Home » 2020 Porsche Taycan 4S : (Çok Değil) Kış Test Sürüşümüz

2020 Porsche Taycan 4S : (Çok Değil) Kış Test Sürüşümüz

by adminn1
0 comment
2020 Porsche Taycan 4S

Resmi sizin için çizmeme izin verin: Eylül ayının sonları ve iyi bir otomotiv gazetecisi gibi, düzenli aralıklarla yapmam gerektiği gibi, gelecekteki yol testlerim için rezervasyon yaptırmak için üreticilerle iletişim kuruyorum. Çünkü evet, hayatımı bu basın araçları ve onlardan çıkan yorumlar sayesinde kazanıyorum. Tabii ki, yeni modellere her zaman öncelik verilir, çünkü insanların duymak istedikleri genellikle bunlardır, başlangıç ​​fiyatı 119.000 $ olan bir Alman elektrikli sedan olsa bile. Ve böylece bir test sürüşü için tamamen elektrikli yeni Taycan’ı ayırttım.

Porsche Taycan 4S

2020 Porsche Taycan 4S

Benim fikrim, 2020 Porsche Taycan 4S ‘yi kış testine tabi tutmak, özellikle modelin kış havasına nasıl tepki verdiğini değerlendirmek ve ayrıca markanın ilk elektrikli teklifinin belirli bir 911 tarafından kurulan spor geleneğine daha fazla saygı gösterip göstermediğini kendim belirlemek. 55 yıl önce.

Elektrikli otomobilin direksiyonuna geçmem için bana teklif edilen tarih, sıcaklığın tahmin edilmesinin zor olduğu yılın bir zamanı olan 30 Kasım. Ama şansımı bulacağımı düşünüyorum.

Elbette, fark etmiş olabileceğiniz gibi, 2020 sonbaharı kayıtlara geçen en sıcaklardan biriydi ve benim test sürüşü haftam da bir istisna değildi. Direksiyon başında geçirdiğim süre boyunca cıva donma noktasının çok altına düşmedi ve üzerinden geçmek için biraz kar ve buz bulmak için biraz mesafe kat etmem gerekti.

Porsche Taycan

2020 Porsche

Hikayenin ahlaki, Tabiat Ana’nın kaprisleriyle uğraşmanın bir araba yazarı olmanın bir parçası olduğudur. Allah kahretsin (ya da buna benzer bir şey), dedim kendi kendime, havanın (eksikliğinin) yılın en hevesle beklenen arabalarından biriyle ilk karşılaşmamı mahvetmesine izin vermeyecektim.

 

Başparmak havaya
Yaptığım şeyi yapmanın getirdiği başka bir şey daha var: Yayalardan ve hatta diğer sürücülerden onay (veya bazen onaylamama) işaretleri almak nadir değildir. Elbette Honda Civic veya Toyota RAV4’te biraz daha az yaygın olabilir, ancak Porsche Taycan her zaman birçok yönden hayranlık ve merak uyandıran bir otomobil.

2020 Porsche Taycan 4S

Porsche Taycan 4S

Bu Volkan Gri Metalik dış cepheye rağmen (bence bu kadar gösterişli bir sedan-coupe için fazla ihtiyatlı), yanından geçtiğimi gören birçok kişi bunu görmekten açıkça mutlu oldu. Hatta otoyolda kendimi bir noktada Chevrolet Bolt, birinci nesil Nissan LEAF, ben ve bir süre beni takip eden Tesla Model 3’ten oluşan bir pelotonda buldum.

 

Kaliteli bir iç mekan ama…
Porsche’de değişmeyen bir şey varsa o da iç mekanın kalitesidir. Basit bir Macan bile içini kaplayan malzemelerin düzeniyle etkileyicidir.

Bununla birlikte, üreticinin elektrikli performans otomobilleri dünyasına bu ilk girişinde hataya yer yoktu. Porsche, bu Taycan ile doğrudan Tesla’yı ve Model S’yi hedeflemediğini söyleyebilir, ancak iki sedan arasında çizilecek bariz bir paralellik var. Ve bu bağlamda, Stuttgart merkezli otomobil üreticisinin, iç tasarımının mükemmelliği söz konusu olduğunda, Kaliforniya merkezli rakibine karşı galip geldiğini söylemek güvenli.

Ayrıca üreticinin medya araçları filosuna orijinal kabinli bir Taycan 4S göndermeye cesaret ettiğini ve çok az görünür kozmetik seçenek sunduğunu da unutmayın. Her zamanki lüks olmasa bile – ve Porsche’nin müşterilerine pahalı seçenekler satma sanatında ne kadar usta olduğunu hepimiz biliyoruz – Taycan 4S çok misafirperver. Kendinizi yere indirmeden önce düzgün bir şekilde eğilmeyi unutmayın. Gerçekten de, Porsche’nin ilk elektrikli arabası neredeyse yere bir 911 kadar alçak oturuyor.

 

Oturduğunuzda, sürüş pozisyonunuzu bulmak çok kolay. Orada da sürpriz yok. Başlat düğmesi, markanın klasik modellerinde olduğu gibi solda yer alıyor. İsteğe bağlı Sport Chrono paketiniz olduğunda – Normal, Sport arasından istediğiniz sürüş modunu seçmek için kullanılan direksiyon simidinin sağ tarafında bulunan bu küçük düğme gibi, direksiyon simidi de tutmak ve kullanmak için bir zevktir. , Sport Plus ve Bireysel. Bu arada, direksiyon simidinin yukarısına yerleştirilmiş bir başka küçük düğme, yavaşlama ve tabii ki frenleme sırasında devreye giren enerji geri kazanım sistemini etkinleştiriyor.

Taycan’da, çok sayıda günlük komut için erişmeniz gereken eğik ekrandan (konsolun sonunda) başlayarak her şey veya neredeyse dokunmaya duyarlıdır. Merkezi ekran da dokunmaya duyarlıdır ve yanıt verme açısından verimli olsa da tüm menüleriyle biraz karmaşıktır. Üçüncü ekranın (sağ taraftaki yolcu için) Taycan 4S test cihazımda kurulu olan seçeneklerin bir parçası olmadığını da unutmayın.

Ön sıra benden çok az şikayet alırken, arka sıra hem ikinci sıra hem de kargo alanı açısından biraz farklı. Altı fit uzunluğundaki bir yetişkin, ilk olarak başlarının tavan döşemesine sürtmesi nedeniyle ve ikinci olarak, ayaklar için alan çok sınırlı olduğu için arkada sert hareketler bulabilir. Açıkçası Taycan’ın ikinci sırası çocuklar veya daha küçük yetişkinler için daha hoş.

Sportif silüet, aynı zamanda, düpedüz berbat olan arka görüşü de gerçekten etkiler. Bagaj hacmine gelince, eşyalarını toplarken veya alışveriş yaparken cimri davransan iyi olur. Neyse ki, daha büyük eşyalar için koltuk sırası alçaltılabilir. Ayrıca şans eseri, birkaç çanta için ön tarafta bagaj var!

 

Heyecan verici bir Taycan 4S mi?
Uygun bir test sürüşü için Montreal’in kuzeyindeki Laurentians’a gittiğimde beklentilerim oldukça yüksekti. Ve bu konuda Taycan 4S gerçekten beni hayal kırıklığına uğratmadı. Arka koltuğun arkasındaki düz 6 silindirden alacağınız olağan senfoniyi vermese bile, modern çağın bir Porsche’sini karakterize eden diğer her şey bu Taycan 4S’de bulunabilir. Buna hassas direksiyon, lastiklerin cırt cırtlı olduğunu hissettiren yol tutuşu, sağlam ama konforlu bir süspansiyon ve daha fazlası gibi güzellikler dahildir.

Ve çılgın hızlanmadan bahsetmedim bile. Anlık tork özellikle sağ pedala bastığınızda etkileyici… ve 4S’nin Taycan serisindeki en yavaş model olduğunu hatırladığınızda burada daha da çılgın! Kalkışta mevcut 562 beygir gücü ile (burada olduğu gibi Performance Plus Battery ile normal durumlarda 482), sedan bir dragstrip yarışçısı gibi fırlar.

Laurentians’taki ikincil bir yolun kaygan bir bölümünde, tümü çekiş kontrolü devre dışıyken egzersiz yaptığımda, sonuç, arka dingilin hafifçe durmasına neden olan bir dört tekerlekli paten festivaliydi. Diyelim ki sistem açıkken daha tutarlı. Buz, asfalt ve kum karışımı araç için zorluydu.

Dört tekerlekten çekiş sayesinde – iki motor var unutmayın – Taycan 4S yolu ne olursa olsun takip eder ve en ufak bir sürücü müdahalesine askeri hassasiyetle uyulur. Yine de, arabanın daha fazla enerji geri kazanımıyla nasıl performans gösterdiğini görmek isterdim. Bence daha agresif bir sistem Taycan’ı viraja yaklaşırken frenlemede daha da etkili kılabilir, ancak açıkçası bu alanda yetersiz donanıma sahip değil.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram