Home » 2020 Hyundai Veloster N İncelemesi: Yaşasın Veloster N

2020 Hyundai Veloster N İncelemesi: Yaşasın Veloster N

by adminn1
0 comment
2020 Hyundai Veloster N

Koreli otomobil üreticisi Hyundai ‘nin en gelişmiş spor arabasıyla ilk karşılaşmamdan neredeyse iki yıl sonra, 2020 Hyundai Veloster N ‘nin direksiyonunu Kanada topraklarında – iyi, yolda – alma fırsatım oldu. Ne yazık ki, bu test sürüşü, küçük N’nin kendisini en iyi şekilde ifade ettiği kapalı bir devrede değil, daha büyük Montreal bölgesindeki ve çevresindeki yollarda gerçekleşti.

Hyundai Veloster N

2020 Hyundai Veloster N

Pistin en güzel ortamı olduğu tartışılmaz olsa da, Veloster N ayrıca, ülkemizde bir arabayı kullanırken sürüşü en tatsız hale getirecek yolları hepimiz bilsek de, kış ve yaz olmak üzere yılda on iki ay sürülmek üzere tasarlandı. bunun gibi beton sertliğinde bir süspansiyonla donatılmış. İyi haber şu ki, Veloster N’nin elektronik ayarları biraz daha tolere edilebilir bir sürüş sağlıyor. Biraz. Buna daha sonra geri döneceğim.

Kesin olan şey, Veloster N’nin nesli tükenmekte olan bir türün parçası olduğudur. Takvim 2021’e dönerken uygun fiyatlı performans arabaları giderek daha nadir hale geliyor. Aslında, 2021 model yılından başlayarak, Veloster N piyasada bulunan tek ve tek Veloster’dır – diğer iki versiyon 2020’den sonra bizi terk ediyor. Bu varyantın hayatta kalması bile, esas olarak Hyundai’nin yeni oluşturulan N performans bölümü ile ilgili tüm pazarlama çabalarının boşa gitmesini istememesinden kaynaklanıyor olabilir.

2020 Hyundai Veloster

Hyundai Veloster

nesli tükenme yolunda mı?
Ne yazık ki, diğer N markalı ürünler Kuzey Amerika’da karaya çıktıktan sonra Kore devi bu 275 beygirlik Veloster bombanın fişini çekerse çok şaşırmamalıyız. Elantra N, Kona N ve diğerlerinin buraya yerleştirilmesi birkaç yıl alabilir, ancak bir kez kurulduktan sonra Veloster N için perdeler olabilir.

2020 Hyundai Veloster N

Hyundai Veloster N

Çift kavramayı beklerken…
Çift kavramalı şanzımanın eklenmesi, öncelikle Hyundai’nin birkaç yıldır bu teknolojiye güvenmesi nedeniyle ve aynı zamanda günümüzde daha geniş bir kitleye hitap etmek için böyle bir çözümün gerekli olması nedeniyle kaçınılmazdı. Ancak bu yıl olmadı – yeni 8 vitesli ünite ilk çıkışını Veloster N’nin 2021 versiyonunda yapacak. Ancak otomobilin fiyatını potansiyel olarak artıracak bu bileşeni alana kadar, alt kompakt standart olarak geliyor. eski güzel 6 vitesli düz şanzıman… ve hatta kontrollü patinaj için eski moda bir el freni!

Bu düz vites kutusu hakkında, sürücü ve araba arasında zorlayıcı ama keyifli bir etkileşim kattığını söyleyelim. Veloster N’nin yol tutuşu nispeten hassas, debriyaj ise bir Amerikan kas arabasındaki kadar ağır değil… Neyse ki!

Sektördeki en iyi manuel şanzıman mı? Cevap kocaman bir hayır ama markanın mühendislerini bu şanzımanı ürettikleri için tebrik etmek gerekiyor ki bu bence markanın tarihindeki en hassas şanzıman. Hyundai bu konuda hiçbir zaman en iyilerden biri olarak görülmedi, bu nedenle ilerleme memnuniyetle karşılandı.

 

elektronik sayesinde
Spor direksiyonun kollarında bulunan iki mavi düğme sayesinde otomobilin karakterini hızlıca değiştirebilirsiniz. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bir haftalık test sürüşüm sırasında Eco ve Normal modları çok az kullanıldı. Spor modu kısa şehir gezintileri için idealdir, yeni asfaltlanmış sokaklara erişiminiz yoksa N modunun tam bir çılgınlık olduğu konusunda uyarılırsınız. Süspansiyon çok sert, egzoz sisteminin sesi ise sürücü için harika. Çevredeki mahalle için biraz daha az olabilir.

Tüm bunlar, Özel modun tüm koşullar için mükemmel olmasının nedenidir; sürücü, farklı ayarların yoğunluğunu seçebilir. Böylece, aşırı sert süspansiyon ayarlarından muzdarip olmadan (her biri sürücünün yüzünü güldüren bir patlama garantili olarak gelir) vites küçültmelerini çoğaltarak mahallemdeki yayaları korkutmaya devam edebildim. N-modu – sadomazoşist değilseniz – Veloster N’nin ucube bayrağının uçmasına gerçekten izin verebileceği kapalı devre oturumları için ayrılmalıdır.

 

“Ucuz” bir iç mekan
Veloster N bana piyasadaki mevcut cep roketlerimizin çoğunu hatırlatıyor… ve hatta birkaç tanesi artık mevcut değil. Örneğin, 2015 yılına kadar mevcut olan ve yüksek bir fiyata satılan, ancak ucuz plastik gösterge paneli mütevazı kökenlerine ihanet eden zorlu bir performans makinesi olan Mitsubishi Lancer Evolution X’i hatırlayın. Subaru WRX STI ve hatta Golf R ile hemen hemen aynı şey, ancak bu ikisi açıkçası feshedilmiş Mitsubishi’den daha iyi inşa edilmiş.

250 beygirlik bu küçük canavarları birbirine bağlayan şey, oldukça yüksek fiyat etiketini haklı çıkaran her şeyin kaputun altında ve hatta gövdenin altında hemen hemen gözden uzak olmasıdır.

 

Veloster N bu yazılı olmayan kuralın istisnası değil, ancak itiraf etmeliyim ki konu iç mekan kalitesi olduğunda bazılarından daha iyi. Yine de, benim düşünceme göre yeterince sarılmamış olan spor koltuklar, genel kumaşla kaplanmış ve kapı panellerini ve orta konsolu “ekonomi” sınıfı plastik kaplıyor. Otomobilin düşük bütçeli kökenlerini görmek kolay.

Sürüş pozisyonu mükemmele çok yakın, bu da sadece elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu ile elde edilebilir. Beklendiği gibi, arka koltuktaki yolcular ve hatta bagajlar için ayrılan alan oldukça cimri. Bununla birlikte, aslında Hyundai Accent’in platformuna dayanan ilk Veloster’dan daha iyi (emin olun, artık durum böyle değil).

 

Direksiyon başında
Şu anda otomotiv tarihindeki en önemli değişimlerden birini yaşıyoruz, elektrikli mobilite herkesin, hatta Hyundai’nin büyük patronlarının bile ağzında. Ancak bu Veloster N’nin sadeliği ve verimliliği, tutkulu sürüş tutkunlarının hala tezahür edebileceği ve otomobil üreticilerinin buna yanıt verme yeteneği konusunda bana güvence veriyor. Hyundai, serisinde Veloster N kadar pratik olmayan bir arabayı tutmakta ısrar ederek, arabaların her gün sürmenin eğlenceli olabileceğini kanıtlıyor.

Veloster N, geleneksel otomobilin – yani 1980’lerde ve 90’larda öne çıkan otomobillerin, Volkswagen Golf GTI ve Honda Civic Si gibi sportif kompakt otomobillerin – ve dokunmatik ekranları, sürüşleri ile teknolojik olarak gelişmiş modern otomobillerin bir karışımıdır. modları ve bu örnekte olduğu gibi, tork vektör kontrollü sınırlı kayma diferansiyelleri.

 

Son kelime
Tekerlekli bir dinamit çubuğuna benzettiğim bu şeye bayılıyorum. Hızlanma heyecan verici, direksiyon hassas ve manuel şanzımanın kullanımı zamanla eğlenceye sadece katkıda bulunuyor. Ürettiği ses A1’dir, ancak dikkatli bir şekilde sürmek istiyorsanız, direksiyon simidindeki iki pudra mavisi düğmeye bakmanız yeterlidir. Bazı kusurları var ama sürüş keyfi için Veloster N sınıfının birincisi bir otomobil. Çok yaşa bu tuhaf küçük ördek, aramızdaki günlerin sayılı olma olasılığını kabul etsem de. Neyse ki, N felsefesi kalacak!

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram