Home » 2021 Lexus IS İncelemesi: (Yarı) Mesafeyi Gitmek

2021 Lexus IS İncelemesi: (Yarı) Mesafeyi Gitmek

by adminn1
0 comment
2021 Lexus IS

Araç modellerinin çoğu, her beş yılda bir, büyük bir yeniden tasarım olmasa da, genellikle en azından orta düzeyde bir revizyon alır. Yani otomotiv endüstrisini yöneten katı kurallar; bundan daha uzun süre ayakta duruyorsun ve bela istiyorsun. Bu bizi 2014 yılına dayanan Lexus IS’ye getiriyor. Bu da altı yıldır aynı tarifle beslendiğimiz anlamına geliyor. Ama sonra, 2021 Lexus IS kara orman keki gibidir: orijinal tarifi seviyoruz. Bununla birlikte, model gelişmeli veya ölmeli ve Lexus bize 2021 için çok yeni olmasa da yeni bir şey sunuyor.

Lexus IS

2021 Lexus IS

Eskiyi yeni yapmak
Lexus’takiler, bu yeni nesil IŞİD’in tam olarak yeni olmadığını kabul eden ilk kişiler. Şirket mevcut platformu kullanıyor, ancak onu geliştirdi ve güçlendirdi. Örneğin, yapıyı güçlendirmek için ön uçta 55 kaynak ekledi ve daha iyi kullanım için daha ağır denge çubukları yerleştirdi. Motor değişikliği yoktur. Lexus, mevcut mekaniği optimize ediyor ve elbise aynı tasarımı temel alıyor.

2021 Lexus

Lexus

Bununla birlikte, genel stili daha sportif hale getirmek için modelin çizgileri değiştirildi. Tüm versiyonlarda artık motora daha fazla hava sağlamak için ızgarada daha düşük hava girişleri var. Otomobilin tüm profili boyunca uzanan bir çizgi, yeni IS’ye daha sportif bir görünüm verirken, bagaj kapağı kaldırılmış durumda ve bir yandan diğer yana uzanan tek bir arka lambayı gözetliyor. Yeni ışık imzası, geceleri hem önde hem de arkada belirgin işaretleme sağlar. Yeni bir siyah difüzör ve çift egzoz borusu, yeniden şekillendirme çabalarını tamamlıyor. Bu IS 300, bu arada, öncekinden daha uzun, daha geniş (30 mm) ve daha yüksektir (5 mm).

 

Daha fazla ilham alan sürüş
Bazen bazı modellerin şasi için çok fazla motora sahip olduğu söylenir; 2021 IS için motorlar için çok fazla şasi olduğunu söyleyebiliriz. Sürüş sırasında hemen fark edilen şey, otomobilin mekaniklerin hırslarını ve erişimini çok aşan geliştirilmiş yol dengesidir. Yol tutuşu çok hassas ve direksiyon tepkili – aslında Lexus, aracın yol tutuşunun Toyota’nın birkaç yıl önce inşa ettiği Nurburgring’den ilham alan bir pist olan Japonya’daki Shimoyama pistinde geliştirildiğini belirtmekten gurur duyuyor.

2021 Lexus IS

Lexus IS

Biraz daha fazlasını isteyenler için F-Sport versiyonu, F Sport 3 varyantlarında adaptif değişken süspansiyonlu 19 inç BBS jantlar ve bagajda bir spoyler sunuyor.

Üç motor seçeneği
Temel güç aktarma sistemi arkadan çekişli 300 versiyonunda bulunur ve 241 hp ve 258 lb-ft tork üreten 2.0L turboşarjlı 4 silindirli bir motor içerir. Test cihazımız IS 300 AWD modeliydi. Bu sürüm, 260 hp ve 236 lb-ft tork sağlayan 3.5L V6 motorla birlikte gelir.

IS-F’nin çıkışından bu yana en güçlü model 350 AWD versiyonudur. O da dört tekerlekten çekiş ve 3.5L V6 motor sunuyor, ancak burada 311 hp ve 280 lb-ft tork üretiyor. 350 versiyon daha iyi aerodinamik sağlamak için tasarlandı.

Test cihazımızdaki 6 vitesli otomatik şanzıman güvenilir olsa da, iki vites daha olsa muhtemelen daha iyi performans gösterecektir. 4WD sistemi hızlıdır ve virajlarda daha fazla kontrol için torkun yüzde 50’sine kadarını ön tekerleklere gönderebilir. Genel denge etkileyici ve direksiyonun hassasiyeti, güvenliğinizden korkmadan her zaman rotanızda kalmanızı sağlar. Eco, Comfort ve Sport modları gaz tepkisinde değişkenlik sunar ve günlük sürüş için IS 300 iyi bir güç, konfor ve yol tutuş dengesi sağlar.

 

biraz sıkışık
Konfor iyi olsa da, bu Lexus boş alan söz konusu olduğunda birkaç puan kaybeder. IS sadece biraz sıkışık hissediyor. IS 300 AWD modelimizin 8 yönlü elektrikli ayarlanabilen sentetik deri koltukları, ön koltuktaki yolcuları rahatça barındırır, ancak arka sıradaki dar koltuklar o kadar cömert değildir. Rutin rutininiz iki kişilik veya tek başınıza araba sürmeyi içeriyorsa, arka koltuktaki bu boşluk sizi pek ilgilendirmez, ancak diyelim ki küçük bir aile için bile gerçekten bir sedan değil.

Gelişmiş bir bilgi-eğlence sistemi, 8.0 inç ekran ve sürücüye daha yakın yerleştirilmiş bir dokunmatik ekran ile standart olarak gelir. Ne yazık ki, dokunmatik yüzey hala yerinde ve Lexus, kullanımının daha kolay olduğunu söylese de, sürüş sırasında bir işlem yapmak neredeyse imkansız. Neyse ki sürücü, dokunmatik ekrandaki veya sesli komutları kullanarak direksiyon simidi kontrolleri aracılığıyla en alakalı bilgilere erişebilir. Sizi çıldırtıyorsa, dokunmatik yüzeyi atlayabilirsiniz. Apple CarPlay, Android Auto ve Amazon Alexa yazılımı da bu amaca yardımcı oluyor.

İsteğe bağlı 10,3 inç dokunmatik ekran da memnuniyet seviyelerini artıracak, ancak menü simgelerinin ve düzeninin diğer markalarınki kadar sezgisel olmadığı gerçeğini değiştirmiyor. Lexus’un bu alanda hâlâ yapacak işleri var.

 

Çözüm
4 silindirli bir model için 43.800 dolardan başlayan ve iyi donanımlı bir F Sport 3 versiyonu için 58.000 dolara kadar çıkan bir fiyat aralığı ile 2021 Lexus IS, Alman rakiplerinden daha uygun değil. Otomobilin genel olarak iyi kalitesi, cömert standart donanım sunumu ve sağlam garanti, IS’nin rekabette, özellikle de Alman birliğine karşı puan kazanmasına olanak sağlıyor.

Dört tekerlekten çekişli temel 300 AWD versiyonunun Kanada iklimimiz ve fiyatına göre performans açısından sunduğu şey için en iyi seçim olduğunu düşünüyoruz. Bu modelde 18 inç alaşım jantlar, 8 yönlü elektrikli ayarlanabilen ısıtmalı ön koltuklar, çift bölgeli otomatik klima kontrolü, basma düğmeli Akıllı Anahtar giriş sistemi, arka çapraz trafik uyarılı kör nokta monitörü ve yağmurla etkinleşen özellikler bulunur. silecekler. Ayrıca, bazı seçenek paketleri eklenerek yükseltilebilir, ancak 43.000 $ için talep edilen fiyat için zaten çok şey sunan bir model.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram