Home » 2021 Toyota Highlander Hybrid İncelemesi: 4’ün Toplamı 6’ya Çıkmadığında

2021 Toyota Highlander Hybrid İncelemesi: 4’ün Toplamı 6’ya Çıkmadığında

by adminn1
0 comment
2021 Toyota Highlander

Geçen yıl Toyota, Highlander SUV’unun yeni neslini sundu. Bu harika bir şeydi çünkü önceki yeniden tasarım 2014’e dayanıyordu. Bununla birlikte formül, modelin temel niteliklerini koruyarak temelde aynı kaldı.

Toyota Highlander

2021 Toyota Highlander

Bununla birlikte, felsefede büyük bir değişiklik vardı, yani hibrit varyant için bir V6 motorundan 4 silindirli bir motora geçiş. 2020’nin başlarında normal bir model sürdükten sonra, kısmen elektrikli versiyona birkaç hafta önce bir şans verdim.

Dört çeşit
2021 Toyota Highlander hibrit versiyonu dört versiyonda mevcuttur: LE, XLE, Limited ve Platinum. Teknik olarak, ilk üçü tam teşekküllü modellerken, Platin paket Sınırlı modele bir eklentidir (2.300 $). Yine de Toyota, sürdüğümüz bu varyantın bagaj kapağına Platinum adını yapıştırmaya karar verdi. Elbette öyleydi, çünkü üreticiler her zaman ürünlerini en iyi şekilde sergilemeyi severler. Aynı zamanda sunulan tüm özellikleri keşfetmemizi sağlayan araçlar elde ediyoruz.

Toyota

2021 Toyota

Platin versiyonumuzun fiyatı 58.000 dolardı (nakliye ve taşıma dahil), bu da ucuz değil. Ancak, temel hibrit varyantın 48.000 $ olarak fiyatlandırıldığını düşünün. Highlander, nasıl dekore edilmiş olursa olsun, giriş seviyesi bir üründen başka bir şey değildir.

Her durumda, Platinum model ile, akıllı telefonlar için kablosuz şarj, dahili uzaktan garaj kapısı açıcı, kuşbakışı kamera, navigasyon, 11 hoparlörlü JBL ses sistemi, dört USB gibi şeyleri kastediyorum. limanlar, ikinci sıra kaptan koltukları ve bir dizi güvenlik özelliği, tümü standart.

 

hibrit yaklaşım
Hibrit sistemler elbette Toyota’nın çok aşina olduğu bir şeydir ve burada kullanılan teknoloji kendini kanıtlamıştır. Bununla birlikte, bazı modellere diğerlerinden daha çok yakışıyor ve Highlander söz konusu olduğunda, deneyimime o kadar hayran değildim.

2021 Toyota Highlander

Toyota Highlander

Gerçek şu ki, bu yeni nesil ile Toyota yaklaşımını değiştirdi. Her zaman olduğu gibi teknolojiyi 3.5L V6 motoruyla birleştirmek yerine, otomobil üreticisi 2.5L 4 silindirli motorunu üzerine yerleştirmeye karar verdi. Bu birimin verimliliği sorgulanamaz – onun işini başka yerlerde yaptığını gördük. Ancak bu, Highlander’dan daha küçük modellerdeydi. Bu, hiçbir 4 silindirli motorun mucizeler yaratmasının beklenemeyeceği gerçekten büyük, devasa bir SUV.

Bazı şeyleri abartmak istemiyorum. 243 hp ve 263 lb-ft torktaki güç, günlük sürüş için yeterlidir. Bununla birlikte, deneyim zorludur ve bir araç için (ücretler ve vergiler dahil) 60.000 doların üzerinde bir bütçe ayırdığınızda, daha rafine bir şey beklersiniz.

Ve pompada karşılığını veriyor mu? Meh. Toyota, ortalama 6.7L/100 km vaat ediyor. Kural olarak Toyota’nın açıkladığı reytinglere ulaşmakta hiç zorlanmıyorum; RAV4 hibrit (5.7L) ve Corolla hibrit ile sadece bir hafta önce (4.6L) başardım. Ama Highlander ile sadece 8.1L/100 km yol alabildim. Bu kötü değil, ancak kazanç olması gerektiği kadar optimal değil. Bir V6 modeliyle ortalama 9,7L/100 km tuttum. Kaputun altındaki V6 ile Highlander’ın sürüş deneyiminin çok daha keyifli olduğunu söylememe gerek var mı?

Anladığım kadarıyla, yakıt tüketimi gerçekten 7.0L/100 km’nin altında olsaydı, sürüş dinamizmindeki kayıp buna değecekti. Ama değil ve değil. Daha fazlasını istemekle kaldım. Bunu düşündüğünüzde, Toyota’nın yapması gereken bir Highlander Prime üretmektir – bu, işleri ilginç hale getirir.

 

nitelikler
Bunun dışında, Highlander’ın yol tutuşuna gelince şikayet edilecek pek bir şey yok. Yeni nesil, TNGA’dan (Toyota Yeni Küresel Mimari) yararlanıyor ve bu, direksiyon başında daha doğrudan bir deneyime dönüşüyor. Yeni Highlander yola eskisinden daha iyi bağlanmış.

Ama açık olalım: bu deneyim her şeyden önce rahatlıktır. Bu aracı biraz fazla zorlayınca keyif kaçıyor. Normal sürüşte sorun yok, ancak yol tutuş açısından büyük bir SUV’den daha fazlasını istiyorsanız, başka yere bakın.

 

Çözüm
Yedi veya sekiz koltuklu ve bol bol boş alanı olan bir SUV arayanlar için Highlander hala çok ilgi çekici. Rahat, güvenilir ve sağlam yapılıdır ve yanlış gidemezsiniz. Ve bu bir Toyota ürünü olduğu için alıcılar oyundur.

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram