Home » 2020 Dodge Challenger R/T Scat Pack İncelemesi: 50 Yaşında İyi Görünmek

2020 Dodge Challenger R/T Scat Pack İncelemesi: 50 Yaşında İyi Görünmek

by adminn1
0 comment
2020 Dodge Challenger

Dodge Challenger bu yıl 50. yılını kutluyor. Ve yine de, piyasadaki en eski kas arabası – ve mevcut bir tasarım konsepti olarak yaşından bahsetmiyorum, Challenger adı ilk olarak 1970’de uçuşa geçti, ancak 2008’de yollarımıza ilk çıkan modern Challenger – her zamankinden daha iyi şekil. Aslında, bu yılın üçüncü çeyreğinde, Challenger sınırın güneyindeki iki büyük rakibini bile geride bıraktı – burada bunu başaramadı, Kanadalılar Dodge’a hem Ford Mustang hem de Chevrolet Camaro’yu tercih ettiler.

Dodge Challenger

2020 Dodge Challenger

Yani evet, şu anki Challenger eski – sonuçta 2008’den beri var – ama Dodge, halkın tek coupe ile ilgilenmesini sürdürmesi ve onu geri dönüşünden bu yana sayısız farklı varyant sunarak yapması için övgüye değer. on yıl önceki sahne.

Yıllar boyunca Challenger’ın çeşitli versiyonlarının yanı sıra bu varyantların rekabet ettiği bazı modellerde test sürüşü yapabildim ve Challenger’a geri döndüğümde yüzümde kocaman bir gülümsemeyle olduğumu itiraf etmeliyim. . En son karşılaşmam, 29.300$’lık Challenger SXT ile 97.700$’lık en canavar Challenger, SRT Hellcat Redeye Widebody arasındaki ürün sunumunun ortasında duran bir modelle oldu; her iki fiyat da ücretlerden öncedir.

2020 Dodge

Dodge

tatlı nokta
Serideki en güçlü Challenger’ın süper şarjlı 797 beygirlik V8’i (yikes!) ve genişlemiş kalçaları ile oldukça karşı konulmaz göründüğü doğru olsa da, özellikle her gün 800 beygirlik bir canavarı sürdüğü için, istenen fiyat oldukça baş döndürücü. gerçekten piknik değil. Bu sonbaharda oynamam için bana verilen 2020 Challenger R/T Scat Pack ile farklı bir hikaye.

2020 Dodge Challenger

Dodge Challenger

Her halükarda, sağ ayağımın altında 485 hp ve 475 lb-ft tork sağlayan doğal emişli 6.4L V8 motoru ve yılın bu zamanında ayaklar altındaki soğutulmuş yol yüzeyleri ile Challenger’ın en iyi noktaya ulaşan bu versiyonu bile model için endişelendiğim kadarıyla – sürücülere zor anlar yaşatabilir. Arka lastiklerin patinaj yapmasını sağlamak çok zor olmadı diyelim.

Sabah temiz havası, büyük HEMI V8’i, kaputun ortasındaki o “çarpma” ile gözden kaçırmak imkansız olan opsiyonel Shaker paketi sayesinde, normal vites kutusunun yerini alan soğuk hava girişinden doldurdu. Amerikan markasına aşina olanlar, ön çamurluklara yapışan arıları, hatta bagajın ucundaki “Scat Pack” yazısının bile dövüldüğü mat siyah spoyleri tanımış olabilir. Genel olarak, Challenger bunca zamandan sonra bile hala harika görünüyor.

Bahsettiğim tatlı nokta, aynı zamanda, pistte başarılı olabilen bir otomobilin büyük boyutlu performansı ile günlük kullanımdaki pratikliği arasında doğru dengeyi bulmakla ilgili. Evet, çok az sayıda V8 donanımlı Challenger sahibinin arabasını kışın kullandığı doğrudur, ancak Amerikan coupe yılın sıcak aylarında pratik bir araba olmak için gereken her şeye sahiptir. Challenger, özellikle büyük, yumuşak koltuklarla ve arka sıradaki rahat koltuklarla nispeten rahat. Konfordan bahsetmişken, kas araba süspansiyonunun sert-yumuşak ayrımının sert tarafında olduğunu ve daha iyi günlerin görüldüğü bir yol yüzeyinde olduğunuzda bu oldukça belirgin olduğunu belirtmeliyim.

 

Otomatik şanzıman ama…
Challenger’da standart donanım olan 8 ileri otomatik şanzıman işini homurdanmadan yapıyor. Şahsen ben hala manuel şanzımanı tercih edenlerdenim (burada 1.000$’a bir seçenek olarak mevcut), ancak Challenger’ın biraz kas gerektirdiği konusunda sizi uyarmalıyım!

İyi haber şu ki, FCA’nın iki pedallı şanzımanı bu tür arabalar için mükemmel bir şekilde uygundur ve şanzımanın verimliliği, düz çizgili manuel versiyonların yerini almaktadır; otomatik şanzıman bilgisayarı herhangi bir deneyimli sürücüden üstündür… çoğu durumda! Boyutları benim düşünceme göre ideal olmasa da, direksiyon simidinin arkasına monte edilmiş kanatçıkları kullanarak vites oranlarını kendiniz değiştirebileceğinizi unutmayın. Boyut olarak pek doğru olmayan bir diğer unsur ise direksiyon simidi. Dodge bu alanda işleri iyileştirdi, ancak daha iyi yol tutuşu için hala yer var.

Otomatik şanzımanın varlığı da aracın yakıt tüketimi üzerinde bir etkiye sahiptir, ancak gerçekte bu argüman burada gerçekten devreye girmez. Otomatik şanzıman ile HEMI V8 motoru, durum izin verdiğinde dört silindirde çalışabiliyor. Aslında, ekonomi moduna geçiş duyulabilir, motor sönük bir cıvıltı yayar, tam işlevdeyken V8’in müzikalitesi ile sürekli olarak karşılaştırılmak daha da üzücü.

 

Son kelime
2020 Dodge Challenger R/T Scat Pack 2020’nin özü, aslında kullanıcının yüzüne bir gülümseme yerleştirmesidir. Eğlence, HEMI V8 yandığında hemen başlar ve siz araba yolunuza girene kadar devam eder…. onu çıkarmak için bir sonraki bahane kendini sunana kadar!

Böyle bir arabaya sahip olmak her şeyden önce bir tutku işidir. Nispeten rahat olsa bile, Challenger garajınıza koyabileceğiniz en pratik araba değil. Yakıt tüketimi, bir kas arabasınınki kadardır (anlamı, açgözlü) ve yol engebeli hale geldiğinde konfor seviyeleri düşebilir. Ancak, uzun bir altın çağdan ilham alan bu güçlü arabanın ne olduğunu anlamak için zaman ayırdığınızda, tüm bu rahatsızlıklar çabucak unutulur.

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram