Home » 2021 Mazda CX-5 100. Yıldönümü Sürümü İncelemesi

2021 Mazda CX-5 100. Yıldönümü Sürümü İncelemesi

by adminn1
0 comment
2021 Mazda CX-5

2021 için Mazda ‘nın MX-5 roadster ve Mazda3 compact gibi serideki diğer modellerin yanı sıra CX-5 crossover’ın 100. Yıldönümü modelini sunması uygun. CX-5, Mazda’nın, model ilk piyasaya sürüldüğünde popüler 3’ten daha fazla satabileceğine dair iddiasını yerine getirdi ve 100. yıl dönümünüzü kutlayacaksanız, a) büyük satışınızla yapmak istersiniz. çekirdek modeller ve b) markayı tanımlamaya yardımcı olanlar.

Mazda CX-5

2021 Mazda CX-5

Aramızdaki kartal gözlü Mazda düşkünleri için kısa bir not: evet; Mazda Motor şirketinin aslında 1920’de başladığı doğrudur, bu da 2020’yi 100. yılı ve dolayısıyla bu 2021’leri bir yıl geç yapacaktır. Mazda’ya bunu sorduk ve bu 2021 modellerinin 2020’de üretime başladığını söylüyorlar, bu yüzden bu takma adı alıyorlar. Sürdürmek.

 

paket
100. Yıldönümü paketinin fiyatı 1.200 ABD dolarıdır ve ayrıca Garnet Kırmızısı iç kısım (kırmızı kadife pastanın iç kısmından başka hiçbir şeye benzemeyen halılar dahil), beyaz dış renk ve özel arma ile en üst düzey Signature kaplamasını zenginleştirir. çamurluklar, koltuk başlıkları ve halılar ve özel jant kapakları. Bu son özellik benim en sevdiğim eklemedir, çünkü bu kapaklar ucuz görünebilir, bunun yerine yükseltilmiş Mazda logosu ve akıllı siyah-kırmızı renklendirme sayesinde yüksek kaliteli görünebilir. Bence daha iyi görünmelerinin tek yolu, siyah jantlara karşı ayarlanmış olmaları, ancak bu bir seçenek değil, çünkü 100. model yalnızca burada görülen gümüş 19 inç jantlarla mevcut.

2021 Mazda CX-5

Mazda CX-5

Oh, ve her 100. Yıldönümü modelinin satın alınmasıyla birlikte gelen Mazda R360 mikro otomobilin 165 sayfalık Mazda fotoğraf kitabını ve ölçekli modelini veya anahtarlık üzerindeki özel rozeti de unutmayalım. Hepsi harika şeyler.

Kırmızı iç mekanı sever miyim? Evet, retina sararmasının sağ tarafında bulunan bir tonda olduğu için yaptığımı söyleyebilirim. Bununla birlikte, daha az hayran olduğum, orta konsoldaki yüzeyler ve zıt beyaz deri ile kaplanmış kapılar. Ön konsolun üstündeki ve direksiyonu kaplayan siyah deriye eklendiğinde, her şey biraz meşgul görünmeye başlar. Bence o siyahı beyazın şu anda oturduğu yere kadar uzatsalar sorun olmaz.

2021 Mazda CX-5

Mazda CX-5

İç mekanın geri kalanı tamamen 2021 Mazda CX-5, yani harika bir sürücü oturma pozisyonuna güvenebilirsiniz, ayrıca klima kontrollerini (ısıtmalı ve soğutmalı koltuklar dahil) barındıran düşük profilli bir orta konsol var ve hepsi bu kadar. Gösterge panelinden oldukça garip bir şekilde dışarı çıkan yarı dijital gösterge grubu ve bilgi-eğlence ekranı. Yeni Mazda3 ve CX-30 bunun daha düşük profilli versiyonlarını alıyor ve bunun CX-5’e geçtiğini görmek istiyorum. Ve ben buna devam ederken, Mazda’nın yeni bilgi-eğlence sisteminin de CX-5’e doğru ilerlediğini görmek isterim çünkü şu anda sahip olduğu sistem biraz düşük ve harika yeni zirveyi alamıyor -definition yedek kamera CX-30 ve Mazda3 artık özelliği.

Mazda’nın orta konsoldaki düğme ve düğme sayısını düşük tutabilmesinin nedeni, tasarımcıların tüm bilgi-eğlence sistemi kontrollerini vites kolundan hemen önce orta konsola taşımalarıdır. Bu, sürüş sırasında bu kontrollere kolayca erişilmesini sağladığı ve orta konsoldaki dağınıklığı azalttığı için son derece mantıklıdır.

Genel olarak, iç mekanın uyumu ve bitişi ile ön koltuk alanı birinci sınıftır; Yine de arka koltuk biraz rahat tarafta ve arkaya bakan bir çocuk koltuğu öndeki diz mesafesini büyük ölçüde etkileyecek. Yine de 40/20/40 oranında katlanabilen arka koltuğu seviyorum; bu, kendinize bir dış koltuğa mal olmadan daha uzun eşyaları yükleyebilmenizi sağlar; Arkada iki çocuk koltuğu takılıyken bile çalıştığını görünce şaşırdım. Arka koltuklar için de ısıtma var, ancak koltuk ısıtma kontrollerine ulaşmak için orta kol dayanağını aşağı çevirmek zorunda kalmak – ayrıca arka koltuktaki bir USB bağlantı noktası – garip.

 

Signature CX-5’in gücü, tek bir motor seçeneğinden gelir ve bir güç santralinin sersemleticisidir. Bu 2.5L dörtlü motoru CX-5’te yıllardır görüyoruz ama burada turbo şarj oluyor ve 227 hp (premium yakıt kullanırsanız 250 hp) ve 310 lb-ft tork üretiyor. Kağıt üzerinde, o kadar büyük olmayan bir araç için çok fazla homurdanma var.

Üstelik pratikte, gerçekten çok fazla homurdanıyor. Güç, 6 vitesli şanzıman aracılığıyla dört tekerleğe de – ancak arkaların müdahale etmesi gerekmedikçe – minimum turbo gecikmesi ile hızlı bir şekilde beslenir. Evet, özellikle CX-5’in rakiplerinin çoğu CVT’lere veya 8’den fazla vitese sahip otomobillere geçtiğinden, 6 vitesli şanzıman bugünlerde biraz eski moda görünebilir, ancak CX-5’in şanzımanı ve motoru gayet iyi durumda. sync, dik tepelere tırmanırken bile ileriye doğru hızlı ilerleme sağlamaya yardımcı olur.

Turbo olmayan modelin her zaman zorlandığı ve şanzıman ile motor arasındaki iletişimde bir boşluk olduğu görülen yer burasıydı, ancak artık durum böyle değil. Bir çift kürek değiştirici ekleyin ve düpedüz atletik hissettiren kompakt bir crossover’a sahip olun.

 

Tüm bunlar, pek çok Mazda’da olduğu gibi 2021 Mazda CX-5 ‘in arama kartı olarak kalan direksiyona ve yol tutuşa bile gelmeden önce. Küçük direksiyon simidini çevirdiğiniz anda dönüş tepkisi net ve agresif dönüşlerde hissetmekten endişe ettiğiniz vücut yuvarlanması gerçekten görünmüyor. Bunun bir kısmı amortisör ayarına bağlı ancak burada ayrıca Mazda’nın akıllı g-vektörleme sistemine de teşekkür ediyoruz.

Temel olarak, g-vektörlemenin yaptığı şey, direksiyonu çevirdiğiniz anda güç dağıtımını – sadece inanılmaz derecede az – azaltmaktır. Bunun yaptığı şey, daha iyi dönüş, kavrama ve gövde kontrolü için ön aksa biraz daha fazla ağırlık vermek. Bunun olduğunu asla gerçekten hissetmeyeceksiniz, ancak elinizde kalan şey, dinamikler açısından ağırlık sınıfının ve ödeme derecesinin çok üzerinde yumruk atan inanılmaz derecede sivri uçlu bir crossover.

Lüks olmayan kompakt crossover küresinde alışveriş yapanların araçlarından gerçekten bu kadar güç beklediklerinden emin değilim, ancak Mazda yine de bunu sağlamaya karar verdi ve bunu destekleyecek yol tutuşuyla.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram