Home » 2021 Lexus LC 500 İlk Sürüş: Kendi Tarzında Sportif

2021 Lexus LC 500 İlk Sürüş: Kendi Tarzında Sportif

by adminn1
0 comment
Lexus LC 500

2021 için Lexus ailesinin en yeni üyesine değinen en büyük haber, dönüştürülebilir bir versiyon eklemesi. Ancak modelin son versiyonuyla ilk karşılaşmamız Ekim ayının sonunda gerçekleştiği için Lexus bize bir coupe vermeyi tercih etti. Bu muhteşem iki kapılı LC, modelin güzel hatlarını koruyor. 2021 için, Lexus sadece süspansiyonu elden geçirdi ve araca biraz daha fazla ısırmak için birkaç yeni özellikle sürüşü yumuşattı.

2021 Lexus LC 500

Lexus LC 500

İlkbaharda bir gül gibi
LC, piyasadaki en başarılı iki kapılı modellerden biridir. Muhtemelen Lexus’un ürün sunumuna yeni 20 inç jantlar ve iki yeni boya renginin eklenmesi dışında gerçekten hiçbir şeyi değiştirmemesinin nedeni budur: Kadmiyum Turuncu ve resimlerimizde gördüğünüz Nori Yeşil İnci.

2021 Lexus LC 500

Lexus LC 500

Dışı kadar fütürist olan iç mekan da büyük ölçüde değişmedi. Android Auto artık Apple CarPlay ile birlikte dahil edilmiştir ve her ikisi de artık LC’nin bilgi-eğlence sisteminde standarttır. Geçen yılki Rioja Red seçeneğinin yerini yeni bir Flare Red deri iç mekan aldı ve beyaz deri seçeneği durduruldu. Finiş belirgin bir kusurla kalıyor ve hala bir uzay gemisinde oturuyormuş gibi hissediyorsunuz.

 

Her zamanki gibi canlı bir V8
Lexus LC 500 başlığı altında rapor edilecek herhangi bir değişiklik yok. Yine de bu günlerde turbo ile gelmeyen bir V8 bulmak giderek daha nadir hale geliyor ve LC, doğal emişli V8 motorlara sahip bu kısa spor otomobil listesinin bir parçası. Lexus hala, yalnızca 10 vitesli bir otomatik şanzımanla eşleştirilen 471 hp ve 398 lb-ft tork üreten 5.0L V8 RC-F’nin motorunu kullanıyor.

Lexus LC 500

Lexus LC

Tekrar söyleyeceğim, gaz pedalına sıkı sıkıya bastığınızda V8 sesinin yerini hiçbir şey tutamaz. Doğru, LC’nin AMG benzeri saldırganlığı veya gerçeküstü performansı yok, ancak yüzünüze bir gülümseme yerleştirmek için gereken tüm güce sahip.

Lexus, süspansiyonu, sürüş dinamizminden ödün vermeden 2021 model yılı için daha konforlu hale getirmek için ayarladı. En son LC’yi kullanmaya ilişkin ilk gözlemlerimizden biri, 2021 için sürüş sertliğinin iyileştirildiği için şapkamızı çıkarıyoruz. Lexus, viraj alma sırasında iç tekerleklere hafifçe fren uygulayarak yol tutuşunu iyileştiren Aktif Viraj Asistanı’nı da ekledi. . Sonuç, otomobilin viraja daha büyük bir güvenle girmesidir.

Test cihazımız ayrıca 13.500$’lık Performans Paketi ile birlikte geldi. Bunun için bir Torsen sınırlı kaymalı diferansiyel, dört tekerlekten direksiyon, değişken oranlı direksiyon, 21 inç dövme jantlar, geri çekilebilir arka spoyler, ön spor koltuklar, 8 yönlü elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, Alcantara ve deri koltuklar, karbon- fiber çatı, karbon fiber takviyeli polimer aşınma plakaları ve Alcantara tavan döşemesi. Bu arada, araba ile birlikte gelen tek seçenek olan bu seçenek, fiyatı 119.000 doların biraz üzerine çıkarıyor.

 

Performanstan çok lükse önem verenler, yarı anilin deri döşeme, suni süet tavan döşemesi, 13 hoparlörlü Mark Levinson stereo sistemi, park sensörleri, silecek buz çözücü ve ısıtmalı direksiyon simidi içeren Touring Paketini tercih edebilirler.

 

Başka hiçbir şeye benzemeyen bir deneyim
Test modelimizde 21 inçlik lastikleri gördüğümüzde bazı endişelerimiz vardı, ancak sürüş konforunun iyi olduğunu keşfetmek için yeniden canlandık. LC’yi Grand Touring otomobili olarak düşünmelisiniz. Hızlı gitmek için gereken her şeye sahip, ancak orta hızlarda daha keyifli ve seçeneklerimizi seçmemiz gerekseydi, muhtemelen Touring Paketini seçer ve Performans Paketi olmadan temel şasiyi korurduk.

Hızlı olmasına rağmen LC, AMG, RS ve M amblemlerini taşıyan rakip modellerle boy ölçüşemez. Ham güç eksikliği ve çok ağır ağırlığı, onu bu konuda çok geride bırakıyor. Ancak, bu handikap, eşsiz stiliyle fazlasıyla telafi edilmektedir. Bu arabanın direksiyonunda farklı düşünmek zorundasınız ve akıllı kişi, sağladığı benzersiz sürüş ortamına dalmayı ve takdir etmeyi öğreniyor. İç mekan, benzersiz ve hoş bir sürüş konumuna sahip özel bir yerdir. Her detayı tasarlamak için yapılmış tüm çalışmaları görebilirsiniz.

 

Birkaç küçük istisna dışında. Ergonomi kavramı, bir arabaya koymak için açıkçası saçma bir unsur olan dokunmatik yüzeye yabancıdır. Toyota Prius’takine benzer elektronik vites kolunun da büyük bir hayranı değilim. Daha arkada, arka koltuklar sadece ekstra bagaj için kullanılacak ve arkalarındaki bira bardağı büyüklüğünde bagajı göz önünde bulundurarak yapmanız gerekecek.

4/5 - (2 votes)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram