Home » 2021 Toyota Sienna İlk Sürüş: Minivan Hibrit Silahlanma Yarışı Başlıyor

2021 Toyota Sienna İlk Sürüş: Minivan Hibrit Silahlanma Yarışı Başlıyor

by adminn1
0 comment
2021 Toyota Sienna

Kingston, AÇIK – Bugün üreticilerin gözleri yalnızca yardımcı ve pikap modelleri için. Günümüzün binek aracı, esneklik, kargo kapasitesi ve hatta sağlamlık ile eş anlamlı hale geldi! Bu, son sezonlarda kayda değer oranda zemin kaybeden otomobillerin pahasına oldu. Peki minibüs kategorisi ne olacak? Formatın pazar payı aslında oldukça istikrarlıydı, sonuçta nüfusun iyi bir kısmı günlük kullanım için pratik bir araca ihtiyaç duyuyor.

Toyota Sienna

2021 Toyota Sienna

Yeni nesil mevcut minivan modellerinin nispeten nadir olması boşuna değil. Formatta satılan tüketiciler, modaya uygun olmayan çizgileri veya motorizasyon türü ne olursa olsun onları satın almaya devam edecek; onlar için alan anahtar faktördür. Ancak yakında iki hibrit minivan arasında çok ilginç bir düelloya tanık olabiliriz: Chrysler Pacifica Hybrid (bir eklenti konfigürasyonlu) ve 2021 model yılından başlayarak tüm modellerde hibrit konfigürasyona geçen yeni nesil 2021 Toyota Sienna. onun süsleri.

Kategoride ilk kez, alıcılar için tek karar verici faktör içeride mevcut alan olmayabilir. Endüstri toptan elektrikli mobiliteye geçerken, minivanlardan da herkes gibi ekolojik ayak izlerini azaltmaları istenecek. Ve bu konuda – Chrysler’in sattığı minivanların çok azının PHEV varyantları olduğu belirtilmelidir – Toyota potansiyel olarak liderliği ele geçirdi.

2021 Toyota

Toyota

40.000$+ bütçeyle herkes için modeller
Minivanları süper uygun fiyatlı araçlar olarak düşünmeyeli birkaç yıl oldu. Kısacası, bu yıl ikonik – ve gerçekten uygun fiyatlı – Dodge Grand Caravan için çizginin sonunu işaret ediyor.

2021 Toyota Sienna

Toyota Sienna

2020 Toyota Sienna için başlangıç ​​fiyatı, en uygun fiyatlı versiyonunda 35.000 doların biraz üzerindeydi ve fiyatlandırmadaki artış eğiliminin devam etmesi muhtemel: Sienna LE, 2021 için 39.9-0 dolardan başlıyor. Ancak bu giriş seviyesi Sienna için içiniz rahat olsun. geçmişin Sienna CE modelleri kadar donanımdan yoksun değil. O günlerde jant kapağı modelin dışında en akılda kalan detaydı. Hayır, 2021 Sienna LE 17 inç jantlar, ısıtmalı ön koltuklar, deri kaplı direksiyon simidi, elektrikli kayar kapılar (yessirree!), üç bölgeli klima kontrolü, butonlu çalıştırma ve 4,2 inç çok işlevli bir sistemle geliyor ekran, artı 9 inç orta ekran. Dört tekerlekten çekiş isteyenler için daha da iyisi, tüm donanım seviyelerinde, hatta Sienna LE’de bile mevcuttur. Buradaki ekstra ücret, yönetilebilir bir 2.000 $ ‘dır.

42.000 $ karşılığında önden çekişli Sienna XLE, SofTex koltuk, açılır tavan, 18 inç tekerlekler, iki uzun kayar ikinci sıra kaptan koltuğu – daha sonraları üzerinde daha fazlası – akıllı anahtar, ayakla çalıştırılan kitleleri barındırmak için kesinlikle daha iyi bir donanıma sahiptir. bagaj kapağı ve yan kapılar (aslında işe yarıyor!) ve hatta dört bölgeli otomatik klima kontrol sistemi. Burada, dört tekerlekten çekiş sistemi, Sienna XLE’nin fiyatını 45.000$’a yükseltiyor ve ağırlıkla ilgili hususlar nedeniyle ek bir koltuk maliyeti (toplamını sekizden yediye düşürüyor) getiriyor.

 

XLE’nin üzerinde, önden çekişli model için 20 inç jantlara ve XSE AWD için 18 inç jantlara sahip daha sportif görünümlü XSE bulunur. Burada giriş ücreti 45.600 $ ve AWD istiyorsanız 47.600 $’dır. XSE, XLE ile elde ettiğinizi alır ve üst düzey LED farlar, sportif süspansiyon ve sportif ön ve arka fasya ekler, ayrıca entegre navigasyonlu Toyota bağlantılı hizmetlerden bahsetmiyorum bile. Teknoloji Paketi, aktarma organlarının tipine bağlı olarak, alt satırdaki maliyeti 51.100 $ veya 53.100 $’a yükseltir ve serinin en lüks sürümü için ayrılmış bazı donanımlar ekler.

Merdivenin tepesinde 2021 Toyota Sienna Limited ve önden çekişli 56.100 $ veya dört tekerlekten çekişli 58.100 $ fiyat etiketi yer alıyor. En azından 2022’de Platin trim gelene kadar en yüksek lüks seviyesini burada elde edersiniz. Bunun olduğunu biliyoruz çünkü Toyota Kanada, gelecek yıl için bir yükseltmenin yolda olduğunu onayladı, böylece alıcılar bile bir Sienna alabilirler. küçük bir buzdolabı ve merkezi bir elektrikli süpürge!

Şimdilik Limited, deri döşeme, ikinci sıradaki iki kaptan için ısıtma, ön koltuklar için havalandırma, dijital dikiz aynası, arka eğlence sistemine sahip 12 hoparlörlü JBL ses sistemi, yaya algılamalı güvenlik sonarı ve arka çapraz trafik algılama özelliğine sahip. frenlemenin yanı sıra ön uç alt görüş sistemi.

 

Yeni bir iç mekan
Daha etkileyici dış tasarım kesinlikle beğenilecek olsa da, gerçekten önemli olan bir minivanın içi. Esasen bu uzun yolculuklar için tekerlekli gerçek bir oturma odası olan günümüzün aile minibüsü en azından geniş, konforlu ve bağlantılı olmalıdır! Daha sonra, bir minibüsün en çok aranan özelliği olmasa da, kek üzerine krema hoş bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Ve 4 silindirli Atkinson çevrimli motor CVT tipi bir şanzımana bağlı olsa bile burada mevcuttur.

Ön sırada, aracın “cool olmayan” şeklini gizlemek için çok fazla çalışma yapıldı. Yeni gösterge paneli burada, iklim sistemi kontrolleri üzerinde geniş bir merkezi ekran ile markanın en son modellerini taklit eden doğrusal bir şekle sahip. Bununla birlikte, ön panel arasında köprü oluşturan çok yüksek orta konsol, bir çanta veya size yakın tutmayı tercih ettiğiniz herhangi bir nesne için ideal bir alan bırakıyor.

Elbette, 15’i LE’de ve 16’sı diğer tüm kaplamalarda bulunan Sienna’da bardak tutucular veya kapılar ve kabin panellerindeki saklama alanları sıkıntısı yok. USB bağlantı noktaları için aynı hikaye, (üç A ve üç C bağlantı noktası vardır), modele bağlı olarak elektrik priz(ler)ini saymazsak.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, uygulama kalitesi harika ve direksiyon başında geçirdiğim birkaç saat bana Toyota’nın hala bu konuya gereken önemi verdiğini doğruladı. Ancak, birkaç vücut sesi duydum ve bunlar hasarlı bir yol yüzeyinden kaynaklanmadı. Söyleyebileceğim önemli bir şey yok, ama en azından bahsetmemekle kusura bakmayın.

 

Kaputun altında 4 silindirli bir motor mu?
Pacifica PHEV’de V6 motorunu plug-in hybrid teknolojisiyle birleştirmeyi seçen Chrysler’in aksine Toyota, şarj kablosu olmayan eski moda hibrit güç aktarma organını tercih ediyor. Diğer son Toyota hibritlerinde (Highlander, RAV4 ve Venza) olduğu gibi aynı güç aktarma organı burada bulunur, bir çift elektrik motoruna bağlı 2.5L Atkinson çevrimli doğal emişli güç aktarma organı ve ön koltukların altında bir nikel metal hidrit pil takımı, iyi 245 beygir. Dört tekerlekten çekişli versiyonlar için, elektrik motorlarının sayısı, ikinci aksta çalışan ekstra motorla üçe çıkıyor.

Giden Sienna’nın V6’sı çok saygın bir 296 hp verdi ve böylece ağırlık olarak neredeyse aynı olan yeni nesil model, oynamak için daha az kaba güce sahip oluyor. Yine de, kendimi bundan neredeyse hiç rahatsız etmedim. Evet, 4 silindirli bir motorun doğal emişli bir V6 kadar gırtlaktan gelmediği ve sürekli değişken şanzımanın hızlanma sırasında motorun şikayetlerini duyulabilir hale getirdiği doğrudur, ancak tipik bir minivan sürücüsü istisnai bir sürüş deneyimi aramaz.

 

Her halükarda, hızlanma sırasında artan desibel sayısı dışında, sürüşün geri kalanı sorunsuzdur, çünkü CVT’nin avantajı budur: bir kez otoyol hızlarında, mekaniği zorlukla duyabilirsiniz. Daha da iyisi, doğru pedalla daha yumuşak olmak, kolaylıkla sürebileceğiniz anlamına gelir.

Yeni Sienna’nın parladığı yer, TNGA platformunu temel alan yeni nesil şasisinin sağlamlığıdır. Sertlik, örneğin Sienna daha güven verici olduğunda keskin köşelere yaklaşırken direksiyonda kendini hissettiriyor.

 

Karar
Açıkçası, Toyota’dan biri üst yönetimi minibüs segmentinin kasıtlı olarak saldırıya uğraması gerektiğine ikna etti. Ne de olsa, Dodge Grand Caravan’ın geri çekilmesi, kategoride bir kırılmaya yol açıyor ve Toyota’nın teklifi, trim merdiveninin tabanında istenen fiyat biraz yüksek olsa bile çok çekici. İçerdiği teknolojik içerik, özellikle bu yeni nesil modelle sahiplerin aylık yakıt faturalarının daha küçük olacağından, kısmen haklı çıkar.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram