Home » 2021 Genesis G70 İncelemesi: Statüsü Olmayan Lüks

2021 Genesis G70 İncelemesi: Statüsü Olmayan Lüks

by adminn1
0 comment
2021 Genesis G70

Genesis ‘in bir süre önce ortaya çıktığı ve spor sedan alanının Alman ağır sıkletlerinden seçilmiş tasarımcıları seçtiği, G70’e bir göz attığınız andan itibaren oldukça açık. Otomobil, büyük bir ızgara ve uzun bir burun ile önde gidiyor, eğimli bir tavan çizgisiyle vurgulanan hoş (ancak alanı azaltan) bir siluete sahip ve arka ucu, arka tekerleklerin hemen ötesinde neredeyse aniden duruyor. Aktif olarak belirli bir klasisizm arayan şık görünümlü bir araba yapar, bu nedenle görünüşünde özellikle çekici bir şey yoktur, ancak iyi orantılı ve çekicidir.

Genesis G70

2021 Genesis G70

2022’deki revizyondan önce tasarımı bu yıl büyük ölçüde patlayan 2021 Genesis G70, evet, optimize edilmiş aerodinamik için oldukça alçakta oturuyor, aynı zamanda daha keskin gözlü bir tavır sağlamak için. Ve bence çok güzel bir tavır. Ama işin diğer tarafı da şu: Uzun zaman önce makul büyüklükteki, yüksekte oturan SUV’ler dünyası için sedan dünyasından ayrılan ortağım, koltuklara binmek için gereken düşüşü gülünç derecede uzun, hatta hızlı buldu. Hafta sonunda hala G70’in bu yönüne lanet okuyordu.

Bu yeterince adil, ancak böyle bir araba alacak olanlar için o kadar da büyük bir anlaşma değil. Büyük bir bagaj kapağının ve kavernöz kargo alanının olmaması gibi, lanet olası şeye girerken veya çıkarken birkaç homurtu, sadece içeri girmeyi beklediğiniz bir şeydir.

Genesis

2021 Genesis

Rozeti geçmek
Genesis’in üç sedanı (ve şimdi ilk SUV’si) için ödül toplamaya devam etmesi açıkçası biraz monotonlaşıyor ve bunun üzerine Hyundai’nin lüks markası, Alman rakiplerini fiyatlandırma konusunda ciddi şekilde düşürmeye devam ediyor. Yine de, otomobilin ön ve arka uçlarında sertifikalı bir statü simgesinin olmaması, şirketin rekabet ettiği premium sedan segmentlerinde önemli bir engel teşkil ediyor. Genesis’e buna bağlı kaldığı için teşekkür ederiz ve bunu düşünmek gerçekçi değil. Er ya da geç bu ödüller ve güçlü ağızdan ağıza yayılan sözler, Töton zırhında gerçek bir göçük yapmasına yardımcı olacak.

2021 Genesis G70

Genesis G70

Bu ağızdan ağıza, G70’in bölge içi kullanımı, motorlarının pürüzsüz ama büyüleyici performansı etrafında toplanıyor – temel birim, 252 hp ve 260 lb-ft tork üreten 2.0L 4 silindirli, diğeri ise a 3.3L çift turbo V6, yüksek oktanlı yakıt kullanıldığında 365 hp ve 376 lb-ft için iyidir – ve hem yapısının hem de iç tasarımının belirgin kalitesi.

Markanın neredeyse başlangıcından bu yana beni arkadaş yapan şeylerden biri de sunduğu ürünlerin mübarek sadeliği. Ve böylece 2021 Genesis G70 sadece birkaç iyi stoklanmış sürümle geliyor. 43.000 dolardan başlayan fiyatlarla (navlun ücretleri dahil) “temel” 2.0T Advanced sürümü, gerçekten temel bir model olarak düşünülmemeli, o kadar iyi donanımlı. Bu versiyon, mükemmel yetenekli 4 silindir ile birlikte gelir. 2021 için Advanced artık standart LED farlarla birlikte geliyor.

G70’in bu versiyonunun hala bir manuel şanzıman seçeneğiyle geldiğini unutmayın, ancak bu, onu elde etmek için son şansınız – gelecek yıldan itibaren ürün teklifinden silinecek.

2.0T Elite, Advanced gibi, dört tekerlekten çekiş ile yapılandırılmıştır. Arkadan çekiş istiyorsanız 2.0T Sport tam size göre. Diğer G70, yalnızca dört tekerlekten çekiş ile birlikte gelen Prestige versiyonu alınırsa 56.000 $ karşılığında satılan 3.3T’dir. Spor (58.000 $) olarak alınabilir.

 

Yolda
En küçük Genesis sedan ne kadar güzel görünse de, daha da güzel sürüyor. Dışarıdaki herhangi bir Alman sedanında olduğu gibi gergin ve kusursuz olan yol tutuşundan bahsetmiştim. Her iki motorun da gücünden bahsetmiştim, ama özellikle daha büyük 3.3L birimi. Sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olan arabanın alçak duruşundan bahsettim. Ancak, yumuşak çalışan 8 vitesli şanzıman, hoşa giden sert direksiyon simidi ve keskin fren gücü de kayda değer. Düz ilerde ham hıza gelince, 0-100 km/s, eğer kararlıysanız ancak 4,5 saniye sürüyor ve 60-100 hızlanma da aynı derecede etkileyici.

Ancak aracın şekli ve arka cam nedeniyle oldukça sınırlı olan arka görüş mesafesine dikkat edin. Bu bağlamda, bu, otomobil üreticisinin yeni ve ilk SUV’si olan geniş pencereli GV80’den ışık yılı uzaktadır.

Çapraz olarak “yalnızca” 8 inç yayılan nispeten bastırılmış ekranı da not ediyorum. Gerçekten, üzerinde yapmanız gereken her şeyi yapmak için sorun yok, ancak 2021’de bu, bu otomobil segmentinde nispeten küçük bir birim. Bununla birlikte, erişilebilir olan ergonomik olarak dosttur ve ekran çözünürlüğü sağlamdır. Büyük ölçüde, G70’in fiyatlandırma yapısı kadar basit ve anlaşılır.

Aksi takdirde, koltuklar son derece rahattır, tabii ki kendinizi onlara bırakmayı başardıktan sonra. Arka koltuklar da aynı derecede rahat, ancak buradaki sorun şu ki, bacaklar ve kafalar için mevcut sınırlı alan nedeniyle yolcular koltuklardan neredeyse o kadar keyif almıyor. G70 dört kapılı bir sedan ama bir aile sedanı kadar pratik değil. Bunun için G80’deki Genesis showroom’unda (veya alışveriş merkezi butiğinde) yanına bakmanız gerekir.

 

Gördüğünüz gibi, 2021 G70’i karla kaplı ve buzlu yollarda kullanma fırsatı buldum ve Subaru’nunki gibi sabit bir sistem değil, gerektiğinde devreye giren dört tekerlekten çekiş ile çok az veya hiç hata buldum. yol koşullarını karşılamak için. RWD G70’i dikkatli moduna almaya zorlamış olabilecek zorlu yüzeylerde sağlam tutuş ve kontrol sağladı.

Beklediğiniz gibi, yolda istediğiniz G70’i size sunmak için belirli parametreleri ayarlayan (Comfort, Eco, Sport, Smart veya Custom) arasından seçim yapabileceğiniz sürüş modları var. Eco, modelin yakıt ekonomisi cephesindeki aksi takdirde vasat performansını iyileştirmenize (biraz) yardımcı olabilir, ancak çoğu sürücünün zamanlarının çoğunu Konfor ve Spor arasında geçiş yaparak geçireceğinden şüpheleniyorum (birincisi arabada başkaları varken, ikincisi yok).

 

Çözüm
Bu G70’i eskiyen bir model olarak adlandırmak adil olmaz – aslında biraz aptalca olurdu. Ancak gelecek yıl yapılacak önemli güncelleme memnuniyetle karşılanacak, çünkü segmentteki diğerleri kendilerine gençlik tedavileri veriyor ve teknolojiler, lüks dokunuşlar ve diğer olanaklar açısından Kore ürününü geride bırakmaya başlıyorlar. Buna arabanın görünüşünü ne kadar beğensem de eklerdim. Gördüğümüz kadarıyla, bir sonraki G70 biraz daha gösterişli olacak ve bu iyi bir şey. Bu zaten son derece iyi bir otomobil ve doğru değişiklikler onu başka bir seviyeye taşıyabilir. Ve eğer Genesis gerçekçi bir şekilde lüks kompakt sedanının üstesinden gelmek zorunda olduğu statü açığının üstesinden gelmeyi umuyorsa, yapmak zorunda kalacaklar.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram