Home » 2021 Mercedes Benz GLA 250 4MATIC İncelemesi

2021 Mercedes Benz GLA 250 4MATIC İncelemesi

by adminn1
0 comment
2021 Mercedes Benz GLA 250

Özellikle son zamanlarda otomotiv evreninde işler çok hızlı değişiyor. Sadece on yıl önce, lüks crossover kategorisi otomobil üreticilerinin gözünde sadece bir parıltıydı. Şimdi, kendimizi 2020’nin bitiş çizgisine doğru sürüklerken, bu niş sektördeki en sıcaklardan biri. 2015 model yılı için piyasaya sürülen Mercedes Benz GLA, Silver Star markasının demokratikleşme çabasında CLA dört kapılı coupe’ye katıldı. O zamanlar, Stuttgart merkezli dev, daha erişilebilir araçlar sunarak hedef kitlesini genişletmek istedi ve GLA, görevini büyük ölçüde başardı.

Mercedes Benz GLA 250

2021 Mercedes Benz GLA 250

Aslında Alman markası, yeni bir CLA’nın yanı sıra iki boyutta sunulan bir A-Serisi’nin yanı sıra temelde daha “maço” bir GLA olan GLB’nin piyasaya sürülmesiyle son aylarda hisselerini ikiye katladı. GLA, yeni yıl için tam zamanında, bir güncelleme alan bu küçük arkadaş grubu arasında en sonuncusu.

(Sonunda) A-Serisi’nin dikilmiş görüntüsünden ayrılmaya çalışan bu crossover’ı kullanma fırsatı verildiğinde, 2021 GLA’yı test ettiğim birkaç gün boyunca şunları öğrendim.

 

çapraz görünüm
Bu bir eleştiri değil, ancak eski GLA nesli birkaç yönden yüksek topuklu A Sınıfı gibi görünüyordu. Yeni baskı, bu “araba” görüntüsünden uzaklaşıyor ve boyutlarının beş yıldır hizmette olan eski modelle neredeyse aynı olmasına rağmen, kendisini gerçek bir ticari araç gibi konumlandırıyor. Aslında, yalnızca uzunluk kısaldı ve yalnızca birkaç milimetre azaldı; geri kalanı için yeni GLA daha uzun, daha geniş ve daha cömert bir dingil mesafesine sahip, bu da içeride daha fazla alan olduğuna dair bir ipucu.

Mercedes Benz GLA

2021 Mercedes Benz GLA

İlk bakışta, markanın tasarımcılarının, özellikle klasik siyah elbisesi, 18 inç jantları (mevcut olan en küçüğü) ve bej iç tasarımıyla oldukça ölçülü kalan yeni GLA için dramatik bir silüet tasarlamaya girmedikleri açık. Tampon, arkadaki stop lambalarının tasarımı gibi, markanın diğer son ürünlerinin bir “kopyala-yapıştır”ıdır.

Arkada sivri bir şekilde biten yan camlar dışında, GLA’nın şehir ormanına güzel bir şekilde uyum sağlaması muhtemel. Öte yandan, seriye eklenecek olan AMG varyantları ile farklı bir hikaye olacağından şüpheliyim.

 

İçeride sürpriz yok
Kabin, markanın son modellerine aşina iseniz beklediğinizi sunar: Ön sıradaki yolcuların görüş alanının üçte ikisini kaplayan gerçekten büyük ekranlı bir gösterge paneli. Aslında, her ikisi de kullanıcıların tercihlerine göre özelleştirilebilen iki ekran bir arada.

2021 Mercedes Benz GLA 250

Mercedes Benz GLA 250

Markanın diğer modellerinde olduğu gibi, bu bilgi-eğlence sistemine erişim, ön yolcular arasında konsolun ortasının alt kısmında bulunan dokunmatik yüzey üzerinden sağlanıyor. Ayrıca Mercedes, otomatik şanzımanın fonksiyonlarını (P,R,N,D) seçmek için direksiyon kolonuna monte edilmiş ince bir çubuğu tercih ediyor. Bu, ön yolcular arasında çok fazla boşluk olduğu anlamına gelir.

Ancak, sayısız ekran menüleri arasında gezinmenin tamamen kolay veya basit olduğunu söylemeye hazır değilim. Aslında, kendimi dokunmatik ekranı kullanırken buldum. Sadece daha doğrudan görünüyordu.

Tüm bu teknolojinin kullanılmasının ötesinde, 2021 Mercedes Benz GLA 250, bu boyuttaki bir ticari araç için mükemmel bir çok fonksiyonlu direksiyon simidi ve şaşırtıcı derecede iyi bir görüş alanı ile pilotu eğlenceli bir araçtır. Ancak koltukları biraz sert buldum, GLA’nın diğer Alman ürünleriyle paylaştığı bir özellik.

Bu ikinci nesil model için iyi haber şu ki, yolcular için bacak mesafesi birkaç santimetre arttı – ve bunu gösteriyor. Bagaja gelince, aynı zamanda birkaç litre kargo alanı kazanıyor, ancak kimsenin farkı fark edeceğinden şüpheliyim… arka koltuklar yerine oturduğunda.

 

A 2.0: turbo motor: kurs için eşit
Küçük hacimli motorlarıyla yetinen birkaç marjinal model dışında, segment standardı 2.0L 4 silindirli turboşarjlı motor kullanmaktır. Önceki GLA’da durum böyleydi ve bu revize edilmiş modelde hala durum böyle. Küçük motor, bu tur için birkaç beygir gücü kazandı, güç şimdi 221 hp’ye ve optimum tork 258 lb-ft’ye ayarlandı. Modelin rakiplerinin teknik özelliklerine bir bakın, mekaniği ile ilgili istatistiklerin bile neredeyse aynı olduğunu göreceksiniz.

Önceki nesilde (ve platform kuzenlerinde) olduğu gibi, yeni GLA da 7 vitesli çift kavramalı şanzıman kullanıyor, 8 vitesli ünite diğer iki AMG varyantı için ayrılmış.

 

Direksiyon başında
Bu günlerde giderek artan bir şekilde, GLA, dokunmatik yüzeyin sol tarafındaki küçük kol aracılığıyla üç sürüş modu sunan kendi elektronik yönetim sistemine sahip. Touchpad’e basit bir dokunuşla, cep crossover sorunsuz bir arabadan biraz daha baharatlı bir şeye dönüşebilir. AMG varyantlarının tükürme mesafesinde bile olmasa da, Sport modundaki GLA, ortada hala bir bulanıklık olsa bile viteslerin uzunluğunu uzatma ve direksiyonu sıkılaştırma avantajına sahip. Tersine, Eco modu, yalnızca aylık gaz faturasında birkaç sent tasarruf etmek amacıyla güç aktarma organını biraz bastırıyor gibi görünüyor.

Gerçek adrenalin patlamaları için sportif versiyonları beklemeniz gerekecek, çünkü bu GLA 250’nin birincil görevi, yolcularına her şeyden önce rahatlatıcı bir sürüş deneyimi yaşatmak ve bunu yol gürültüsünden yalıtarak ve hatta emerek mükemmel bir şekilde yapıyor. yol düzensizlikleri oldukça iyi. Ancak 20 inçlik jantlarla ilgileniyorsanız, yıpranmış bir yolda test sürüşü yapmak için zaman ayırın – asla bilemezsiniz!

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram