Home » 2021 Land Rover Defender İncelemesi

2021 Land Rover Defender İncelemesi

by adminn1
0 comment
2021 Land Rover Defender

imdbgram web sitesi diyor, Neredeyse 25 yıllık bir aradan sonra, 2021 Land Rover Defender Kuzey Amerika’ya geri döndü ve onunla birlikte, sadece en ünlü isim levhalarından birinin en son evrimini – daha çok bir devrimi, gerçekten – deneyimliyoruz. SUV dünyasında, ancak genel olarak otomotiv dünyasında.

Land Rover Defender

2021 Land Rover Defender

Deneyimsiz olanlar için: 2021 Land Rover Defender’ın geçmişi 1940’ların sonlarına, İngiltere’nin orduları için Willys MB JP’leri (veya “cipler”) sağlamak için Amerikalılara güvenmekten bıktığı zamanlara kadar uzanabilir. kendilerine ait diyebilecekleri bir şey yaratın. Buna ek olarak, Defender, dört tekerlekten çekişli ilk sivil araçlardan biri oldu. Land Rover, yeni modelde olduğu gibi gövde için de alüminyum kullanmış.

1983’e hızlı ileri ve bir dizi evrimden sonra, yaklaşık 40 yıldır hemen hemen aynı görünen eski araçtan daha modern görünen “yeni” Defender doğdu. Merdiven çerçeveli 80’lerin eski Defender’ı dalgalı bir sürüş sağladı, o kadar hızlı değildi ve hem baş hem de diz mesafesi cömertliğin yanlış tarafındaydı. Yine de, Jeep Wrangler’ın ve belki de Ford Bronco’nun bu tarafındaki diğer birkaç SUV gibi Kuzey Amerika’da kült statüsüne ulaştı.

2021 Land Rover

Land Rover

Ve şimdi, Defender hem 110 (uzun dingil mesafesi) hem de 90 (kısa dingil mesafesi) formlarında geri döndü ve eski Defenders’a hem benzer hem de tamamen farklı.

Kanada’da, her ikisi de turboşarjlı iki motor seçeneğimiz var: P300 formunda 296 hp ve 295 lb-ft tork için iyi bir dörtlü motor ve 395 hp ve 406 lb-ft için iyi olan bazı hafif hibrit işlevlere sahip 6 silindirli bir motor burada görüldüğü gibi P400 formunda. Defender her zaman dizel gücüyle biliniyordu ve bir dizel versiyonu olsa da onu burada görmeyeceğiz.

Stil açısından, Land Rover açıkçası onu tam kafasına çiviledi – bir nevi. Kutu gibi bir profil, LED farlar, çatıda “lumbozlar”, Pangea Yeşili boya işi ve beyaz bir tavan (1,010 dolarlık bir seçenek, ama yine de) eski Landies’i, kliması olmayan ve beyaza güvenen o araçları hatırlatıyor. Onları içeride serin tutmak için çatılar. Hepsi güzel bir şekilde yürütülür.

2021 Land Rover Defender

Land Rover Defender

Soğutma elemanı olarak beyaz bir çatı mı? Bu tabii ki benim için daha az sorun oldu çünkü a) aşırı derecede ılıman Vancouver’da yaşıyorum ve b) test cihazımda 1.850 dolarlık kayar panoramik sürgülü tavan vardı. 2020’lere hoş geldiniz. Bu çatı, bu arada, en pahalı seçenek değil – ayrıca bir kumaş çatı bölümü de alabilirsiniz – yine çok eski okul Defender, bu – 2.250 $ ‘a. Çadırın bir bölümü için harcayacak çok şey var.

Şimdi, bazı yanlış adımlar var. Test cihazımdaki 1.350 dolarlık 20 inçlik jantlar, bu kamyon için çok modern görünmeleri nedeniyle beni rahatsız etti. Discovery veya Range Rover Velar için iyiler, eminim ama Defender için değil. Bu şeyin gövde renginde çeliklere ihtiyacı var ve siz bunları alabilseniz de, daha düşük trimler ve daha küçük frenleri için ayrılmışlar çünkü sığabilmelerinin tek yolu bu. Utanç.

İçeri girdikten sonra, yine çok Defender-y ve aynı zamanda hiç değil. Örneğin, boşluk var. Onun çoğu. Ayrıca diz mesafesi ve ısıtmalı direksiyon simidi, en yeni nesil Jaguar-Land Rover bilgi-eğlence teknolojisi (dokunmada tabletiniz kadar duyarlı hissettiren düşük profilli 10 inçlik bir ekranın etrafında toplanmıştır), dijital dikiz aynası vardır. ve Meridyen sesi. Eski Defender’da FM ses aldığınız için şanslı olacağınıza dair bir his var.

 

Özetle, yeni Defender havadar, ferah, olması gereken yerde oldukça teknik ve birinci sınıf ve bunun dışında biraz sağlam.

Koltuklar çeşitli şekillerde ayarlanabilir ve ısıtmalıdır – ancak biraz düz ve yüksek monte edilmiştir ve benim test cihazımda, hem deri hem de bir çeşit kesilmeye karşı dayanıklı görünen çok askeri bir zeytin rengi rengiyle kaplanmıştır. Kalçanızda bir ok bıçağı olsa ihtiyacınız olan naylon. Ki sanırım böyle bir araçta çok iyi yapabilirsin.

Üçüncü bir sıra bile var – ama çok az. İnanılmaz derecede rahat ve onları ezecek gerçek bir baltam olmadıkça oraya bir yetişkini doldurmayı haklı çıkaramazdım. Bu satırı almak için gereken 2.300 doları kaydedin. Ayrıca, gerçekten biraz daha fazla oturma yeri istiyorsanız, süper temele geçebilir ve kablosuz şarj cihazı ve isteğe bağlı soğutucu ile orta konsolu hurdaya ayırabilir ve bunun yerine – bekleyin – bunun yerine katlanabilir bir koltuğa sahip olabilirsiniz. Doğru; ön sıra… bir sıra koltuk olabilir, tıpkı karımın kullandığı ’87 Cutlass Ciera’da olduğu gibi.

 

Sonra ağır ve soldan sağa açılan ahır kapısı tarzı bagaj kapağı var. Bunun anlamı, yolun sağ tarafına park ettiğinizde – dünyanın hemen hemen her ülkesinde olacağı gibi, ancak tesadüfen ya da değil, Birleşik Krallık’ta değil – kapı kaldırıma karşı açılır. Bu, kendinizle arkanızdaki araç arasında boşluk bıraktığınızdan emin olmanız gerektiği anlamına gelir ve o zaman bile bagaj kapısına ulaşmak için Defender’ın önünden dolaşmak zorunda kalabilirsiniz. Yine de kapı açıldığında büyük bir açıklık var ve daha düşük bir kaldırma yüksekliği için Defender’ın ayarlanabilir havalı süspansiyon sistemini bagaj kapağının içine monte edilmiş düğmelerden çalıştırabilirsiniz.

Yeterince zaaflar ve tuhaflıklar hakkında; Gelelim Defender’la ilgili beğendiklerime ve bu giriş maliyetiyle başlıyor. 110’a 70 binden daha azına girebilirsiniz – 70 bin! – dörtlüyle yaşayabileceğinizi varsayarsak. 6 silindirli motoru almak sizi tabanda 75.000 doların biraz üzerinde çalıştıracak, ancak bununla birlikte havalı süspansiyon, adaptif amortisörler, yokuş iniş kontrolü, LED ön ve arka lambalar, çift bölgeli klima kontrolü, iç mekan elde ettiğiniz düşünüldüğünde bu bile o kadar da kötü değil. ortam aydınlatması, 360 derecelik park yardımı, deri koltuklar, daha büyük frenler ve daha fazlası. Bu çok önemli ve dürüst olmak gerekirse, 89.000$’lık test cihazımın gerçekten isteyeceği tek seçenek, kontrast renkli çatı.

Sürüş deneyimi, gücü dört tekerleğe hızlı değişen 8 vitesli bir otomatik şanzıman aracılığıyla gönderen o harika güç aktarma organı ile başlar ve şaşırtıcı derecede hızlı ilerlemeyi sürdürmek için motor ve motor birlikte iyi bir uyum içinde çalışır. Bu arada yolda, adaptif amortisörler ve havalı süspansiyon her şeyi uyumlu tutmak için uygun bir iş çıkarıyor. En sert tümsekler hariç hepsi ölçüldü ve hissettiğim şey muhtemelen test cihazımın büyük tekerlekleri.

Yine de benim için gerçek eve dönüş, Defender’ın dar durumlarda, yani kentsel durumlarda ne kadar kolay manevra yapmasıydı. Direksiyon öyle ayarlanmış ve görüş o kadar iyi ki, çok fazla tekerlek dönüşü gerektireceğini düşündüğüm paralel park yerleri asla beklediğim kadar kötü olmamıştı. Boyut yönetiminde kesinlikle bir ustalık sınıfı çünkü 110 hiçbir şekilde küçük bir SUV değil.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram