Home » 2020 Jeep Renegade Sınırlı İnceleme: Overpriced Charmer

2020 Jeep Renegade Sınırlı İnceleme: Overpriced Charmer

by adminn1
0 comment
2020 Jeep Renegade

Geçen yıl, Jeep Renegade nihayet, günümüzün rekabetçi crossover segmentinde önemli hale gelen bir operasyon olan ilk orta çevrim yeniden tasarımını aldı. Jeep’in SUV çöplüğünü tekrar gözden geçirmesinin bir nedeni, Renegade’in arkadaş canlısı yüzü, üstün arazi yetenekleri, Jeep rozeti ve diğerlerinin, kendisini sınıfında liderlerden biri olarak kabul etmemiş olması olabilir. Neden başaramadı?

Jeep Renegade

2020 Jeep Renegade

Kuşkusuz, bu şehirli mini SUV’un tuhaf silueti herkesin beğenisine göre değil, ancak hafiflemiş geçmiş performansında daha fazlası var. Bunu açıklamak için öncelikle büyüyen ve aynı zamanda rekabet gücü yüksek olan segmente bakmamız gerekiyor. Her yıl kategori bir veya iki yeni modele daha ev sahipliği yapıyor ve her seferinde çıtayı bir basamak daha yükseltiyor.

Daha sonra, Renegade’de mevcut olan ve seçim yapmakta her zamankinden daha fazla şımarık bir müşteriyi memnun etmeyebilecek güç aktarma organları seçenekleri var.

Son olarak, bazı versiyonlar için ücretlendirilen fiyat, Renegade’i koklayan bazı küçük crossover alıcıları için gerçek bir soğuk duş. 43.700 Dolar, 2020 Jeep Renegade Limited, 29.300 Dolar fiyatla giriş seviyesi Spor modelinden biraz uzakta. Bu tutarların hiçbirinin 1.800 dolarlık hazırlık ücretini içermediğini unutmayın.

2020 Jeep

Jeep

Karşılaştırma olarak, 250 beygirlik 4 silindirli turboşarjlı motora sahip çok daha büyük bir Mazda CX-5 Signature, seçenekler ve diğer ücretler öncesi 42.000 $’lık bir etiket fiyatıyla geliyor. Hangi müşteri tereddüt etmez ki?

 

Jeep görünümü
Renegade’in olağandışı görünümüyle ilgili olarak, aslında burada suçun olduğuna inanmıyorum. Aslında böyle bir aracı doğurdukları için Jeep tasarımcılarının cesaretini takdir ediyorum. İnsanların kaçınılmaz olarak kendilerine sorduğu soru şudur: Evet, orijinal, ama güzel mi? Dönek açıkça görüşleri kutuplaştıran bir araçtır. Ancak sınıfındaki diğer araçlardan farklı olması, Jeep alıcıları olan farklı kişilerin gözünde bir artı teşkil edebilir.

2020 Jeep Renegade

Jeep Renegade

Benim için, bu Sınırlı modelde, özellikle toplam faturaya 750 $ ekleyen 19 inçlik büyük jantlarıyla çekicilik eksikliği olduğunu düşünmüyorum. Renegade artık Trailhawk versiyonunun off-road görünümüne sahip değil, ancak büyük toynaklarıyla sokakları yutmaya hazır gibi görünüyor.

Geçen yıl yenilenen yeni görünümün (çoğunlukla iki uçta) ötesinde, My Sky olarak da bilinen çıkarılabilir çatının varlığından bahsetmeliyim. Ucuz değil (1.500 $) ve iki paneli çıkarmak biraz zaman alıyor, ancak bagaja kolayca kayan taşıma çantasına takıldığında, Renegade mini bir Wrangler’a veya neredeyse. Bu konfigürasyonda, iki oğlumun Renegade deneyiminden benden daha fazla keyif aldığını düşünüyorum!

 


40.000 $’ın kuzeyinde gezinen bir liste fiyatı, uygulama kalitesi açısından malları teslim etmenin küçük 4×4’lerin çıkarına olduğu anlamına gelir. Renegade hiçbir şekilde mükemmel değil, ancak geçmişin Patriot’unun kalitesizliğini düşündüğünüzde, bu küçük Jeep çok daha iyi inşa edilmiş ve onu inşa etmek için kullanılan malzemeler daha iyi. Öte yandan Limited versiyonumdaki beyaz deri döşeme ise beni şaşırtıyor. Diyelim ki günlük olarak bir veya iki çocuk yedekteyken bu renk benim ilk tercihim olmazdı.

Gösterge paneli ve sunumu iyi olsa da – özellikle mükemmel UConnect bilgi-eğlence sistemi yerindeyken – A/C kontrollerinin altında yer aldığından sürüş seçim tekerleğinin biraz uzakta olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte, bu özellik çok sık kullanılmamaktadır, bu yüzden affedeceğim ve devam edeceğim! Arka koltuktaki sürüş deneyimine odaklanmadan önce kısa bir söz: Arka koltuklar, çoğunlukla sırtlıkları fazla dik olduğu için pek rahat değil.

 

Bir kentsel geçişin direksiyonunda
Bir şeyi açıklığa kavuşturalım: 2020 Jeep Renegade Limited, sportif bir araç değil. Görevi oldukça farklıdır ve bu, yolcularını belirli bir çeviklik ve hatta faydacı bir pratiklik ile A noktasından B noktasına taşımaktır… doğal olarak! Mazda CX-30 (turboşarjlı bir versiyonu yeni yılda geliyor), Subaru Crosstrek (özellikle otomobili ile) olarak adlandırılan sınıfındaki en ilgi çekici araçlarla sürüş dinamikleri açısından aynı ligde değil. yeni 2.5 litrelik motor) ve Hyundai Kona (sıhhi tesisatı 1.6L turbo motora sahipken en etkileyici olan Koreli bir model).

Bununla birlikte, Jeep Renegade, sürmek için en tatsız küçük adam olmaktan çok uzak. 19 inçlik jantlar kesinlikle direksiyon hassasiyetini keskinleştirmeye yardımcı olurken, 1.3L, 4 silindirli turboşarjlı motor (geçen yıl değiştirildi ve 177 hp ve 210 lb-ft tork üretiyor) rekabete karşı herhangi bir kompleks hissetmek için hiçbir neden yok. Biraz tereddüt eden, uzun vadede can sıkıcı olabilen otomatik şanzıman.

Sonuç olarak Jeep Renegade sürücülerin yüzündeki gülümsemeyi donduracak bir model değil. Öte yandan, segmentin en kötüsü de değil. Bu kategoride, günlük olarak sürmek neredeyse tatsız olan kahramanlar var, ancak Renegade öyle değil.

 

Son kelime
Aklım, Jeep Renegade’in birkaç hafta içinde piyasaya sürülecek olan Wrangler 4xe setine benzer şekilde 4xe rozeti ile etiketlenmiş plug-in hibrit versiyonunda dolaşmaya devam ediyor. Üretici kısa süre önce Avrupa pazarına böyle bir varyantı tanıttı, ancak sanırım hala bu versiyonun eklenmesinin modelin Kuzey Amerika’daki satışlarına faydalı olup olmayacağına dair hesaplamalar yapıyor. Devlet EV indirimleri ve 4xe’nin elektrik modundaki menzili (Avrupa döngüsünde tahmini 50 km) dikkate alındığında, bir Jeep Renegade PHEV, özellikle güç artışı ile kesinlikle daha çekici olacaktır.

Ancak, modelin gerçek fiyat aralığına baktığımda, Jeep’in bu Renegade 4xe’nin fiyat noktasını federal hükümetin indirim programına hak kazanmak için gereken 45.000 CAD işaretinin altına kaydırabileceğine inanmakta zorlanıyorum.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram