Home » 2020 Mini John Cooper Works GP İncelemesi: Mini’den Maks’a

2020 Mini John Cooper Works GP İncelemesi: Mini’den Maks’a

by adminn1
0 comment
2020 Mini John Cooper Works GP

Bowmanville, AÇIK – İngiliz otomobil üreticisinin saygıdeğer Mini Cooper’ın John Cooper Works çeşidinin daha canlı bir versiyonu olan 2020 Mini John Cooper Works GP, birkaç aydır bizimleydi, ancak çok sessizdi ve bunun iyi bir nedeni var. Dünya için üretilecek 3.000 adedin sadece 59’u Kanada’da satışa sunuldu. Kısa bir süre önce, Ontario’daki Canadian Motorsport Park’ta 2800 numaralı üniteyi elde etme şansımız oldu.

Mini John Cooper Works GP

2020 Mini John Cooper Works GP

Gerçek bir spor araba
Mini modellerin tarihinde, her ikisi de fena olmayan ama açıkçası daha iyisini hak eden bu küçük otomobilin tüm potansiyelini kullanmayan 1.6L 4 silindirli bir motorla çalışan iki Mini GP daha geçti.

2020 Mini John Cooper

Mini John Cooper

2020’deki bu üçüncü atılım için BMW, X2 SUV ve Alman ailesindeki diğer modellerden bildiğimiz 2.0L 4 silindirli turboşarjlı motoru kurarak meseleleri kendi eline almaya karar verdi. Bu motor, gücü 335 lb-ft torkla 301 bg’ye çıkarır ve sizi 5 saniyede 100 km/s hıza ulaştırır. Şimdi konuşuyorsun.

Tek küçük hayal kırıklığı, Mini’nin manuel şanzıman takma zahmetine girmemesi ve tek seçenek olarak BMW serisinde yaygın olarak kullanılan 8 vitesli otomatik şanzımanı sunmasıdır. Bununla birlikte, bu şanzıman esnek ve iyi aralıklıdır ve manuel mod da dahil olmak üzere çeşitli sürüş modları, mekaniğin tüm potansiyelini ortaya çıkarmanıza izin verir.

 

Aşırı stil
Canavarı görünce, mesleği hakkında hiç şüpheniz yok. Yeni başlayanlar için arkada çamaşır ipi görevi görebilecek bir spoyler var. Tamponlar konik ve göze çarpan paslanmaz çelik egzoz uçları gerçek bir göz alıcı. Buna ön çamurluk fişeklerini, özel olduğunuzu hatırlatan seri numarasını ve Hankook yarı pürüzsüz lastiklere sahip 18 inç dövme alüminyum jantları ekleyin ve adrenalin üreten küçük bir arabanız var.

2020 Mini John Cooper Works GP

Mini John Cooper Works GP

Bu yarış havası içeride de her yerde var. Standart donanım listesinde renkli camlar, spor koltuklar, LED ışıklar ve hız sabitleyici bulunur. Test modelimiz, dokunmatik ekranlı Navigation Plus sistemini ve Apple CarPlay entegrasyonunu ekstra maliyetle sundu.

Dahası var: Mini, bir hafta sonu yarışını tercih ederseniz, dört yedek lastiğinizi taşımanıza izin verecek geniş bir kargo alanı bırakmak için arka koltuklardan kurtuldu. Koltukların arkasındaki bir çapraz çubuk yapıyı sertleştiriyor. Ayrıca arabanın altında aynı rolü oynayan metal bir trapez bulacaksınız. Manuel olarak ayarlanabilen koltuklar GP logosu ile işaretlenmiştir.

Arka koltukların kaldırılması ve dört tekerlekten çekiş sisteminin ortadan kaldırılması, MINI’nin çok fazla ağırlığı ortadan kaldırmasını sağladı. 2020 Mini John Cooper Works GP böylece sadece 1.250 kg ağırlığındadır ve bu aynı motora sahip bir Clubman versiyonundan neredeyse 300 kg daha hafiftir.

Bir yol devresinin işkencesine dayanabileceğinden emin olmak için MINI, önde 360 ​​mm diskli sabit 4 pistonlu kaliperler, geliştirilmiş bir soğutma sistemi ve BMW’de bulunan aynı Torsen sınırlı kaymalı diferansiyel taktı. Hepsi, daha iyi yol tutuşu için diğer MINI modellerinden 10 mm daha alçak oturan bir GP’de.

 

evde, yolda
Söylemeye gerek yok ki, pistte geçirdiğimiz gün için BMW’nin bize sağladığı otomobillerin açık ara en eğlencelisiydi. Muhtemelen, arabadayken bir go-kart kullanıyormuş gibi hissetmeye en yakın hissedeceğiniz andır. Şasinin aşırı sağlamlığı, arabayı tam olarak istediğiniz yere fırlatmayı mümkün kılar. Hala ıslak olan bir pistte yaklaşık 3 derecelik bir sıcaklıkta bile etkileyici bir koşu başardık. 20 dakika sonra pist kurumaya başladığında ve lastikler ısındığında, yere sağlam bir şekilde kaynak yaptık. Sıcak bir Temmuz gününde bu arabanın fizik yasalarını geri çekebileceğini hayal etmek kolay.

Pistte manuel modda birkaç turdan sonra, bu küçük makinenin aşırı karakteri için fazla rahat olmasına rağmen vites kutusunu takdir edebildik. Bir manuel şanzıman eksik olanı eklerdi.

 

Çözüm
Mini yetkililere göre, Kanada’da hala bu 51.900 $ ‘lık GP varyantının birkaç birimi kaldı. Evet, çok para ama aynı zamanda çok araba. Ama eğer savurganlık yapacaksanız, buna arabadan gerçekten keyif alabileceğiniz bir yarış pistine erişmenizi sağlayacak bir otomobil kulübü üyeliği ile eşlik etmek en iyisidir. Günlük kullanım söz konusu olduğunda, birçoğunun biraz aşırı bulacağı bir model.

4/5 - (1 vote)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram