Home » 2021 Mazda3 Turbo İlk Sürüş: Nadir Bir Tür

2021 Mazda3 Turbo İlk Sürüş: Nadir Bir Tür

by adminn1
0 comment
2021 Mazda3 Turbo

Tamam millet, çabuk: Bugün Kanada’da lüks olmayan üreticilerden kaç tane kompakt dört tekerlekten çekişli kompakt sedan satın alabilirsiniz?

Bunu düşün. Bir saniye ayırın.

Sorumun yanıtı, vurgulu bir “iki”: Mazda 3 ve Subaru Impreza/WRX/STI üçüzleri, bunlar gerçekten yalnızca tek bir temanın varyasyonları.

Mazda3 Turbo

2021 Mazda3 Turbo

Tabii ki Mazda bir kitlesel pazar otomobil üreticisi olabilir, ancak Honda’nın Acura veya Toyota’nın Lexus ile yaptığı gibi lüks bir kolları olmadığı için, umutla bir veya iki satış çalmak için modellerinin üst kaplamalarına ihtiyaçları var. diğer erkeklerin lüks markaları.

Böylece, 2021 için Mazda, hem sedan hem de Sport hatchback formlarında, saygıdeğer Mazda3’lerinin en iyi GT donanımlarının turboşarjlı bir AWD versiyonunu piyasaya sürüyor. GT-spec, Mazda’nın şu anda sahip olduğu hemen hemen her özelliğe sahip olduğu anlamına gelir: deri koltuklar, Bose ses sistemi, açılır tavan, ısıtmalı direksiyon simidi, navigasyon ve harika bir yeni yüksek çözünürlüklü arka kamera, Android Auto içeren Mazda bilgi-eğlence teknolojisindeki en son yenilikler ve kablosuz Apple CarPlay desteği.

2021 Mazda3

Mazda 3

Mazda3 Turbo, tümü AWD ve 6 vitesli otomatik şanzımana sahip üç çeşide sahiptir (Spor versiyonunu sayarsanız altı tane): GT (sedan/Sport için 32.000$/33.000$), GT Premium (resimde; 34.600$/35.600$) ve 100. Yıldönümü baskısı (36.000$/37.000$). Bu rakamlar asla 40 bine ulaşamayacağınız anlamına geliyor ve bu çok iyi bir şey.

 

Mazdaspeed3 DEĞİL
Elbette, Mazda turbo 3’ü daha önce yaptı, ancak bunun için en son 2013’te görülen Mazdaspeed3’e kadar geriye bakmanız gerekiyor. Bununla birlikte Mazda, 3’ün turboşarjına yönelik bu son yaklaşımının o kadar da iyi olmadığı konusunda kararlı. Mazdaspeed3’ün yeniden doğuşu olarak alınmıştır.

2021 Mazda3 Turbo

Mazda3 Turbo

Mazda Ar-Ge’de aktarma organları ve performans müdürü Jay Chen, “Mazdaspeed çok yoğun bir özelliğe sahip” dedi. “Her gün daha fazla takdir edilen bir sürüş deneyimi sunmaya çalışıyoruz. Biraz sürüş keyfi elde etmek için sıkmanıza gerek yok. Çoğu zaman buna sahip olacaksınız.” Gerçekten de, Mazda’nın gözünü bu konuda çeken VW veya Hyundai değil, Acura ve Audi’dir. Yani diyorlar ki.

Bu 3 Turbo aslında türün daha rafine bir yorumu, bu yüzden devasa aerodinamik eklentiler görmüyorsunuz (ancak Sport, biraz daha agresif bir ön şerit ve arka kanat seçeneği alıyor) ve görmüyorsunuz. Mazdaspeed3’ün yaptığı devasa kaput kepçesine sahip olun. Gerçekten, Turbo ve diğer Mazda3 modelleri arasındaki temel stil farklılıkları biraz daha büyük egzoz boruları, siyah 18 inç jantlar ve siyah kanat aynalarıdır.

100th Anniversary modeli ise çamurluklara ve tekerleklere, gövde rengindeki yan aynalara ve kırmızı iç mekana özel arma ekler. Gösterişli olmasa da dışarıdan yeterince yakışıklı görünüyor; Flaşın çoğu, 100. Yıldönümü modellerinde bulunan kırmızı iç mekan biçiminde gelir.

 

Peki ya rekabet?
Audi A3 daha az güç üretiyor ancak daha pahalıya mal olurken, S3 daha da fazla para için hala daha az güç üretiyor. Ardından Mercedes-AMG CLA 35, Cadillac CT4-V ve BMW M235i Gran Coupé var. 2021 Mazda3 Turbo 227 hp ve 310 lb-ft torkuna (premium ile doldurursanız sırasıyla 250 ve 320) eşit veya en iyi kompakt bir model elde etmek için, 40.000 $’lık yüksek veya 50.000 $’lık düşük aralığın içindesiniz; Turbo’d AWD kompaktları söz konusu olduğunda altın standart olan Volkswagen Golf R bile, yeni baskısı gelecek yıl geldiğinde showroom’u 50 bin dolardan daha az bir fiyata terk etmeyecek.

Mazda’nın her şeyden önce kültürlü bir ürün olduğu fikrine alışmak biraz zaman alıyor, çünkü bu ciddi anlamda hızlı, kolay kullanımlı ve tamamen ultra kompakt bir sedan. Güç, uçtan uca hızlı bir şekilde dağıtılır, tepe tork 2.000 RPM’ye ulaşır ve tepe gücü bunu 3.000 devir daha aşar. Böylece, o tork dalgasını sürerken harika bir alt uç homurdanması elde edersiniz, en yüksek hp biraz sonra gelir ve turbo kaynadığında o ekstra gücü verir.

 

Araba, bir çift kürek değiştirici alır ve her bir çekiş, hızlı bir dişli değişimi ile sonuçlanır. Hiç şüphe yok ki, bu 3 düz bir çizgide canavarca ve o sıradayken kendini hissettiriyor. Egzoz notası, WRX’in düz dörtlü ve Golf R’nin dörtlü dörtlüsünün sıra dışı uğultusu arasında şık bir geçiş. Bunun Mazdaspeed modeli olmamasıyla ne alakası var? Tabii bana öyle geliyor.

Bununla birlikte, reklamı yapılandan biraz daha manik bir şey gibi görünmesini sağlamak için bunu gerçekleştirmeniz gerekir. Aksi takdirde, geri dönüp durduğum kelime “incelikli” idi, çünkü tüm bu tam gaz vızıltıların ötesinde, Mazda’nın 3 modeline yönelik niyetleri parlamaya başlıyor. Sürüş, gücünden ve kompakt kazılarının önerdiğinden çok daha öngörülebilir ve yalıtkanken, yol tutuşu keskin ve hassas olmayı, her zaman çok keskin kenarlı hissetmeden başarıyor.

Bunların çoğu Mazda’nın akıllı G-Vectoring sistemine bağlı. Esasen, G-Vectoring’in yaptığı şey, sistem bir miktar direksiyon girdisi algılar algılamaz, ağırlığı ileriye doğru hareket ettiren ve ön tekerleklere daha fazla kavrama sağlayan biraz güç alınır. Böylece, dönüş hızlıdır ancak aynı zamanda, gövde yuvarlanması kontrol edilir ve sizi yolda daha iyi motive etmek için daha iyi kullanmak için enerji verilir.

 

Yine de direksiyon – ve bunu ilk deneyimlediğim zamanki gibi yazdığıma şaşırdım – biraz daha fazla his kullanabilirdi. Kendimi belirli dönüşler için ne kadar kilit girileceğini tahmin ederken ve orta dönüşü istediğimden daha fazla ayarlamak zorunda kaldığımı fark ettim. Gerçekten de, Mazda’nın biraz merkez dışı ölü bölge bulunmasını sağlaması gerekir, çünkü elde etmeye çalıştıkları herhangi bir “incelik”, direksiyon çok gergin olsaydı, biraz darbe alırdı. Bu iyi, ama bence biraz fazla ileri gittiler.

Yine de burada şikayet edecek çok az şey var. Elbette, üçüncü pedal seçeneğinin olmaması biraz sıkıntı yaratıyor, özellikle de Mazda’nın bu konudaki mantığının temelde 3 Turbo için manuel şanzımanın biraz fazla sert – biraz fazla Mazdaspeed benzeri – olacağı düşünüldüğünde. Manüel bir seçeneği sevecek çok sayıda potansiyel alıcı olduğuna eminim, ancak Mazda’ya göre, bir iş vakasının yapılması için yeterli değil. Yani o gemi açıldı ve bu konuda çok fazla ağıt yakmanın bir anlamı yok.

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram