Home » 2020 GMC Sierra 1500 AT4 Dizel İncelemesi: Garip Bir Çift

2020 GMC Sierra 1500 AT4 Dizel İncelemesi: Garip Bir Çift

by adminn1
0 comment
2020 GMC Sierra

Belirli bir teslim alma modeli için ürün teklifini analiz etmeye başladığınızda, bazen 150 yemek seçeneği sunan bir menüye sahip bir restoranda olduğunuzu hissediyorsunuz.

2020 GMC Sierra 1500

GMC Sierra 1500

Alıcının kullanabileceği çok çeşitli kombinasyonlar baş döndürücü olabilir. Bu bir eleştiri, daha çok bir gözlem. Ve açıkçası, şirketler tekliflerine mutfak lavabosu dışında her şeyi atıyorsa, bunun nedeni talep olmasıdır.

Çeşitlilik mi istiyorsun? Şunu düşünün: sunulan dört tip üstyapıyı, iki aktarma organını, katalogdaki altı bitiş seviyesini ve sunulan beş motoru sayarak, karıştırılabilen ve eşleştirilebilen 74 farklı kombinasyon oluşturur. Ve bu, seçenekler paketlerine ulaşmadan önce.

GMC Sierra

GMC

Tabii ki bazıları diğerlerinden daha popüler, ama yine de. Ve neyse ki, bazı kombinasyonlar sunulmaz veya mümkün değildir. Örneğin, iki tekerlekten çekiş konfigürasyonunda AT4 versiyonu yoktur. Aslında, AT4’ün görevinin onu dövülmüş pistten koparmak olduğu göz önüne alındığında, bu durumda hiç akıllıca değil. Her neyse, bu bizi yakın zamanda test ettiğimiz dizel motorla donatılmış versiyona getiriyor. Daha nadir bir kombinasyon, bu…

İlk olarak, GMC hakkında birkaç söz.

 

yukarı hareket
Uzun süredir GMC, Chevrolet modellerinin kopyalarını sunmaktan başka çok az şey yapmasıyla biliniyordu. Bu biraz adaletsizdi, ancak tarihsel olarak markanın bayileriyle ve kıtanın belirli bölgelerindeki erişilebilirlikleriyle alakası olmayan imajıydı. Uzun Hikaye. Bununla birlikte, zamanla, birçok alıcı markalardan biri veya diğeriyle özdeşleşmeye başladı. Örneğin, Kuzey Amerika’nın bazı köşelerinde GMC modelleri Chevrolet modellerinden daha popüler.

2020 GMC Sierra

GMC Sierra

Son yıllarda işler gelişti ve GMC’nin giderek daha fazla öne çıktığını gördük. Araçlarının temel unsurları Chevy’ninkiyle aynı kalmadığından değil, ancak farklı tasarımlar yaratmak ve kendi farklı varyantlarını ve kaplamalarını tanıtmak için çok çaba sarf edildi.

Elevation ve AT4 varyantları bunun iyi örnekleridir. 2020 GMC Sierra gelince, satışları artmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde, model 253.000 adet satarak 2020’de şimdiye kadarki en iyi yılını yaşadı. Pandemi yılında. Burada, 2020’de satışlarının 2019’a kıyasla arttığını gördü (48.000’ya karşı 51.500 adet).

Ve ivme, özellikle Hummer EV düşmek üzereyken 2021’e kadar devam etmeli.

 

AT4
GMC, bu sürümü Ocak 2019’da piyasaya sürdü ve Sierra siparişlerinin yüzde 20’sini hızla alarak baştan bir hit oldu. Gelişmiş arazi yeteneklerine ek olarak, benzersiz stil ipuçları açıkça birçok kişiye hitap etti. Bunlar arasında benzersiz bir ızgara, iki inç yükseltilmiş çerçeve, ayırt edici lastikler ve bana bak kırmızı renkte ön bağlama kancaları yer alıyor.

Konfigürasyonlara gelince, Sierra AT4, kısa veya normal yataklı mürettebat kabini olmak üzere iki tip üstyapı ile teslim edilebilir. İlk durumda, 5,3 litre V8, 6,2 litre V8 ve dizel motor olmak üzere üç motor seçeneği mümkün. İkincisi ile sadece son ikisi geçerlidir.

 

dizel
Volkswagen skandalı Eylül 2015’te patlak vermeden önce, dizel motorlar endüstrinin birçok köşesinde oldukça yaygındı. Ama o andan beri, serbest düşüş oldu. Tek istisna, tam boyutlu kamyonet segmentidir, çünkü ilgi hala güçlüdür. Dizel, örneğin taşınan ton başına kilometre başına yığılan bazı alıcılar için katma değer sunar. Bazıları sadece dizel motorlu bir motorla çekmeyi sever.

Bir de yakıt tüketimi konusu var tabii. Sierra AT4 Diesel ile bir hafta süren test sürüşüm, 10.1L/100 km’lik bir dereceyle sonuçlandı – bu boyutta bir araç için oldukça iyi. Elbette alıcılar, hesaplamalarını ve seçimlerini yaparken, bir dizel güç aktarma organının beklenen daha uzun kullanım ömrünün yanı sıra daha yüksek bakım maliyetlerini de göz önünde bulundururlar.

Bu notta, onların ihtiyaç ve tercihlerini erteliyorum. AT4/Dizel kombinasyonu bazıları için kötü bir seçim gibi görünebilirken, diğerleri için mükemmel bir eşleşme olabilir.

 

Sürüş
Direksiyonun arkasında, dizel motorun varlığı aracın davranışını hiçbir şekilde değiştirmez, ancak daha sert hızlanmalarda V8 motorun beygir gücü ile dizel motorun torku arasındaki farkı hissedebilirsiniz. Modelin sıralı-6’sı 277 hp ve 460 lb-ft tork ve 9.300 lb çekme kapasitesi sağlamak için turboşarjdan yararlanır. 10 vitesli otomatik şanzıman motoru tekerleklere bağlar.

Geri kalanı için, Sierra AT4, sağlamlık ve sağlamlıkla işaretlenmiş bir deneyim sunar. Ve elbette, kamyon, yükseltilmiş duruşu sayesinde yoldaki zaten baskın konumunuzu pekiştirdiği için yenilmezlik duygusu da var.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram