Home » 2021 Ford Mustang Mach E İlk Sürüş: Yaratıcı Özlük

2021 Ford Mustang Mach E İlk Sürüş: Yaratıcı Özlük

by adminn1
0 comment
2021 Ford Mustang Mach E

Tartışma, Ford’un ilk elektrikli aracı için planlarını açıkladığı 1. günden beri devam ediyor. Bu araca neden Mustang deniyor? Bu ikonik V8 donanımlı kas arabası, tamamen elektrikle çalışan yeşil bir SUV ile nasıl ilişkilidir?

Ford Mustang Mach E

2021 Ford Mustang Mach E

Her halükarda, onaylasanız da onaylamasanız da, işte burada. Ve o, bir üretim otomobilinden çok bir konsepte benzeyen bir model. Bir SUV için oldukça şık hatları var, kapı kolları yok ve ön ve arka tasarımı Mustang ile net bir bağlantı oluşturuyor. Açıkçası, 2021 Ford Mustang Mach E gerçek bir bakış açısına sahip ve bu konuda Mustang kelimesini telaffuz etmek için çaba sarf ediyorsa, ona sadece Mach-E demek hakkınız. Görünüşe göre Ford’un başlangıçta yapmak istediği buydu, ancak Mustang adının daha uzun vadede yaşamasını sağlamak için Ford onu yeni bir araç ailesine dahil etti.

Bunun doğru karar olduğuna ikna oldum. Yeni EV’nin sportif stili, bir SUV’nin alan ve konfor özelliklerini tipik Mustang özellikleriyle birleştiriyor. Arkadaki dikey arka lambalar ve belirgin tekerlek davlumbazları Mustang’den ilham almıştır. Aracın şarjını önden yönlendiren mustang logosunu unutmayın, bu elbette gerçek bir ön ızgara olmadığı gerçeğini yalanlıyor. Daha genel olarak, Ford bir SUV’a sıkı bir genel siluet ve sportif bir stil kazandırmayı başardı ki bu hiç de küçük bir başarı değil.

Ford Mustang Mach

Ford Mustang

tonlarca teknoloji
Tamamen elektrikli modeller neredeyse tanım gereği birçok teknolojiye eşittir ve Ford burada geri durmadı. Otomatik frenleme, kör nokta izleme ve şerit tutma asistanına sahip bir önden çarpışma uyarı sistemi içeren Ford Co-Pilot 360 paketimiz var. Mach-E ayrıca Active Drive Assist (bu amaç için onaylanmış yollarda kullanılabilen bir tür yarı otonom sürüş sistemi) adı verilen isteğe bağlı yeni, eller serbest otomatik sürüş sistemi ile donatılabilir.

2021 Ford Mustang Mach E

Ford Mustang Mach E

Şeritte kalma yardım sistemi olarak işlev gören yeni bir yol kenarı algılama sistemi de mevcuttur. Ancak sizi düz ve dar yolda tutmak için şerit işaretleri kullanmadığından, bunun yerine gerçek yol kenarını referans olarak kullandığından, sistem o kadar net işaretlenmemiş kırsal yollarda kullanılabilir.

Ford’da yeni olan Kavşak Asistanı, önden çarpışmayı hafifletmeye çok benzer şekilde çalışır, ancak karşıdan gelen trafik veya bir kavşaktan geçen araçlar tarafından etkinleştirilir. Ayrıca tüm olağan sürüş yardımlarına sahipsiniz.

 

15.5 inçlik bir ekran
Aracın içindeki kaçınılmaz cazibe merkezi, konsolun tüm merkezi alanını kaplayan 15,5 inçlik bir ekran. Üzerinde, Mach-E’nin alan ilk Ford aracı olduğu SYNC4 sistemine erişiliyor. Bu sistem akıllıdır, yani sizi daha iyi tanıdıkça öğrenebilir. Örneğin, kaçırmamanız gereken randevuları önerecek veya size spor salonunda programlanmış antrenmanınızı hatırlatacaktır. Ekran, aracın ana işlevlerini kontrol eder ve sürücünün önünde, hızı ve mevcut menzili gösteren ikinci bir ekranla tamamlanır.

Sistem ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumludur. Benim gibi gelenekçiler, sesi ve sütuna monte kontrol kollarını kontrol etmek için 15.5 inçlik ekrana gömülü bir döner düğmenin yanı sıra hız sabitleyici, ses ve telefon için düğmeler bulmaktan mutlu olacaklar. Ezoterik düğmeye basma veya parmak ucuyla fırçalama gerekmez.

 

Bol
Kabinin geri kalanı avangardizm ve sağduyunun mutlu bir karışımı. Yüzer konsol, modern bir tarz ve bol miktarda saklama alanı sunar ve Mach-E gerçek bir beş kişiliktir. Ayrıca iki bagajınız var – kulağa harika geliyor ama öndekinin küçük olduğunu unutmayın. Arkadaki size 821 litre alan veriyor ve önünüzde bu yeterli değilse ekstra 135 litre alanınız var. Aksi takdirde, ikinci sıra koltukları katlayarak 1.670 litreden fazla, normalde aile ihtiyaçları için fazlasıyla yeterli olur.

Test cihazımız, iç mekanı yazın daha serin ve kışın daha sıcak tutan UV korumalı sabit bir panoramik cam tavana sahiptir.

 

Son olarak, 2021 Ford Mustang Mach E serisinde görücüye çıkan “Telefon olarak Anahtar” teknolojisi sayesinde araca binmek ve aracı çalıştırmak kolay ve zahmetsizdir. Bluetooth teknolojisini kullanan araç, müşterinin telefonunu algılıyor, Mach-E’nin kilidini açıyor ve müşterinin cep telefonunu cebinden çıkarmadan veya anahtarlık kullanmadan sürüşe başlamasını sağlıyor. (Emin olun, telefonun pili biterse aracı çalıştırmak ve sürmek için merkezi dokunmatik ekrana bir yedek kod da girilebilir.)

Suni deri koltuklar (iç mekandaki malzemeler yüzde 100 bitkisel bazlıdır) konfor ve sertlik açısından doğru uzlaşmayı sunar ve süspansiyon, iyi yol tutuşu ve yol tutuşu için kesinlikle yeterince sportif, aynı zamanda daha uzun yolculuklarda rahattır.

 

Yolda
Ford, elektrikli otomobile farklı ve ilginç bir yaklaşım getiriyor. otomobil üreticilerinin çoğu, kullanıcıları A noktasından B noktasına taşımaya odaklanmaktan memnun olsa da Ford, daha fazla performans ve yeteneğin yanı sıra en son teknolojik özellikleri duygusal çekiciliğe sahip bir pakette sunarak meraklıları ve bilinçli alıcıları heyecanlandırmak istiyor.

Ford, tıpkı normal Mustang’de olduğu gibi Mach-E’nin GT versiyonunu tanıtarak sınırları zorluyor. 2021 yazında gelmesi planlanan bu versiyon, 459 hp ve 612 lb-ft tork sunacak ve Ford, 0-100 km/hızlanma süresini sadece 3,8 saniye içeren bir performans seviyesi vaat ediyor.

 

Test cihazımız, üretim öncesi dört tekerlekten çekişli bir modeldi. Oldukça uzun dingil mesafesi ve süspansiyonun uygun şekilde ayarlanması, yumuşak ama enerjik bir sürüş sağlar.

Mustang Mach-E, hem 75,7 kWh lityum-iyon pilli (68 kWh kullanılabilir) normal bir versiyon olarak hem de 98,8 kWh pilli (88 kullanılabilir) uzun menzilli bir versiyon olarak sunulacak. Select ve Premium sürümleri bu temel pille birlikte gelir ve toplam 266 hp güç çıkışı ve 317 lb-ft tork sunar. First Edition ve California Route 1 versiyonları, iki tekerden çekişli versiyonlarda 290 hp ve 317 lb-ft torklu ve dört tekerden çekişli versiyonlarda 428 lb-ft torklu uzun menzilli pil sunuyor. Bu uzun menzilli pil, Premium sürümde bir seçenek olarak da mevcuttur. Son olarak, yalnızca AWD ile mevcut olan GT versiyonu, yukarıda bahsedilen 459 hp ve 612 lb-ft tork sunuyor.

 

Peki ya menzil?
Normal akülü Select ve Premium versiyonları, arkadan çekişli 370 km ve 4 çeker modunda 340 km menzil sunuyor. 98,8 kWh pil ile arkadan çekişli modelde 483 km, dört tekerlekten çekişli modelde 435 km yol alabileceksiniz. Ford, GT için 375 km’den fazlasını vaat ediyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram