Home » 2021 BMW X4 M Rekabet İncelemesi

2021 BMW X4 M Rekabet İncelemesi

by adminn1
0 comment
2021 BMW X4

BMW X6 2008’de, Alman otomobil üreticisinde bugün canlı ve iyi durumda olan bir hareket başlattı: BMW’de haftanın günleri kadar çok X damgalı model var. Bu ilk coupe SUV, ilk rakibi Acura ZDX’i çabucak ezdi, ancak yıllar geçtikçe, türünün performans odaklı SUV’larındaki eğilim, geleneksel coupe’nin – oturan modelin – olduğuna inanmak için nedenler olduğu noktaya kadar büyüdü. Yerde, yerden yüksekliği daha yüksek olan değil – çıkıyor.

BMW X4

2021 BMW X4

2021’de BMW, kadrosunda hala X6’yı sayıyor, ancak eğimli tavan hatlarına sahip SUV yelpazesi 2009’dan beri genişledi; şimdi benzer X2 ve X4 varyantları var. Bu kış bunlardan ikincisini, özellikle de dünyaca ünlü başka bir rozeti taşıyan versiyonu test etme fırsatım oldu: M.

2021 BMW X4 M, geçen yıl düz çatılı muadili X3 M Competition ile birlikte piyasaya çıktı ve bu, başlı başına beni birçok yönden etkileyen bir modeldi. Bu sefer, test sürüşüme zeminde kar ve buzdan oluşan bir zemin eşlik etti, çünkü 2019 sonbaharında X3 M Competition ile yaptığım önceki test sürüşünün tam tersi oldu. Yani soru şuydu: -aerodinamik X4, platform kuzeni kadar iyi performans gösteriyor mu?

2021 BMW X4 M

BMW X4 M

beygir gücü başına 190 dolar
2021 BMW X4 M Competition, geçen yılki X3 M Competition ve hatta bu yılki modelden biraz daha pahalı. X4 M Yarışması için temel MSRP 95.500 dolar, X3 karşılığı ise 94.000 dolar. Başka bir deyişle, 3.0L çift turbo sıralı-6 motordan elde edilen 503 hp’yi hesaba kattığınızda, beygir gücü başına fiyat “daha ​​az pratik” modelde daha yüksektir. X4 M Yarışması 190$’a mal olurken, X3 M Yarışması beygir gücü başına 187$’a çıkıyor.

2021 BMW X4

BMW X4

Dürüst olmak gerekirse, bu tür yüksek performanslı bir aracın tipik alıcısı, markanın Kanada web sitesinde gezinirken bu istatistiğe pek aldırış etmeyebilir. Sorabileceği tek soru şudur: Klasik mi yoksa daha sportif silüeti mi tercih ederim? X4 (524L) uzayda 289 litreyi X3 (813L) 289 litreye bıraksa da, bagaj hacmi de burada gerçekten çok önemli değil; aradaki fark, daha büyük eşyaları yüklemek için arka koltukları katladığınızda benzer.

X4 M Competition ile geçirdiğim süre boyunca bu kuru düşüncelerden çok daha çarpıcı olan, üstün sıralı 6 silindirli performans odaklı motorun performansı ve sesidir. Şahsen, camlar açıkken aracın daha net ses çıkardığını görüyorum – ses yalıtımı dış gürültüyü oldukça iyi filtreliyor – ama yine de 6 silindirli senfoni, kabin sızdırmaz olduğunda da rahatsız edici değil. Otomatik şanzıman, seçilen sürüş modundan bağımsız olarak mükemmel bir iş çıkarıyor, ancak bazıları kesinlikle bu 8 vitesli otomatik ünite yerine çift kavramalı şanzımanı tercih ediyor.

 

Hızlanma, takometrede görüntülenen düğme Sport Plus moduna getirildiğinde akıllara durgunluk veriyor. Dahası, direksiyona monteli iki moddan biri (M1 veya M2), X4 M’yi herhangi bir yarış pistine çıkmaya hazır bir canavara dönüştürür ve bu çok da abartı sayılmaz. Aslında, karla ve buzla kaplı bir yolda, çekiş kontrol sistemi devre dışıyken ve aracın arka ucu bir provanın ortasında bir dansçı topluluğu gibi sallanırken lastikleri ısırmayı başaramadım. . Neyse ki X3 M Competition test sürüşüm bu aracın tüm potansiyelini keşfetmemi sağladı.

X4 M Yarışması, süspansiyonu açısından Quebec’in kötü şöhretli yıpranmış yollarıyla daha az uyumlu olduğunu kanıtlıyor. Neyse ki, bu süspansiyon sürücü tarafından ayarlanabilir, ancak Comfort modu – ve kış paketinin azaltılmış çaplı jantları bile – sürüşü normal, M X4’teki kadar konforlu hale getiremez. Ancak koltuklar bununla başa çıkmaya yardımcı oluyor; sadece rahat değiller, aynı zamanda yüksek hızlarda viraj alma konusunda da destekleyiciler.

Aynı şey, koltukların oldukça rahat olduğu ve aracın şekline rağmen baş mesafesinin cömert olduğu arka kısım için de geçerli. Ancak, bu coupe tarzı varyantta ikinci sıraya geçmek için eğilmeniz gerektiğini unutmayın.

 

Birkaç ayarın değiştirilebilmesi harika bir haber ve modelin mümkün olduğu kadar çok sürücüye hitap etmesini sağlayacak. Kişisel olarak, direksiyonu Sport modunda, aktarma organını maksimum performans için Sport Plus modunda ve süspansiyonu Comfort modunda ayarladım. Aslında, Comfort modunda direksiyon bile tali yollarda viraj alırken kullanmak çok hoş.

 

Zengin bir iç mekan
Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu yüksek bacaklı sıcak çubukta ne kadar kalite olduğunu içeri girdiğinizde oldukça hızlı bir şekilde netleşiyor. Malzemeler mükemmel bir şekilde eşleştirilmiştir, plastikler güzel bir şekilde üretilmiştir ve ergonomi etkileyicidir, ancak performans parametrelerini ayarlamanıza izin veren tüm bu kontrollerde ustalaşmak için bir öğrenme eğrisi vardır. Bu açıdan BMW, işleri karmaşık hale getirmeyi neredeyse bir onur nişanı haline getiriyor. Bir başka açıdan bakıldığında, pek çok farklı sürüş modu elbette alkışlanacak.

Bu arada sürüş pozisyonu harika ve direksiyon simidi de hoş değil, bilgi-eğlence sisteminin günlük kullanımı kolay. Ancak şunu belirtmeliyim ki X4 M çok iyi arka görüş sağlayan bir model değil ve açıkçası bu bile tek başına beni daha klasik X3 M’ye yöneltirecek kadar önemli bir detay.

 

Son kelime
Peki, 2021 BMW X4 M Competition yüksek topuklu bir spor otomobil mi yoksa spor otomobil havası vermek için devasa lastiklerinin olabildiğince alçaltılmış bir crossover mi? Geçmişteki hemen hemen tüm SUV’larla karşılaştırıldığında, BMW X4 M’nin devrilme korkusuyla virajlarda fazla yavaşlamaya ihtiyacı yoktur. Araç gerçekten bir spor arabaya yakışır bir performans sunuyor ve mekaniğine bile girmedim… bu düpedüz şeytani! Birkaç kez sağ pedala aşırı baskı yaptığım için kendimi koltuğa gömülürken buldum.

Ancak, bazı tüketiciler için ilginç olan yer burasıdır, yerden yükseklik bir arabanınkinden biraz daha yüksektir. Bu da kışın kar yığınından ve hatta arazide sürerken küçük deliklerden çıkmayı elbette kolaylaştırır. Bunu, bir X4 M sahibinin çok az sahibinin engebeli arazide çıkmaya cesaret edebileceği gerçeğine rağmen söylüyorum.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram