Home » 2020 BMW X3 İncelemesi: Adı Yeterince Uzun Ama Menzil mi?

2020 BMW X3 İncelemesi: Adı Yeterince Uzun Ama Menzil mi?

by adminn1
0 comment
2020 BMW X3

2020 BMW X3 , son bir yıldır BMW’nin ahırından çıkan en önemli araçlardan biri olabilir. Yeni başlayanlar için, X5 ile birlikte markanın en çok satanlarından biri olan bir X3 olarak hayata başlıyor, yani bunun BMW’nin doğru olduğundan emin olacağı bir paket olduğunu biliyorsunuz.

BMW X3

2020 BMW X3

Ancak bu X3’ün kapağındaki büyük tüy, model adındaki küçük “e”dir ve bu, onu popüler küçük BMW spor aktivite aracının (SAV) plug-in hibrit versiyonu olarak gösterir. 288 hp ve iddia edilen 30 ya da öylesine km’lik tam EV aralığı için iyidir ve daha fazla üretici dünya pazarlarında EV ve ZEV araçlarına yönelik artan talepleri karşılamak için acele ederken, bunun gibi modeller olacak. geçişin kilit noktaları.

X3’ün 30e versiyonu diğer modellerden pek farklı görünmüyor. Gerçekten de, bagaj kapağındaki ve motor kapağındaki bazı işaretler ve ön sol çamurluktaki şarj portu dışında, onu ele verecek hiçbir şey yok. Belki test cihazım BMW’nin sunduğu daha maceralı tonlardan birine boyandıysa… bekle. Aslında yalan söylüyorum çünkü bu model için daha maceralı tonlar yok; En dikkate değer olanı, kulağa hoş gelen ama aslında biraz metalik bir açık mavi olan “Phytonic Blue Metallic” adlı bir şey. Sanırım bugün de birinci nesil Chevrolet Volt’un günlerindeki durumla aynı: insanlar gelişmiş güç aktarma organlarına sahip araçları kullanmayı seviyorlar, ancak her zaman çılgın stil veya renklerle bununla övünmek istemiyorlar.

2020 BMW

BMW

İçeride, hemen hemen aynı hikaye. Ön panel kapılarındaki koyu renkli paneller ve bazı mermer siyah ahşap ekler, burada ve orada birkaç gümüş sıçrama ile vurgulanır; Aksi takdirde, kabinde alacağınız en ‘flaş’, tamamen dijitalleştirilmiş gösterge kümesinden ve geniş 8,8 inç iDrive bilgi-eğlence ekranından ve ayrıca test cihazımın ortam aydınlatmasından gelir. BMW her şeyi biraz aydınlatmak için bilgi-eğlence ekranına her türlü harika grafiği yüklemeye özellikle dikkat ettiğinden, her iki ekrana da bakmak harika. pil, ne kadar ekonomik sürdüğünüz vb.

Genel olarak, iDrive arayüzünün ve Apple CarPlay’in yalnızca kablosuz bağlantıyla kullanılabilme biçiminin hayranıyım. Ayrıca kablosuz şarj özelliği vardır, bu nedenle herhangi bir kabloya gerek yoktur. Cihazınız için daha hızlı şarj istiyorsanız, USB bağlantı noktaları da vardır.

2020 BMW X3

BMW X3

Aksi takdirde, X3’ün içinde daha çok aynıdır: çoğu BMW’de olduğu gibi harika sürücü oturma pozisyonu ve arka koltukta şaşırtıcı miktarda yer. İlk bakışta fark etmeyebilirsiniz, ancak X3’ün oldukça yüksek bir tavanı var ve bu nedenle hem önde hem de arkada baş mesafesi ortalama büyüklükteki yetişkinler için yeterince cömert. Bu arada 30e’nin 12 kWh pili kargo odasını biraz etkiliyor, ancak sadece yaklaşık 40 litre yani bu kadar kısıtlayıcı değil ve iç yolcu hacmi bundan daha az değişiyor. Basitçe söylemek gerekirse: 30e’nin özel bir X3 olduğunu ona bakarak gerçekten anlayamayacağınız gibi, içinde oturmaktan da gerçekten anlayamazsınız.

 

Öte yandan, onu başlatmak, bu farklı bir hikaye. Bunun nedeni, şarjınız varsa, başlat/durdur düğmesine basmak hiçbir şey yapmayacaktır – en azından hiçbir şey yapıyormuş gibi görünmeyecektir – çünkü tam EV modunda başlayacak ve orada olduğunuzda, sadece çalıştırma sırasında aldığınız sesler, kontağı aksesuar modundayken herhangi bir arabadan aldığınız bip sesleridir.

Ancak bundan sonra, şanzımana monte edilen EV motoru, torkun daha sorunsuz ve daha hızlı bir şekilde iletilmesine yardımcı olmak için devreye giriyor – her zaman bir eklenti hibrit bonusu ve biraz daha ağır olma eğiliminde oldukları için biraz gerekli olan bir motor. sadece gazla çalışan kardeşleridir ve takviyeyi kullanabilirler (xDrive30e, kendi payına 2.000 kg’ın üzerindedir).

Yoldayken, EV ve gaz gücü arasındaki geçiş fark edilir ancak rahatsız edici bir şekilde değil (tamamen yeni Toyota RAV4 Prime bu konuda pek iyi değil), bu nedenle size kalan verimli bir araç. İhtiyacınız olduğunda iyi bir klipte başlayın.

 

Bunların çoğu, kendisine bağlı bir çift büyük kürek değiştiriciye sahip mükemmel 8 vitesli otomatik şanzıman sayesindedir, böylece isterseniz, bu özel X3’e daha atletik kardeşlerinden biri gibi davranabilirsiniz. Evet; bu kürekler vites değiştirmek içindir ve diğer PHEV’lerde olduğu gibi pil yenileme tepkinizi değiştirmek için değildir. Gerçekten de, bu bir BMW olduğu için, ona bunların ele alınması gerektiğini düşündüğüm gibi davrandığımdan emin oldum ve neyin ne olduğunu görmek için engebeli, virajlı arka yollarda uygun ayak işleri yaptım.

Ve bu, uygun bir BMW, eklenen EV ağırlığına rağmen nedir? Pek çok BMW gibi, dönüş tepki veriyor, gövde yuvarlanması sessiz ve yol tutuş harika. BMW bir şasi geliştirmeyi biliyor ve X3 30e’den gördüğümüz gibi, süper-duper-fütüristik bir güç aktarma organının bunu değiştirmesi için hiçbir neden yok. Tabii ki X3 M değil (sonuçta xDrive 30e, M’den yaklaşık 23 bin daha ucuz), ancak bu araç mantıklı olduğu kadar çılgın, bu yüzden esasen X3’ünüzü seçmeye gelince, zehrinizi seçin.

Sorun şu ki, X3 30e performans işini oldukça iyi yaparken, her şey düşünüldüğünde, “EVness” konusunda üreticinin iddia ettiği düzeyde olduğunu bulamadım. Tam şarjla 20 km’den fazlasını hiç görmedim (bunun için benden önceki sürücüleri suçlayabilirsiniz, çünkü X3 30e nasıl sürüldüğünü “hatırlıyor” ve buna dayalı olarak menzil tahminleri sağlıyor) ve ben oynarken zaman harcadım pilden daha fazlasını elde etmek için sürüş modları ile – şarjınızı korumanıza veya daha fazla EV gücü kullanmanıza yardımcı olacak üç farklı e-sürüş modu vardır – sonunda arkama yaslanıp işi arabaya bırakmayı tercih ettim , o akşam 120V’luk bir prize takabileceğim ve sabaha kadar bolca şarj olabileceğim bilgisiyle yetiniyorum.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram