Home » 2020 Aston Martin DB11 İncelemesi: Canlandırıcı ve Sinir bozucu

2020 Aston Martin DB11 İncelemesi: Canlandırıcı ve Sinir bozucu

by adminn1
0 comment
2020 Aston Martin DB11

2020 Aston Martin DB11, James Bond’un bir DB5’i beyazperdeye ilk kez sürmesinden bu yana markayı ünlü yapan ünlü model geleneğini takip ediyor. Mevcut baskı, şüphesiz şu anda yollarımızdaki en güzel arabalardan biri.

Aston Martin DB11

2020 Aston Martin DB11

AMR yinelemesinde DB11, bir V8 veya V12 motoruyla kullanılabilir. DB11 aynı zamanda bir GT otomobilinin ne olduğunun en güzel temsilidir. Adrenalin patlaması yapan saf bir spor araba değil ve aynı zamanda şaşırtıcı miktarda konfor ve içinde belirgin olan büyük bir güç rezervi sunuyor. Sonuç olarak, özellikle bu son kalite, sürüş deneyimi sinir bozucu; Bu aracın tüm potansiyelini yollarımızda kullanmaya başlamak imkansız.

Çok güzel
Vantage’dan daha uzun, daha geniş ve üstün koltuklarla donatılmış DB11, tipik GT havasını yansıtır ve bol miktarda ön koltuk alanı sunar. Ne yazık ki, aynı şey, özellikle ekstra bagaj veya çok küçük çocuklar için kullanışlı olan küçük arka koltuklar için söylenemez.

Aston Martin

2020 Aston Martin

Aston Martin, otomobilin dış hatlarını temiz tutmak ve göze hoş gelmeyen uzantıların sarkmasını ve etkiyi bozmasını önlemek için birkaç ilginç numara kullandı. Hava, önce frenleri soğutmak için gövde profili boyunca akar ve daha sonra daha yüksek hızlarda aşağı doğru çekmek için arkadan ve bagajdan dışarı çıkar. Bu, güzel bir tasarımın uyumunu çok sık bozan bir spoiler ihtiyacını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

 

İçeride gelenek ve modernizm
Sürücüye bakan kadranlar dijitaldir, ancak örneğin Mercedes-Benz tarzında farklı menüler yapılandırma imkanı olmadan, tek bir ekranla sunumda analog bir tarzı korur. Böylece ortada devir göstergesi olan üç daireniz olur. Dava kapandı.

2020 Aston Martin DB11

Aston Martin DB11

Direksiyon simidi, içinde olmak istediğiniz sürüş modunu (GT (veya Comfort), Sport ve Sport+) kontrol eden S düğmesi başta olmak üzere belirli işlevlerle kaplıdır. Direksiyon simidine monte edilen büyük kanatçıklar tek dokunuşla sizi otomatik olarak manuel moda kaydırıyor ve sağ pedalı üç saniye basılı tutarak veya orta konsoldaki D düğmesine basarak otomatik moda dönüyorsunuz.

Bahsettiğimiz gibi, uzun bir yolculukta arkadaşlarınıza ve arka koltuklarda onlara işkence etmemenizi tavsiye ederiz, eğer onlardan arkadaş olarak kurtulmak istemiyorsanız (belki de bu olmayacak, çünkü onları bir süreliğine götürüyorsunuz). Sonuçta bir Aston Martin’de döndürün). Ancak ön koltuklar geniş ve uzun boylular bile rahat edecek.

 

Karakterli bir V8
Test cihazımızdaki orijinal AMG V8, kontağı açar açmaz varlığını hissettirir ve sürüş stiline göre modüle edilen derin, kavernöz bir ses verir. GT modunda, motor oldukça gizli bir mırıltı tutar, ancak siz Sport veya Sport+ moduna geçtiğinizde kedi bir kaplana dönüşür. Ardından, yavaşlamada havai fişekler gibi ses çıkaran bir ses dalgasına maruz kalırsınız. Elinizin altında 503 beygir gücüyle, hiçbir zaman gücünüz tükenmez, ancak bunun eksik olduğunu düşünüyorsanız, her zaman V12’nin 630 beygir gücü vardır. Ayrıca cabrio versiyonunu tercih ederek motorun senfonisini bir açık hava konserinde dinleyebilirsiniz.

Düşük hız limitlerimizle Kanada yollarında DB11’in potansiyelini test etmenin imkansız olduğunu unutmayın. Bununla birlikte, zamanımızda DB11 ile Alman modelleri kadar keskin olmayan bir sürüş hassasiyeti fark ettik. Daha yüksek RPM’de direksiyon ve süspansiyonda o cerrahi hassasiyet yok; bunun yerine biraz zıplama var. Herhangi bir iyi GT gibi, bu Aston Martin’in ideal oyun alanı, bir yol yarışı pisti değil, uzun bir otoyol bölümüdür.

Ama hız sınırlarımızla ilgili noktama dönüyorum: 120 km/s’nin altında, bırakın mizacından, yol tutuşundan asla şikayet etme fırsatınız olmayacak.

 

DB11 kimler içindir?
Aston Martin farklı bir sürüş deneyimi sunuyor, buna hiç şüphe yok. 1947’de Aston Martin ve Lagonda’yı satın alan David Brown, bugün DB11 adını taşıyan modellere DB adının baş harflerini miras bıraktı. Ve doğal olarak, direksiyonda konforu ön plana çıkaran o İngiliz soğukkanlılığı var. Hassasiyet meraklıları bir Porsche 911’i tercih edecek ve gösterişli araba hayranları bir Lamborghini’ye gidecek; Aston Martin, sınıf ve iyi bir tat yayıyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram