri kalanı gibi Mini’nin de önce kârını düşünmekten başka seçeneği yok. Ve açıkçası, 8 ileri otomatik şanzıman her modda mükemmel bir iş çıkarıyor.

Süspansiyonun bazen sert olduğu doğrudur, ancak bu yalnızca yol kötü durumdayken bir sorundur. Ve biraz eğlenmek istediğinizde bu sıkılık işe yarıyor. Ağırlık merkezi daha yüksek ve ağırlık daha fazla olmasına rağmen, Cooper S Coutryman ALL4, ALL4 dört tekerlekten çekiş sayesinde yolun kıvrımlarını kolaylıkla takip eder.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram