Home » 2021 Chevrolet Öncü İncelemesi: Onaylandı!

2021 Chevrolet Öncü İncelemesi: Onaylandı!

by adminn1
0 comment
2021 Chevrolet Öncü

Görünüşe göre, SUV’lerin 21. yüzyıl tüketicilerinin sevgisini kazandıkça ilerlemelerini durduracak bir şey yok. Üreticiler, farklı boyut, şekil ve yeteneklere sahip ticari araçlar oluşturmak için tüm durakları kullanıyor. En küçüğünden en büyüğüne, en lüksten en uygun fiyatlısına, en şehirlisinden en dayanıklısına kadar, otomotiv devi GM, çeşitli markalarında sürücülerin ihtiyaçlarını karşılamak isteyebilecekleri her türe sahiptir.

Chevrolet Öncü

2021 Chevrolet Öncü

Ancak hayatta olduğu gibi, doğru SUV’u geliştirmek söz konusu olduğunda mükemmelleştirmek için pratik yapmak gerekir. Yeniden doğmuş 2021 Chevrolet Öncü, yanlış adımlardan ve tuhaflıklardan payını almış uzun bir yolun sonunda oturuyor. Birçoğunun şimdiye kadar ürettiği en çirkin SUV’lardan biri olarak adlandırdığı ve şüpheli güvenilirliği nedeniyle de çok eleştiri alan Pontiac Aztek’i düşünün. Ama bu eski tarih! Şimdi, yakın zamanda test sürüşü yapma fırsatı bulduğumuz 2021 Trailblazer’ın bu yeni alt kompakt+ kırbaçlayıcısı var.

Küçücük olmadan küçük, Trailblazer Chevy serisinde Trax ve Equinox arasında oturuyor. Değeri ne olursa olsun, aynı adı taşıyan atasından çok daha küçüktür ve onunla hiçbir ilgisi yoktur.

 

Dış taraf
Bu Trailblazer’ın bir stili var, otomotiv dünyasında öne çıkıyor ve kentsel orman için yapılmış küçük bir SUV olarak misyonunu gururla sergiliyor. Uzun huzmeli farlar, büyük orta ön ızgaranın üstüne yerleştirilmiştir ve bunların hemen altında, dönüş sinyallerini de içeren farlar bulunur. Bu tür tasarım, sektördeki tasarımcılar arasında, özellikle de şehir dostu SUV’ler ve crossover’lar yapanlar arasında daha yaygın hale geliyor.

2021 Chevrolet Öncü

Chevrolet Öncü

Şimdi, herkes bu görünümü sevmiyor, ancak Öncü’de sonuç oldukça hoş. Ayrıca Activ versiyonumuzda, kulağa destansı gelen Zeus Bronz Metalik renginin ortaya çıkmasına yardımcı olan beyaz bir çatı vardı.

Dürüst olmak gerekirse, kendi aracımız için asla Zeus’u seçmezdik, ancak direksiyon başında bir hafta geçirdikten sonra onunla oldukça samimi olduk. Unutmayalım ki bu, dar alanlara sığacak ve trafikte hızla dolaşacak şekilde tasarlanmış bir kentsel SUV ve genellikle bu tür bir sürüş isteyen demografiye hitap etmeyi amaçlıyor. Aslında Chevrolet, Dark Copper Metallic gibi orijinal renkler sunan ürüne, yine Zirve Beyazı veya Zeus Bronze Metallic’teki o zıt çatı ile de dahildir. Kısacası, sonuç orijinaldir ve aracın genel olarak genç görünümüne olumlu katkıda bulunur.

 


Kabin alanı, bu boyuttaki bir araç için hem ön hem de arka olarak cömerttir. Yolcuların başları, omuzları ve bacakları için bolca yer var. Ses sistemi ve klima kontrolleri gibi enstrümantasyon, kolay erişilebilir ve mantıklı bir şekilde yerleştirilmiş ve bunları kolayca kullanmak için çok az uyarlama gerektiriyor. Çekiş kontrolü, şerit takibi, AWD ve spor modu düğmeleri, orta konsolun alt kısmında kol uzunluğunda bulunur. Bu butonların arkasında ise Activ modelimizde akıllı telefonumuz için şarj plakası bulunuyordu.

Tek pişmanlık, ayağınızı fren pedalında tutmak zorunda kalmadan kırmızı ışıkta frenleri uygulamanıza izin veren aktif bir araç otomatik tutma düğmesinin olmamasıydı. Bu seçeneği denedikten sonra, açıkçası onsuz yapmak istemezsiniz.

Kulaklarımıza takılan diğer yanlış not ise yolcu bölmesine çeşitli şekillerde yerleştirilmiş ucuz plastik miktarıydı. Kolayca erişebileceğiniz tüm yerler sert plastikten yapılmıştır, bu da araç içindeki deneyimi biraz daha kötü hale getirir.

 

Emniyet
Chevrolet’in Güvenlik Yardım sistemi standart olarak gelir ve daha önce isteğe bağlı olan veya yalnızca daha pahalı modellerde bulunan birçok özelliği içerir. Standart sistem, ön yaya algılamalı otomatik ön acil frenleme, şeritten ayrılma uyarılı şerit asistanı ve önden çarpışma uyarı sistemi içerir.

 

multimedya sistemi
Standart sistem 7 inçlik bir ekranla gelir ve bir seçenek olarak bunu bir inç daha büyük bir ekranla değiştirebilirsiniz. Android Auto ve Apple CarPlay kablosuz uygulamaları standart olarak dahildir. Kablosuz bağlantının genellikle yalnızca lüks araçlarda standart olarak bulunduğunu unutmayın. Trailblazer, bildiğim kadarıyla, bu uygulamalar için kablosuz bağlantı sunan ilk araçtır.

 

motor
Açıkçası biz bu aracı kullanmayı çok sevdik! Üç küçük silindirden ve sadece 155 hp ve mütevazı 174 lb-ft torktan (Activ varyantı durumunda) oluşan 1.3L’lik küçük motoruna rağmen, Trailblazer’ın güç aktarma sistemi performans cephesinde sunulmasına yardımcı oluyor. GM, modeli sürmeyi keyifli hale getirmeyi başardı, çünkü ilk hızlanma patlayıcı olmasa da bu segmentte hala ortalamanın oldukça üzerinde. Araba çevik ve hızlı tepki veriyor ve frenler güçlü. Bu arabayı sürmenin bir zevk olduğunu söylemiş miydik?

Ayrıca, bu küçük, gergin aracın keyfini çıkarmanın yanı sıra, genellikle kentsel-banliyö karışık bir ortamda, ortalama 8,1 L/100 km yakıt tüketimini kaydetmemiz bizi şaşırttı.

 

Sürümler ve fiyatlar
Trailblazer, temel LS versiyonu için varış noktasına 1.800 $ navlun dahil olmak üzere 26.443 $ ‘dan başlıyor.

Bu giriş seviyesi sürüm, 2500 RPM’de 137 hp ve 162 lb-ft tork üreten ve sürekli değişken şanzıman (CVT), manuel bagaj kapağı, 17 inç alüminyum jantlar, kumaş koltuklar, 7 inç ile yönetilen 1.2L motorla birlikte gelir. Apple CarPlay ve Android Auto kablosuz ile bilgi-eğlence sistemi ve 4 hoparlörlü ses sistemi için ekran. Bu taban fiyata, Trailblazer önden çekişlidir.

Dört tekerlekten çekişli en ucuz Trailblazer, hala LS versiyonunda 28.400 dolardan başlıyor. Bu seçeneği almak aynı zamanda 1.3L motor, 9 vitesli otomatik şanzıman ve 6 hoparlörlü ses sistemini de ekler.

4/5 - (1 vote)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram