Home » 2022 Acura MDX İncelemesi: Bir Kez Avatar, Her Zaman Bir Avatar

2022 Acura MDX İncelemesi: Bir Kez Avatar, Her Zaman Bir Avatar

by adminn1
0 comment
2022 Acura MDX

2022 Acura MDX, bir ya da iki yıl çok uzun süredir mahsur kalan nesiller için çok beklenen ve çok ihtiyaç duyulan bir şekilde geliyor.

Acura MDX

2022 Acura MDX

Rakipler kendilerini yeniledikçe ve segmente yeni modeller girdikçe, MDX nispeten statik kaldı. Yaşlanma, çok daha genç, daha dinamik RDX’te bir tur attıktan hemen sonra arabaya binen herkes için aşikardı. Ama şimdi yeni MDX burada ve açıkçası markanın genel olarak yenilenen enerjisini temsil ediyor.

 

Dışarıda
2022 MDX, dışarıdan bakıldığında selefinden çok daha çekici bir canavar. Bu tanınabilir demek değil ve bu muhtemelen iyi bir şey.

2022 Acura

Acura

Ancak biraz daha şık, geniş duruşu ve uzun kaputu ona stil kazandırıyor ve eskinin aşırı kutu şeklinden kurtuluyor. Acura markasına aşina olanlar, yeni TLX ve kaygan RDX’ten ödünç alınan bazı unsurları tanıyacaktır; Acura’nın fark edilir bir ticari marka görünümü oluşturduğunu görmek güzel.

 

İçeri
İçeride işler daha da modernleşti. Kaplama kalitesi yüksek, A-Spec test cihazımdaki malzemeler uygun şekilde birinci sınıftı ve yeni kokpit gösterişli ve fütürist. Acura, SUV’sine deri kaplı direksiyon simidi, metalik pedallar ve direksiyondan kumandalı vitesler gibi lüks dokunuşlar katmış, hatta kapı panellerinde bile dikilmiş.

2022 Acura MDX

Acura MDX

Gözlerim iç mekanda gezinirken, sonunda alt orta konsoldaki korkunç dokunmatik yüzeye çarptılar. Ah! Sanırım bazı insanlar bu vahşeti seviyor ya da en azından varlığını tarafsız bir bonhomie ile kabul ediyor. Ben değilim. Orta ekranın menülerini incelemek için bu yöntemin varlığından yıllar sonra, hala hantal buluyorum – sadece başka bir komuta geçmek için manevranızın yarısında yolda küçük bir tümseğin imleci yanlış şeye uçuracağını biliyorsunuz. – ve hatta düpedüz tehlikeli, çünkü dikkatinizi yoldan ayırmanız konusunda ısrar ediyor.

Acura, ses seviyesi düğmesinin aynı alt konsol bölümüne – tam olarak ulaşmak zorunda kalmadan ayarlanmasını istediğiniz yere – yerleştirilmesiyle kısmen kendini kurtarıyor. Tebrikler. Ayrıca o mahallede, kablosuz şarj pedi üzerinde şarj olurken telefonunuzu vurmanızı engelleyen bir kol dayama yeri bulacaksınız.

Sürücünün önündeki dijital gösterge grubu keskin görünümlüdür ve direksiyon simidindeki kaydırma tekerlekleri ile kontrol edilir. Merkezi multimedya ekranı büyük (12,3 inç) ve navigasyonu yeterince basit, ancak bir model baştan aşağı yeniden tasarlansa bile, tasarımcıların başka bir şey yapmak için sürücü veya yaratıcılıktan yoksun olduğunu görmek biraz hayal kırıklığı oldu. “yüzdürmekten” ya da koymak istediğim gibi, gösterge panelinin üstüne dövülerek yerine yapıştırılmalıdır.

Güvenlik açısından, yeni MDX beklediğiniz gibi iyi donanımlıdır. Standart işlevler arasında yaya algılamalı önden çarpışma frenlemesi, şeritte kalma yardımı, kör nokta izleme, arka çapraz trafik uyarısı ve uyarlanabilir hız sabitleyici bulunur. A-Spec versiyonu ön ve arka park sensörleri ve çok açılı arka görüş kamerası alırken, üst trim daha geniş bir park yardımı özellikleri paketi alır.

 

A-Spec
Test cihazımızı süsleyen bu A-Spec paketi, MDX’in dışını bazı güzel vurgular ve özellikler, özellikle her yerde LED aydınlatma, panoramik bir açılır tavan ve bir elektrikli bagaj kapağı ile güzelleştirir. Bu sunroof, A-Spec’i seçerken ısıtmalı direksiyon simidi, havalandırmalı ön koltuklar, ısıtmalı ön ve ikinci sıra koltuklar, kablosuz telefon şarj cihazı, sürücü ve yolcu koltuğu hafızasının dahil edilmesinden yararlanan bir iç mekana ışık tutuyor. ve üç bölgeli iklim kontrolü. Hatta 16 hoparlörlü (temel model MDX 12 özelliğine sahiptir) EPS premium ses sisteminden yayın yapan tehditkar bir sesle arkadaki yaramaz çocuklara bağırabilirsiniz.

A-Spec’e dahil olmayan bir özellik, şaşırtıcı bir şekilde, baş üstü ekrandır. Bu, en üst düzey Platinum Elite ile resme giriyor. Ayrıca koltuklarda masaj fonksiyonu için boşuna arama yapacaksınız. Bu tür güzelliklerin 63.000 $’lık bir MSRP’ye sahip bir araca dahil edilmesi gerektiğini iddia edebilirsiniz (temel model 56.000 $’dan başlar).

 

Kaputun altında ve şasinin altında
MDX bir kez daha 290 hp ve 267 lb-ft tork sağlayan 3.5L V6 ile geldiğinden 2022’de değişiklik yok. Bu motorla eşleştirilmiş, mevcut atlardan en iyi şekilde yararlanan sağduyulu çalışması için iki başparmak alan yeni bir 10 vitesli otomatik şanzıman. Ana şey, vardiyaların hızlı ve kendinden emin olmasıdır. Tam zamanlı Super Handling dört tekerlekten çekiş sistemi yetkin ve yol koşulları gerektirdiğinde, soldan sağa veya tam tersi de dahil olmak üzere torku değiştirebileceğini unutmayın.

Önümüzdeki birkaç ay içinde MDX’in Type S versiyonunun geleceğini ve turboşarjlı 3.0L motora sahip olacağını unutmayın. Sonunda, bu MDX’in segmentteki Alman ağır sikletlerinin sığır eti standartlarına hala tam olarak uymadığını düşünenleri tatmin etmeli.

 

Sürüş
Bu insanlar haklı olabilir, ancak yalnızca dürüst olmayan sürücüler MDX’i ağır ağır çağırır. Bu, açıkçası büyük bir araç ve bir performans arabası gibi olmasa da (olduğu gibi, hemen ardından yeni bir Elantra sürdüm ve bunun etkisi, genellikle koştuğu ayak bileği ağırlıklarını çıkaran bir koşucuydu), bu ağır ağırlığını hareket ettirmek için bolca güce sahipti. Geçmek sorun değil ve bir MDX’te herhangi bir drag yarışı yapma olasılığınız olmadığı düşünüldüğünde hızlanma gayet iyi.

Bu arada AWD sistemi, sürdüğüm (kuşkusuz görece zararsız) kış koşullarını küçümsüyor. Araç, elbette, dönüşlerde yola sıkı sıkıya bağlı kalıyor ve direksiyon biraz gevşek olsa da iyi. MDX şimdi yeni bir çift salıncaklı ön süspansiyonla geliyor ve açıkçası benim elimdeyken sürüş kalitesi ve pürüzsüzlüğü bir Lexus seviyesindeydi; Görünüşe göre lüks Japon markasının aynı derecede ünlü olduğu BMW olmayan direksiyonu miras aldı. Spor moduna geçerken işler aydınlandı.

Orta konsolun ortasında, klima kontrol sistemi kontrollerinin altında, mevcut farklı sürüş modlarından (Snow, Comfort, Normal, Sport ve özelleştirilebilir Individual modu) birini seçmenize olanak tanıyan büyük bir düğme bulunur. Bu, MDX’i biraz daha dinamik hale getirmenin bir yolu olsa da, sadece bir kısmı.

Genel olarak konfor, yeni MDX’in içinde günün sırasıdır ve koltuklar tam da doğru seviyede sertlik sunar. A-Spec versiyonunun koltukları daha sportif ve yanal olarak iyi bir destek sunuyor. İkinci sıra, arkada üç kişi olsa bile, cömert baş, bacak ve omuz boşluklarıyla başlı başına çok rahat. Bu arada üçüncü sıra, gerçekten sadece çocuklar tarafından veya acil durumlarda kullanım için geçerlidir. MDX’teki kargo alanı iyi, tüm koltuklar açıkken 513 litre ve üçüncü sıra katlandığında 1.368 litre. Gerçekten büyük nakliye işleri için, ikinci sıra koltukları da aşağı doğru itin ve 2.600 litrelik devasa bir hacme sahip olun. Çekme kapasitesi sağlıklı 2.000 kg’dır.

MDX’teki haftam kesinlikle şehirde geçti ve örneklem, toplamlarımın bir şey ifade etmesi için çok küçüktü, ancak SUV için resmi Acura sayıları 12.6L/100 km (şehir), 9.4L/100 km (otoyol), ve 11.2L/100 km (kombine). Ölçek dışındaydım, ancak daha uzun vadede bunların gerçekçi ortalamalar olmasını bekliyorum.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram