Home » 2021 BMW M440i İncelemesi

2021 BMW M440i İncelemesi

by adminn1
0 comment
2021 BMW M440i

BMW‘nin yeni 4 Serisi coupe’si, özellikle iki far arasındaki devasa ızgara nedeniyle, geçtiğimiz birkaç ay boyunca ticarette çokça konuşulan bir konu oldu. Her ne kadar bu korna bileşeni öne eğilmiş olsa da – markanın görkemli geçmişine güzel bir selam – BMW’nin yeni çift ızgarası evrensel olarak sevilmekten çok uzak, o kadar ki aslında bir avuç tuner daha ciddi değiştirme seçenekleri geliştirmek için çalışıyor!

BMW M440i

2021 BMW M440i

Ancak, bu küçük rinoplastinin yanlış gitmesiyle ilgili mini skandala rağmen (bazılarının görüşüne göre, her neyse), 2021 BMW M440i xDrive, üyeliğini kaybeden bir kulübün – spor coupe kulübünün – parçasıdır, ancak endüstri bunu koyarken Mevcut enerjisinin çoğunu SUV segmentlerine ve elektrikli mobiliteye aktarıyor.

Gerçek şu ki, spor arabalar yavaş yavaş ölüyor. Bazı modeller terk ediliyor, hatta bazıları performans SUV’larına dönüşüyor -sizi düşünüyorum Ford Mustang Mach-E- ve tabii ki bir aracın pek çok bölümünün ve çalışmasının otomasyonu hızla devam ediyor. Bu da yetmezmiş gibi, yakında akıllı bir cihaz tarafından kontrol edilen ve yolcuları gitmek istedikleri yere götürebilen sürücüsüz arabalar bir şey olacak.

2021 BMW

BMW

Bu bağlamda, yeni 2021 BMW M440i xDrive “eski” bir otomobil veya daha spesifik olarak modası geçmiş bir konsept. Bu araba, sahibini kıvrımlarına aşık olmaya, onu olabildiğince sık yıkamaya, sıralı-6 motorun uğultusunu dinlemeye, hafta sonları virajlı yolların kıvrımlarının tadını çıkarmaya vb. teşvik ediyor.

Ancak, modası geçmiş olsa da, bu fikir, meraklıları ve arabaları arasında bir ilişki geliştirir; Bu, otomobilin artık bir arzu nesnesi değil, insanları A noktasından B noktasına taşımak için bir araç olduğu bir dünyaya doğru ilerledikçe ortadan kaybolmaya mahkum bir birlik türüdür. Kaçınılmazı beklerken, bu “eski” BMW Sürücünün yüzünde bir gülümseme oluşturan saf sürüşe en ufak bir ilgi duyanlar için var olmaya devam ediyor.

 

İlk olarak, tasarım
Size sürüş izlenimlerimi vermeden önce, 440i’nin tasarımıyla ilgili zorlu soruyla ilgili birkaç söz. Evet biliyorum, bir arabanın görünüşü tamamen öznel bir konu, ancak 2020 sonbaharında ilk ortaya çıktığında birkaç gözlemciyi şaşırtan bu tasarımla ilgili iki sentimi eklemek için platformumu kullanacağım.

2021 BMW M440i

BMW M440i

Yeni ön ızgara çok az kayıtsız bırakıyor – ve ben de çift böbrek tasarımının şekli hakkında bazı çekincelerim var – ama gerçek şu ki, 4 Serisi’nin ızgarası, üreticinin resmi resimlerinde göründüğünden daha az belirgin. . Ve yandan bakıldığında, otomobilin burnunun öne eğimi, genel siluete aslında bir sınıf dokunuşu katıyor. M440i’nin diğer stil öğeleri, önceki 4 Serisine ve hatta ondan önceki 3 Serisi coupe’ye daha yakındır.

 

Bir ızgaranın performans üzerinde hiçbir etkisi yoktur
Bir otomobilin tasarımı, ona sahip olmanın genel deneyiminin büyük ölçüde bir parçası olsa da, nihayetinde sürüş tutkunları için en önemli şey sürüş deneyimidir. Ve açıkçası, 2021 M440i xDrive’ın direksiyonuna geçtiğinizde ve hareket halindeyken, önündeki iki far arasında oturan o büyük ızgarayı çabucak unutuyorsunuz.

Yola çıkmadan önce bile, ısıtmalı deri koltuklar, deri kaplı ve ısıtmalı direksiyon simidi, deri kaplı gösterge paneli ve makul bir malzeme karışımı, fırçalanmış alüminyum, güzel hazırlanmış plastikler ve hatta bir zaman geçtikçe kullanımı daha kolay hale gelen bilgi-eğlence sistemi.

Sürüş pozisyonu mükemmel ve sürücü koltuğunda sadece birkaç ayarlama ile tam olarak doğru bir şekilde yapılabilir. Direksiyon simidine gelince, daha küçük eller için tutması biraz büyük olabilir, ancak diğerleri için, direksiyon simidine ve vites koluna bağlı kürek değiştiriciler gibi, kullanımı gerçek bir çekicilik.

Koltuklar, yüksek hızlarda viraj alırken sizi yerinde tutacak kadar rahat ve uzun yolculuklar için yeterince yumuşak. Yüksek hızlarda ağırlığı azaltan hidrolik direksiyon, sektördeki cerrahi açıdan en hassas olmayabilir, ancak mükemmel olmaktan da çok uzak değil.

3.0L deplasmanlı turboşarjlı 6 silindirli sıralı motora gelince, doğru pedalla agresifleştiğinizde hissedeceğiniz hislerin merkezinde yer alır. Bu arada, 48 voltluk hafif bir hibrit sistemin güç aktarma organını yalnızca güçlü hızlanmalarda değil, aynı zamanda enerjiyi geri kazanmak için de desteklediğini biliyor muydunuz?

 

Yolda
Turboşarj devreye girdiğinde – ki bu arada, neredeyse anında yapıyor – mekanik bileşenlerin en dinamik şekilde ayarlandığı Sport modunda vitesler oldukça sarsıntılı bir şekilde değişiyor ve inanın bana, yasal sınırların çok ötesinde bir hıza ulaşmak için uzun. Yine de uzun kaputun altında arka arkaya şarkı söyleyen altı silindirin senfonisine rağmen, M440i xDrive hiç çekinmiyor.

Hızlanmalar muhteşem, ancak şasi tüm inişler kadar sert, bu da tam kontrolün sizde olduğunu hissetmenize yardımcı oluyor. Dört tekerlekten çekişli xDrive sistemi de söz sahibi, özellikle de benim gibi biri arabayı virajlı, kaygan, sulu karla kaplı bir yolda sınırlarını zorlama fikrini aldığında. Kendi tarafında hiçbir zaman tereddüt hissetmedim. Otomatik şanzımanın verimliliği o kadar fazladır ki, BMW’nin sektördeki en iyi manuel şanzımanlardan bazılarını ürettiğini neredeyse unutursunuz. Son olarak, frenler ciddi şekilde ısırıyor, tıpkı birkaç ay önce test ettiğim M340i xDrive’da olduğu gibi.

 

Son kelime
Onları ne kadar ararsam arayayım, M440i’de gerçekten kusur bulamıyorum. Bu motorla manuel şanzımanın büyülü olacağı doğrudur, ancak otomatik şanzıman daha verimlidir ve coupe’nin performansını düşürmez. Seçeneklerin maliyetleri şaşırtıcıdır – test edildiği gibi arabada, modelin 64.450$’lık başlangıç ​​fiyatının üzerinde ve ötesinde, neredeyse 15.000$’lık seçenekler var. Bu, test cihazıma fiyat etiketini 78.495 $ olarak koydu, çok kısa bir süre önce, sizi önceki nesil bir BMW M3’ün direksiyonuna geri koyacak çok düzenli bir miktar!

Bu noktada, en iyi performansı gösteren modeli hedeflemenin gerçekten gerekli olup olmadığını da merak ediyorum. 2021 BMW M440i , temel konfigürasyonunda bir kaplumbağa değildir, çevikliği kanıtlanmıştır ve konfor seviyesi, ana niteliklerinden biridir. Her şeyden önce, önemli olan bu 2+2 coupe’nin direksiyon başındaki kişiye sunduğu sürüş keyfidir ve bu, modelin her versiyonunda mevcuttur.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram