Home » 2021 Mercedes Benz A35 AMG Hatch İncelemesi

2021 Mercedes Benz A35 AMG Hatch İncelemesi

by adminn1
0 comment
2021 Mercedes Benz A35

Mercedes, pahalı arabalarla eş anlamlı mı? Evet elbette. Yine de, 40.000 dolardan daha düşük bir fiyata, iyi tasarlanmış ve iyi donanımlı bir Silver Star rozetli araba almak mümkündür. Küçük A-Serisi, 4 kapılı versiyonda 37.000$’a veya 5 kapılı versiyonda 39.000$’a sizin olabilir. Her ikisi de 188 hp ve 221 lb-ft tork sağlayan 4 silindirli bir motorla veya 302 hp sunan daha güçlü bir AMG versiyonunda mevcuttur. Bir hafta boyunca test sürüşü yapma fırsatı bulduğumuz model bu.

Mercedes Benz A35

2021 Mercedes Benz A35

Aslında 4 kapılı versiyonu kullanma fırsatımız olmuştu; bu sefer sıra 5 kapılı varyanttaydı. İkincisi, gruptaki en küçük AMG motoru, 302 hp ve 295 lb-ft tork geliştiren 2.0L turboşarjlı 4 silindirli motor tarafından desteklenmektedir. Sadece 1.500 kg ağırlığıyla birleşen bu süvari ile küçük AMG 2021 Mercedes Benz A35, sizi 0-100 km/s’den sadece 4,7 saniyede toplar. 49.000 dolara satılan küçük bir araba için bu hiç de fena değil.

Bu arada fiyatları aynı olan 4 ve 5 kapılı versiyonlar, Mercedes’te AMG modelleri dünyasına açılan kapıyı temsil ediyor. Ancak daha ucuz olması, düşük oranlı sportiflik anlamına gelmez. A 35’ten volkanik C 63’lere kadar birçok AMG’yi kullanma şansımız oldu ve açıkçası A 35 ve A 45 bizim favori otomobillerimiz.

2021 Mercedes Benz A 35

Mercedes Benz A 35

Dış detaylar
A-Serisi’nin AMG versiyonu, geceleri mükemmel aydınlatma sağladığını doğrulayabileceğimiz ön LED farların altındaki iki boşluklu sahte deliği ile dışarıdan kolayca tanınabilir. Bu gözetleme cihazlarının arasında, ortasında devasa bir Silver Star logosu bulunan büyük bir ön ızgara yer alıyor. Yan tarafta, AMG’nin sportif görünümünü güçlendirmek için gökyüzüne yükselen bir arka spoylere sahip 18 inçlik siyah bir jant var.

2021 Mercedes Benz A35

Mercedes Benz A35

Arkada, konik farlar, orta cam ve özellikle iki büyük krom egzoz ucu, etrafındaki herkese bu arabanın en azından bir tür iş anlamına geldiğini söylüyor. Testçimizde herhangi bir AMG rozeti yoktu, ancak aldığımız geri bildirimler, çoğu gözlemcinin olmasa da çoğu kişinin Mercedes’in performans bölümünün imzasını çabucak tanıdığını doğruladı.

 

İç detaylar
İç mekan da AMG bölümü tarafından elden geçirildi. Bu küçük A-Serisi lüks yayıyor. Her şeyden önce, aracın içinde hoş bir boşluk hissi sağlayan panoramik tavan var. İkincisi, benzersiz ve yenilikçi tasarımıyla gösterge paneli araca gerçek bir premium hissi veriyor.

AMG direksiyon simidinin arkasında, ön konsolun büyük bir kısmına yayılan ve sürücünün önündeki ön konsol bölümünü orta konsola kadar kaplayan devasa bir ekran bulunuyor. Türbin tarzı hava delikleri, iç mekanın bir başka göze çarpan özelliğidir. Ortamı canlandırmak için, aralarından seçim yapabileceğiniz 64’ten az olmayan ortam aydınlatma rengi mevcuttur.

Merkezde, bir dijital tuş takımı ve hızlı tuşlar, aracın ana işlevlerine erişim sağlar. Bu arada, bu tuş takımı – ve bu test edilen tüm Mercedes araçları için geçerlidir – CarPlay uygulaması üzerinde çok az kontrole sahiptir veya hiç kontrole sahip değildir. Yani parmağınızı ekranda kullanmanın eski güzel yöntemine geri dönmelisiniz! Aksi takdirde, tüm araç fonksiyonları çalışırken ped çok iyi manipüle edilebilir.

Bu konsolun her iki yanında, yanal destekten yoksun olmalarına rağmen çok iyi oturma sağlayan güzel koltuklar bulacaksınız. Aslında, böyle yüksek performanslı bir araç üretmek ve enfiye olmayan koltuklar sunmak gerçekten şaşırtıcı.

 

güç aktarma organı
Küçük hatchback, 7 vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman tarafından yönetilen 302 hp ve 295 lb-ft tork üreten 2.0L turboşarjlı 4 silindirli bir motordan güç alıyor. Bu kombinasyon, işini iyi yapan ve anında vites değiştirme sağlayan çok duyarlı bir araba ile sonuçlanır. Çok sağlam şasi ve güçlü frenler de aracın genel performansına katkıda bulunuyor.

 

Sürüş
Test haftamız kışın gerçekleşti ve Pirelli sottozero 3 ile donatılmış aracımız, 4Matic dört tekerlekten çekiş sistemine özellikle değinerek, yolda kendini gösterme biçiminde neredeyse kusursuz olduğunu kanıtladı. Bize göre, bu şekilde donatılmış küçük A 35, görece cılızlığına rağmen en kötü koşullara göğüs gerebilir. Bu AWD sistemi aslında varsayılan olarak FWD modunda çalışır, ancak gerektiğinde ve gerektiğinde motor torkunun yüzde 50’sini arka tekerleklere aktarabilir.

İçeri girme sürecinde, bunun çok alçak oturan bir araba olduğunu hemen ve sarsıcı bir şekilde anlamadan edemiyorsunuz. Daha uzun veya daha geniş insanlar için bu A 35, içine girip çıkmak için bir meydan okuma gibi görünecek! Ancak bir kez iyi ve gerçekten kurulduktan sonra işler doğal olarak yerleşir. Kontak düğmesine bir kez basıldığında, küçük Mercedes’in kükremesi canlı bir merhaba diyor. Araba hareket ettiğinde, beş farklı sürüş modundan birini seçebilirsiniz. Varsayılan mod olan “Konfor”, sürücünün konforlu bir sürüşün keyfini çıkarmasını sağlar… çünkü bu modda süspansiyon ve direksiyon konfor için ayarlanmıştır ve ECO start/stop işlevi etkindir.

Biraz daha fermuar ister misin? Sport” ve “Sport+” modları, motorun daha duyarlı hale gelmesiyle çevikliği ve sürüş keyfini vurgular. “Sport+” modunda turboşarjlı motor sesi çok daha belirgin hale gelir ve ECO start/stop işlevi devre dışı kalır. Egzozunuzu patlatırken eğleneceksiniz. şaşırtıcı bir kolaylıkla boru.

 

Hâlâ daha fazlasını istiyorsanız, “Bireysel” mod, ayarları manuel olarak yapmanıza ve kaydetmenize olanak tanır. Son olarak, iklimimize uyum sağlamak için, “Kaygan” bir sürüş programı, özellikle güç ve yumuşak vites değişimleri sayesinde, A 35’in kaygan yollarda yol tutuşunu optimize eder.

Bizim açımızdan kaygan yollarda “konfor” modunda kaldık ve dürüst olmak gerekirse, arabanın yere çakılmasında bir sorun yoktu. Ancak bizi sinirlendiren tek dezavantajı hızlanmadaki gecikmeydi. Mod ve durum ne olursa olsun, sağ ayağın hareketi ile motorun tepki verdiği an arasında her zaman kısa bir gecikme vardı. Bu his, soğuk bir motorla daha da kötüydü. Bu hissi yıl boyunca kullanılan diğer AMG’lerde yaşamamıştık.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram