Home » 2021 Ford F 150 Hybrid First Drive: Yaklaşan Tamamen Elektrikli Pikap’a Geçiş Adımı

2021 Ford F 150 Hybrid First Drive: Yaklaşan Tamamen Elektrikli Pikap’a Geçiş Adımı

by adminn1
0 comment
2021 Ford F 150

Anlaşılır bir şekilde Ford, F-150’nin 54 yıldır Kanada’nın en çok satan kamyonu olduğunu belirtme fırsatını nadiren kaçırıyor. Ve her şeyi bu şekilde tutmak için Ford her yıl F-150 ürün teklifine yeni bir şey ekliyor. 2021 için, kısmen 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan ve uzun süredir vaat edilen tamamen elektrikli F-150 ile aradaki boşluğu kapatmak için kadroya hibrit bir versiyon katılıyor.

Ford F 150

2021 Ford F 150

Ford, 3.5L motor ve PowerBoost hibrit seçeneğiyle donatılmış bir Sınırlı modelini birkaç saatliğine bize sundu. Bunun F-150’nin eklenti versiyonu olmadığı burada belirtilmelidir. Bunun yerine Ford, 3.5L V6 EcoBoost motoruna 44 hp ve 221 lb-ft tork ekleyen bir elektrik motoru kurdu; Bu, F-150’nin 430 hp ve 570 lb-ft tork ürettiği anlamına gelir. Gücü yönetmeye özen göstermek, Ford’un çok iyi 10 vitesli otomatik şanzımanıdır.

Bu hibrit seçeneğin yalnızca SuperCrew modellerinde mevcut olduğunu ve seçilen kamyonun versiyonuna bağlı olarak seçeneğin maliyetinin 2.500 ile 4.800 dolar arasında olduğunu unutmayın. Test modelimiz, tüm F-150’lerin en donanımlısı olan Limited’di ve buna ek olarak 2.500 $ ek maliyeti vardı. Tümüyle, test edilen F-150’mizin maliyeti 93.000 $’dı – bir kamyonet için küçük bir miktar, evet, ama bu bir heckuva kamyonu.

2021 Ford F 150

Ford F 150

Kibar dev
Elektrik motoru, hibrit modele, aslında Raptor ile aynı zaman diliminde yer almaya yetecek kadar net bir güç artışı sağlasa da, sağladığı sürüş ve bu ek gücün kullanımı tamamen farklı bir düzende. Bunun çok daha nazik bir dev olduğunu söyleyebiliriz. Yaklaşık 5,3 saniyede bir duraktan 100 km/s hıza ulaşacaksınız, ancak son derece konforlu, hatta lüks bir ortamda uzandığınız düşünüldüğünde, muhtemelen bunu denemek istemeyeceksiniz. Neden bir şeyleri mahvediyorsun?

2021 Ford

Ford

Ford, 2021 için bir kez daha iç mekanı yeniden tasarladı. Test modelimiz, F-150’yi çalışma aracı olarak kullananlar için birçok özellikle geldi. Örneğin, orta konsolun üzerine oturan bir çalışma yüzeyine yer açmak için bir düğmeye dokunarak aşağı katlanan vites koluna sahipsiniz. Bu 200 dolarlık seçenek, bir şantiyede çalışırken bir dizüstü bilgisayar yerleştirmek için idealdir. Ayrıca, örneğin işten, kamptan veya avcılıktan ara veriyorsanız, dinlenmek için bir yer sağlayan maksimum düzeyde yatırılabilen koltuklara da sahipsiniz.

Ford ayrıca 12 inçlik dikey ekrana sahip en yeni Sync 4 sistemini kurdu. Bu dokunmatik ekran, eldiven takarken bile iyi çalışmanıza olanak tanır ve standart 4G LTE WI-FI erişimi içerir. Sync 4 sistemi otomatik güncellemeler sunar.

Birkaç akıllı elektrik priziniz var ve Sınırlı model, son derece yüksek düzeyde konfor sağlayan çok konumlu delikli deri koltuklar ve kulaklarınızı şımartmak için bir Bang & Olufsen ses sistemi sunuyor. Buna bir de gelişmiş ses yalıtımı ekleyin ve kendinizi gerçekten lüks bir arabada gibi hissedin.

Modelimiz ayrıca, bir dizi güvenlik artırıcı özellik içeren isteğe bağlı Ford Co-Pilot 360 ile donatıldı. Bunların arasında otomatik farlar, şerit takip sistemi, dinamik askı destekli arka görüş kamerası (çok pratik), kör nokta bilgisi, yedek sonar, çapraz trafik uyarısı ve daha fazlası var.

 

Pro Power Onboard nasıl çalışır?
2021 Ford F 150 hybrid, kamyonunuzu mobil bir jeneratöre dönüştürmenize olanak tanır. Dört adet 110v priziniz ve bir 240v priziniz var, bu nedenle ister uzak bir çalışma sahasında, ister avcılıkta veya kampta olun, yardımcı bir ısıtıcı bağlayabilir veya elektrikli zımpara veya elektrikli testere kullanabilirsiniz.

 

1,5 kWh pil enerji depolar ve enerji kesildiğinde benzinli motor aküyü yeniden şarj etmeye başlar. Pili açan (ve ikinci kez basarak kapatan) yeşil bir düğmeniz var. Ayrıca kabinde prizleri kapatmanıza veya düşük güç moduna geçirmenize izin veren bir düğmeniz var. Ekran, motorun periyodik olarak açılacağı konusunda uyaracak ve kullanıcılara forklifti iç mekanlarda kullanmamalarını önerecektir. Bu sistemin iyi bir kısmı da akıllı telefonunuzdaki bir uygulama ile izlenebilir ve kontrol edilebilir.

Ford, çalışmak zorunda olanların işini daha da kolaylaştırmak için benzersiz bir bagaj kapağı tasarımı sunuyor. Nesneleri kesmenize, zımparalamanıza veya ölçmenize olanak tanıyan kelepçeleri takmak için dereceli ölçek ve açıklıklara sahip düz bir çalışma yüzeyi seçeneğiniz vardır.

 

Yolda
Yukarıda belirttiğimiz gibi, bir yandan güç bol, diğer yandan lüks de öyle ki, bu gücün sınırlarını test etmek için özellikle cazip hissetmeyeceksiniz. Akünün/motorun eklenmesinin ilave ağırlık anlamına geldiğini ve küçük bir zayıf nokta tespit edersek bunun frenleme ile ilgili olduğunu unutmayın. Ford, ağır olmasının yanı sıra rejeneratif ve vakumlu frenlemeyi bir araya getiren hibrit modellerinde elektrikli frenleme kullanıyor. Sonuç, tatmin edici olmayan bir karışımdır. Fren pedalı tepkisi serttir ve frenleme her zaman etkili değildir. Doğru dozu bulmak için birkaç kez fren yapmanız gerekir. Ford, kamyonun bu yönüne ince ayar yapmak isteyecektir.

Taşıma söz konusu olduğunda, şikayet edecek bir şey yok. Bu büyüklükteki bir canavarda doğal olan bir miktar yuvarlanma olmasına rağmen, direksiyon her zaman biraz yavaş olsa bile kamyon kendini çok iyi kontrol eder – yine bu tür bir araçta beklendiği gibi. Gemideki sessizlik dikkat çekici. Son olarak Ford, F-150 Hybrid’e 12.400 lb’lik resmi bir çekme kapasitesi veriyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yakıt ekonomisi cephesinde iyi haberler var. Test sürüşümüz oldukça kısaydı (100 km’nin altında), ancak buna değer, araç bilgisayarı geri döndüğümüzde 12.4L/100 km gösterdi. Bu kadar kısa bir mesafeden sonra bundan fazlasını yapmak zor. Ford, 3.5 EcoBoost motorla ortalama 9.8L/100km rapor ediyor ki bu, bu boyuttaki bir canavar için fazlasıyla saygın bir rakam.

 

Çözüm
Bu 2021 Ford F 150 Hibrit seçeneği ilginç mi? Yalnızca yakıt ekonomisi arıyorsanız, muhtemelen dizel versiyonu daha iyi hizmet alırsınız. Ancak elektriğin olmadığı bir yerde eğlence için veya bir şantiyede F-150 kullanıyorsanız, artık yanınızda jeneratör taşımanıza gerek yok; Pro Power Onboard, bu segmentte çok ilginç ve benzersiz bir entegre çözüm haline geliyor.

3/5 - (3 votes)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram