Home » 2021 Ford Explorer Hybrid 2021 İncelemesi: İnandırıcı Değil

2021 Ford Explorer Hybrid 2021 İncelemesi: İnandırıcı Değil

by adminn1
0 comment
2021 Ford Explorer

Ardından gelen başarı yankılandı. Sadece 2010 ile 2011 arasında, Amerika Birleşik Devletleri’nde satışlar 60.000’den 135.000’e fırladı ve 2011 ile 2019 arasında satışlar çarpıcı bir şekilde artmaya devam etti. 2017 yılında Ford, SUV’sinin 271.000 versiyonunu sattı. 2020’de bile, pandeminin ortasında, Kasım ayı sonuna kadar 200.000’den biraz fazla ele geçirildi. 30 Eylül itibariyle, Kanada’da satılan 11.440 adet, 2019’un tamamında satılan 9.000 kadar birimin çok ötesinde.

Ford Explorer

2021 Ford Explorer

Açıkçası, model birçok kişiye hitap ediyor. Ve birçok özelliği olduğu inkar edilemez. Ancak Explorer’ın üzerinde dönen fırtına bulutları var. 2020 için tanıtılan mevcut nesil zor bir başlangıç ​​yapıyor. Modelin itibarı, üretimdeki tökezlemeler ve birkaç geri çağırma karşısında bir darbe aldı.

Bu nedenle, kısa süre önce test sürüşü yaptığımız hibrit versiyonun özelliklerine geçmeden önce yeni neslin karşılaştığı sorunlara bir göz atmamız gerekiyor.

 

Sorunlar sel
Çukurlar, 2019’da başlar başlamaz üretimi büyük ölçüde sarstı. Aslında, Ford kısa sürede kendisini doğru bir karmaşayla buldu, otomobil üreticisi, araç alıcıların eline geçmeden önce birçok sorunla uğraşmak zorunda kaldı. büyük ölçekli. Bu sorunlar, şasinin yanı sıra durma konumuna getirilmeyi reddedebilecek şanzımanla ilgiliydi. Zaman zaman araç şanzımanı tanımadı ve otomatik olarak park frenini çekti. Tersine, bilgisayar bazen şanzımanın konumunu belirlemekte güçlük çekiyor ve park frenini etkinleştirmeyi reddediyordu.

2021 Ford Explorer Hybrid 2021

Ford Explorer Hybrid 2021

Bazı iklim kontrol sistemleri yalnızca ısı yaydı ve hatta bazı modellerde hiçbir logo ya da birkaç eksik kaplama yoktu; bunlar neredeyse hiç görmediğiniz şeyler. Kısacası, önemli teslimat gecikmelerine yol açan, hem bayileri hem de tüketicileri hayal kırıklığına uğratan yanlış bir başlangıçtı. Aralık 2020 itibariyle 10’u gerçekleşen geri çağırmalardan binlerce model etkilendi. Yeter dedi.

Bu önemli ve kısa vadede modelin kaderi üzerinde ciddi bir etkisi olması muhtemel. Bununla ilgili daha fazla bilgi, ancak bu arada, denediğimiz hibrit varyant hakkında…

 

Bir hibrit versiyon
2021 Ford Explorer dört konfigürasyonda mevcuttur: XLT, Limited, ST ve Platinum. Bunlardan sadece biri olan Limited, hibrit bir güç aktarma organı ile sunuluyor.

2021 Ford Explorer

Ford Explorer

Sınırlı sürüm, navlun ve teslimat ücretlerinden (test edildiği üzere 58.000 ABD Doları) önce 53.000 ABD Doları karşılığında kullanılabilir. Bu, normal sürümden 3.000 $ daha fazla. Burada, stratejisi hakkında Ford’a seslenmem gerekiyor. Birkaç yıl önce Lincoln, MKZ sedan’ın hibrit varyantını normal versiyonla aynı fiyata sunmaktan çok mutluydu. 3.000$’lık bir fazlalık, özellikle yakıt ekonomisindeki kazanç oldukça önemsiz olduğu için önemlidir. Örneğin, her ikisini de 52.000 $’lık tek bir fiyatla teklif etmek, benim düşünceme göre daha savurgan bir yaklaşım olurdu.

Ve alıcılar bu fiyata ne alıyor? Birincisi, benzersiz bir güç aktarma sisteminden yararlanan bir model, yani 318 hp ve 322 lb-ft tork sağlayan 3.3L V6, üreticinin 10 vitesli otomatik şanzımanıyla uyum içinde çalışıyor.

XLT versiyonunun multimedya sistemi için 6,5 inçlik bir ekran, anahtarsız giriş, basmalı düğmeli çalıştırma, temizleme jetli bir arka görüş kamerası, uydu radyosu ve kargo alanına ağ takmak için kancalar içeren donanımına ek olarak, Limited şunları ekliyor: 20 inç alüminyum jantlar (18 inç yerine), yağmura duyarlı silecekler, elektrikli katlanır aynalar, eller serbest bagaj kapağı, çift egzoz, gövde rengi kapı kolları ve otomatik kararan dikiz aynası.

Diğer özellikler arasında deri döşeme, ikinci sıra güneşlikler, ikinci sıra ısıtmalı kaptan koltukları, 360 derece kamera, ısıtmalı direksiyon simidi, entegre garaj kapısı açıcı, 12 hoparlörlü Band & Olufsen ses sistemi ve cep telefonları için kablosuz şarj cihazı yer alıyor.

Diyelim ki fiyat için bu kabul edilebilir. Her halükarda, bu araç hakkında beni endişelendiren şey, alıcıların aldığı paranın karşılığı değil.

 

Çok hafif hibritlik
Ford Explorer Hybrid, modelin normal versiyonundan daha az yakıt tüketiyor, ancak çok daha az değil. Otoyolda, 2.3L 4 silindirli EcoBoost motorlu modeller 100 km’de 0,3 litre daha az kullanır (8,7L’ye karşı 9,0L). Şehirde 1,5 litre daha azdan bahsediyoruz. Kazançlar ihmal edilebilir düzeyde ve ortalama 6.7L/100 km’lik bir derece sunan Explorer’ın doğrudan rakibi olan Toyota Highlander Hybrid’den çok uzak. Kaşif? 9.6L/100 km vaat ediyor. Modelin direksiyonunda sonucumuz: 9.4L/100 km. Aracın boyutu düşünüldüğünde bu kabul edilebilir, ancak ödevlerini yapan pek çok alıcıyı etkilemeyecek.

Bu hibrit sistem o kadar “hafif” ki, Ford bile bu varyantı tanıtmaya pek hevesli görünmüyor. Görsel olarak, yalnızca bagaj kapağındaki mikroskobik logo, kaputun altında hibrit bir motorun varlığını gösterir. Gerçekten yakıt tasarruflu bir ürününüz olduğunda, bunu bir amblem yağmuru, öndeki renkli logo, farklı tekerlekler ve diğer dikkat çekici cihazlar aracılığıyla dünyaya duyurursunuz.

 

Bazı güçlü yönler
Dediğimiz gibi Ford Explorer zor bir doğum geçirdi. Yine de, modelin güçlü yönleri yok gibi değil ve bunlar, örneğin direksiyon başında olduğunuzda belirgindir. Açıkçası, sürüş deneyimi oldukça olumlu. Konfor mükemmel, koltuklar hoş, ses yalıtımı iyi ve aracın genel kullanımı güven verici. Şasi iyi kalibre edilmiştir, böylece virajlarda, pedalları kötü kullanmadığınız sürece kendinizi asla boşlukta hissetmezsiniz. Direksiyon, frenler gibi daha fazla sertlikten faydalanabilir, ancak genel olarak her şey oldukça iyi.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram