Home » 2021 Ford Bronco Sport İncelemesi: Bir Uzlaşma Çözümü

2021 Ford Bronco Sport İncelemesi: Bir Uzlaşma Çözümü

by adminn1
0 comment
2021 Ford Bronco

Dearborn merkezli otomobil üreticisi Ford, Kuzey Amerika’da her zaman kamyonlardan oluşan bir SUV serisine bağlı kalma stratejisinin tam ortasında. Ancak hem Ford hem de Lincoln markaları geçen yıl içinde birkaç yeni model çıkarsa da, merakla beklenen modeller daha yeni showroomlara geldi. Bu, bu yaz gelmesi planlanan gerçek Bronco’nun daha küçük ve biraz daha az dayanıklı kardeşi olan Ford Mustang Mach-E ve Bronco Sport’un durumudur.

Ford Bronco

2021 Ford Bronco

Yeni model, Ford’un Escape (başlangıç ​​tarihi: 2001) ile zaten mevcut olduğu kompakt SUV kategorisinin sistemi için biraz şok etkisi yaratıyor. İronik olarak, bazıları Escape’in ilk neslinin 2013’te tanıtılan modelden daha iddialı bir duruşa sahip olduğunu hatırlayacaktır. Dedikleri gibi, yaşam döngüsü.

2021 Ford Bronco Sport’un eklenmesiyle Ford, Escape diğer tanınmış modellere karşı yolculuğuna devam ederken ve daha “maceracı” bir müşteri çekmek isteyen Bronco Sport ile kompakt SUV kitlesine hitap etme şansını ikiye katlamak istiyor.

 

maceraya hazır
Test cihazım olarak hizmet veren Badlands varyantı, model yelpazesinin en üstünde yer alır ve engebeli arazide sürüşe dayanacak en iyi donanıma sahiptir. Açık konuşalım, Bronco Sport, Bronco’nun dengi değil, ancak ağabeyine bir şey vermeden önce oldukça uzun bir süre onunla kalabilir.

2021 Ford

Ford

Badlands versiyonu da harika bir görünüme sahip. Önde, ızgara ve aracın dikeyliği doğrudan 1960’ların ilk Ford Bronco’suna işaret ediyor. Sadece çok daha modern, hepsi bu. Arkada bile Bronco Sport doğrudan dikkat çekiyor.

İki katmanlı çatı SUV’nin bir diğer ayırt edici özelliğidir ve ikinci sıradaki yolcuların konforunu artırmaya hizmet eder. Tavan rayları da hoş bir dokunuş ve cep boyutundaki SUV’nin siluetini tamamlıyor. Oh, ve kalın yanak lastikleri de modelin “off-road” karakterine katkıda bulunuyor, ancak bu aracın sahiplerinin Jeep Wranglers ve Toyota sahiplerinin tamamen arazi sürüşü yapması şaşırtıcı olsa da. 4Runner’lar yapar.

 

Badlands için “büyük” motor
Henüz bilmeyenler için Bronco Sport, Escape ile platform ve hatta güç aktarma organları dahil olmak üzere çeşitli mekanik bileşenleri paylaşıyor. Bronco Sport’un daha şehirli muadilinden farklı olduğu nokta, daha sonra değineceğim olan off-road yetenekleridir.

2021 Ford Bronco

Ford Bronco

Bununla birlikte, kaputun altında, Bronco Sport Badlands 2.0L turboşarjlı 4 silindirli motorunu daha lüks Escape teklifleriyle paylaşıyor. Bu üniteden elde edilen çıktı 250 hp ve 277 lb-ft torkta kontrol eder, bu rakamlar bir buzdolabı kadar aerodinamik olan bir SUV’yi hareket ettirmek için fazlasıyla yeterli rakamlar. Mevcut tek şanzıman, birçok Ford ürününde bulunan aynı ünite olan 8 ileri otomatik şanzımandır. Sürekli hızlanma sırasında bir veya iki “sarsıntı” dışında bana herhangi bir sorun belirtisi göstermedi.

Yalnızca 1.5L EcoBoost 3 silindirli motorla sunulan diğer üç Bronco Sport versiyonunu test etmek ilginç olacak. “Daha küçük” motorla beklentilerin daha düşük olduğunu söyleyelim.

 

Düşünceli bir iç mekan
Bir maceraya atılacaksanız, engelleri aşabilecek bir araca ihtiyacınız var, ancak fayda boyutunu da unutmayın. Bronco Sport, özellikle Badlands yinelemesinde, bu konuda kesinlikle iyi tasarlanmış. Örneğin, eve getirdiğiniz dış mekan parçalarını yıkamayı kolaylaştırmak için plastik kaplı bir zemin ile birlikte gelir.

Ayrıca, arka koltuğun sağ tarafındaki saklanma yeri veya ilk sıra koltukların arkasındaki bu cepler gibi etkileyici miktarda yenilikçi tasarımlı saklama alanı da var. Ön koltukların arkasına dikilmiş kayışlardan bahsetmiyorum bile. Bu 2021 olduğundan ve herhangi bir iyi araç iyi bağlanmış olduğundan, akıllı cihazınızı tutmak için ön koltukların yanlarında iki cep kesilir. My Bronco Badlands dahil endüktif şarj ile geldi; vites değiştirme işlevi gören topuzun yakınında bulunur.

Bagajda, o anın ihtiyaçlarına göre çeşitli şekillerde katlanabilen bir yardımcı tepsi bulunur, ayrıca kargo bölümünde kancalar ve elektrik prizleri bulunur. Ve ilk Ford Escape’i anımsatan geri çekilebilir arka camı da unutmayalım. Daha fazla istemek? Bronco Sport’un tasarımcıları, bagaj kapağı duvarlarına ayarlanabilir LED farlar entegre etti – bagajda oturarak geçirilen akşamlar için hoş bir dokunuş.

Bu arada gösterge paneli, Apple CarPlay ve Android Auto uygulamalarıyla uyumlu SYNC 3 bilgi-eğlence sistemini kullanmak için gittiğiniz tablet biçimli bir merkezi dokunmatik ekrana da sahip.

 

Dümende
Yoldayken, Bronco Sport’un öncelikle şehir içi kullanım için tasarlanan bir crossover’dan biraz daha sert bir süspansiyon sunduğu hemen anlaşılıyor – SUV’nin ondan uzakta bir Jeep Wrangler Rubicon kadar rahatsız edici olduğu söylenemez. Her durumda, koltuklar sizi fazla üzmeden gideceğiniz yere götürecek kadar yumuşaktır.

Ayrıca yüksek tavan sayesinde iç ortamın ikinci sıradaki yolcular için bile oldukça samimi olduğunu belirtmeliyim.

Kendimi tekrar etme riskine rağmen, güç aktarma sistemi aracın amacı için idealdir. Hızlanma sırasındaki dinamik sırasında ve özellikle bu cep Bronco’nun kullanımını keskinleştiren SPORT modunda bile asla nefesi kesilmez. EKO ve NORMAL modlar, tahmin edebileceğiniz gibi, daha az patlayıcıdır. Diğer modlar (KUM, SLIP, ROCK ve MUD/ORDER) harika bir şekilde açıklayıcıdır ve biraz daha agresif sürüş için tasarlanmıştır.

Ne yazık ki, aracı test ettiğim hafta boyunca, yerde bulunan kar, kanalizasyon kanallarından aşağıya ve toprağa doğru ilerliyordu, bu da Bronco Sport’u gerçekten denemeye değer bir güzergahta çıkarma planlarımı küçültmeme neden oldu. Bunun yerine Kaygan ve/veya Kumlu modları test etmek için buz parçaları olan çakıllı bir yola yerleştim. Etkinlikte, Bronco Sport bu daha az talepkar yüzeyde kısa çalışma yaptı.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram