Home » 2020 Toyota 86 İncelemesi: Kült Araba Geliyor

2020 Toyota 86 İncelemesi: Kült Araba Geliyor

by adminn1
0 comment
2020 Toyota 86

Her halükarda mevcut haliyle 2020 Toyota 86, sürüşünün sonuna yaklaşıyor gibi görünüyor. Toyota’nın 2021 için 2022 modeli olarak GR Supra’nın altına yerleşecek – muhtemelen turboşarjlı – bir yedek üzerinde çalıştığına dair bolca rapor var.

Toyota 86

2020 Toyota 86

Peki bu güncel sürümden ne haber? Scion FR-S olarak Kanada’ya ilk geldiğinde, 1980’lerin klasik Toyota Levin coupe’si ile olan bağlantısı nedeniyle çok öfkeliydi – bir kült klasiğin gerçek bir hayal gücü. Şimdi birkaç yıldır yolun başındayız ve Scion’un ölümüyle birlikte model, diğer pazarlarda her zaman olduğu gibi Toyota bayrağı altında uçuyor.

Platform, arkadan çekiş, önde hafif dört silindirli motor ve – benim test cihazımda her neyse – 6 vitesli manuel şanzıman sayesinde eğlenceli bir sürüş için bir plandır. Kanada’da, Mazda MX-5 RF ve 86’nın Subaru BRZ kuzeninin bu tarafında aynı formülü benimseyen birkaç başka araç var (86’nın düz-4 “boksör” motorunu sağlayanın Subaru olduğunu unutmayın).

2020 Toyota

Toyota

Yine de büyük bir araba değil ve – eğer benim gibi daha uzun boyluysanız – kendini alçaltmak biraz ustalık gerektirir; ve hem 85 hem de MX-5 biraz benzer boyutta olsa da (Mazda biraz daha küçüktür), Mazda sahipleri en azından girişi ve çıkışı kolaylaştırmak için park ettikten sonra tepeyi düşürme seçeneğine sahiptir. 86 ile böyle bir lüksünüz yok, o yüzden eğildiğinizden emin olun.

Yine de içeri girildiğinde, sürüş pozisyonu tam yerindedir; direksiyon biraz geniş ama tam da öyle açılı, bu da mükemmel sürücü oturma pozisyonuna ulaşmayı çok daha kolay hale getiriyor. Vites kolu takımı takip eder; Biraz uzun ama kapılar hassas ve tüm testim boyunca bir vardiyayı kaçırmadım.

İç mekanla ilgili gerçekten sevdiğim şey, ne kadar eski okul ve basit hissettirdiği. Burada sert plastiklerin sağlıklı bir kısmı var – birazdan değineceğim belirli bir alan da dahil – ama bunu burada çok umursamıyorum çünkü durum bu arabanın ilham aldığı 86 ile benzerdi. . Bu araba, uygun fiyatlı RWD sürüşü sağladığı için popülerdi, ancak maliyetleri düşük tutmak için Toyota’nın yağı azaltmaktan başka seçeneği yoktu.

2020 Toyota 86

Toyota 86

Bu arada 86’nın bilgi-eğlence sistemi satış sonrası gibi görünüyor ve bazıları bunun ucuz göründüğünü söyleyebilir, ancak bence cazibeye katkıda bulunuyor ve ultra basit gösterge grubu, etkili basitlikte bir klinik. Modern olandan – yazı tipleri, kullanılan renkler – ne kadar basit olduğuyla uyumlu olacak kadar var: öne ve ortaya tach, sola hız göstergesi, sağda yol bilgisayarı ve Bob senin amcan.

Sert plastiğe bakmakta zorlandığım yerlerden biri de, genellikle sağ kolunuzu dinlendirdiğiniz vites kolunun arkasındaki şanzıman tünelinin üstü. Bunu burada yapamazsınız çünkü dinlenecek bir yer yok. Sadece sert bir bardaklık ve açık bir saklama kutusu var ve bu hiç iyi değil. Elbette, arka koltukta oturanların kullanabilmesi için bardaklığı arkaya doğru kaydırabilmeniz güzel, ama gerçekten mi? Orada pek çok yetişkin oturtmayacaksın ve bu çocukların bir bardaklığa ne kadar ihtiyaç duyduğundan emin değilim. Sen veya yolcunun kollarını oraya koyabilmeleri için o eşya kutusunu en azından plastik bir kapakla kapatmanın bir yolunu bulamadıklarını mı söylüyorsun?

Koltuklar manuel olarak ayarlanır, ancak hafifçe kanat desteklidirler ve hem amaca yönelik hem de rahat hissetmek için yeterli dolguya sahiptirler ve bir spor arabaya aitmiş gibi görünürler.

 

2.0L düz dörtlü motorun gücü 205 hp ve 156 lb-ft tork olarak derecelendirilmiştir ve 7+ saniyelik 0-100 km/s hızlanma süresi tam olarak muhteşem olmasa da 86 – MX-5 gibi – gerçekten düz çizgi hızıyla ilgili değil.

Benim sorun aldığım güç aktarma organı söz konusu olduğunda, 86’nın işini yapma şekli daha fazla. “Boksör” ilkinden olmak, motorun raporu sert tarafta, 86’nın gerçekten çok çalıştığını hissettiği noktaya kadar ileri ilerleme aksini önerdiğinde oldukça sıkı çalışıyor. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, MX-5 işini çok daha rafine bir şekilde yapıyor.

 

Yine de 86’nın şanzımanını seviyorum. Bu iyi bir şey, çünkü elimde sadece yaklaşık 200 at varken, en sevdiğim virajlı arka yollardan birini gerçekten zorlarken, işleri kaynatmak için düzenli olarak vites değiştirmek zorunda kaldım. Gücü kesmek için çalıştırmanız gerekiyor, ancak kol ve debriyaj hareketi öyle ki bunu yapmak bir zevk.

Direksiyon, 86’nın kapağındaki başka bir tüydür; Hidrolik yerine elektronik hidrolik direksiyon sistemi olduğunu (ki öyledir) iki ve üç kez kontrol etmem gerekti, çünkü ağırlık ve his o kadar yerinde ki, eski olduğuna yemin edebilirsin. -okul hidrolik sistemi.

 

O halde, dönüşte şasi tepkisinin ani ve kesin olması, (şaşırtıcı derecede uzun) kaputun onu düzgün bir şekilde takip etmesi ve arka kısmın da onu mükemmel bir şekilde doğrusal bir şekilde takip etmesi şaşırtıcı olmamalıdır. İnternette 86’nın yüzde 53’lük ön/ yüzde 47’lik arka ağırlık dağılımının bir sorun olduğuna dair bazı şikayetler gördüm, ancak bunun bir pistte gerçekten can sıkıcı olacağına dair bir his var. Bu kayda değer çünkü 86 araç sahibi arabalarını takip ediyor, ancak endişelendiğim kadarıyla bu pek günlük bir sorun değil.

Sonunda 86’ya yapıştırdıkları berbat Prius özellikli lastiklerden kurtulduklarına ve uygun Michelin Pilot Sport kauçuk taktıklarına sevindim. Güçte herhangi bir artış olmadan artan kavrama seviyeleri, o kuyruğu dışarı sallamakta zorlanacağınız anlamına gelir, ancak yine de: pist dışında hiçbir yerde önemli değil.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram