Home » 2021 GMC Yukon First Drive: Gezici Anakronizm

2021 GMC Yukon First Drive: Gezici Anakronizm

by adminn1
0 comment
2021 GMC Yukon

Yakın zamanda geçmişten gelen bu patlamayı (yeni yıl için tamamen yeniden tasarlandı, zihin) etten dürüst bir yol testi için kullanma fırsatımız oldu.

GMC Yukon

2021 GMC Yukon

Modernize edilmiş bir yaklaşım
General Motors (GM) ailesinin tam boyutlu SUV’lerinde geleneksel olarak bulunan kamyon yapısı kalırken, ikincisinin bu yeni nesil ile büyük ölçüde modernize edildiği söylenmelidir. Büyük değişiklik, bağımsız bir arka süspansiyonun tanıtılmasıdır. Bu değişikliğin iki ana etkisi vardır: aracın yol tutuşunu yumuşatır ve özellikle kargo alanı için iç alanı boşaltır.

2021 GMC

GMC

Ve GM orada durmadı. İlk kez isteğe bağlı dört tekerlekten havalı süspansiyon sunuyor. İkincisi, sürüş için 100 mm’ye kadar yükseklik ayarının yanı sıra otomatik bir seviye ayarlama işlevi sunar. Direksiyon simidinin arkasında, arazi modu etkinleştirildiğinde, yerden yüksekliği artırmak için gövde 50 mm’ye kadar yükseltilebilir. Kısacası, engelleri getirin!

Manyetik Sürüş süspansiyonunun uyarlanabilir amortisörlerini ekleyin ve gerçekten pürüzsüz bir sürüş sağlayan bir aracınız olsun. Artırılmış dingil mesafesi (normal versiyonda 4.9 inç, XL versiyonunda 4.1 inç) de buna katkıda bulunuyor.

Otobüs
Pandemi nedeniyle Chevrolet ve GMC ‘nin tam boyutlu SUV’lerini test etmek için fazla uzağa gitmemize gerek kalmadı, bize geldiler ve bize bir versiyonun direksiyonunda 24 saatlik bir seans teklif edildi. bizim olgumuz Denali XL varyantıydı. Bir otobüs, bu; bunun başka bir sözü yok.

2021 GMC Yukon

GMC Yukon

Ama ister küçük (!) Yukon’un ön sırasında oturuyor olun ister genişletilmiş versiyonu fark etmez: her iki durumda da alan hakimdir. İlkinde, ikinci ve üçüncü sıradaki koltukları yerleştirdiğinizde 3.480 litre hacim mevcut. İkincisi, 4097 litre. Bu araç eşya taşıma ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, bir küp kamyona ihtiyacınız var veya bir nakliyeci kiralamanız gerekiyor.

Ve tüm seride sunulan uzatılmış dingil mesafesi ile üçüncü sıraya atanan konuklarınız için her zamankinden daha fazla yer var. Arka koltukların sektördeki en cana yakın koltuklar olduğunu söylemek abartı olmaz. İkinci sırada, kaptan tarzı kovalar ve bol miktarda boş alan ile konfor kral olduğu için daha da muhteşem. Yukon’da toplam sekiz kişi tırmanabilir (ve tırmanmayı kastediyorum).

 

Geniş bir ürün yelpazesi
Kullandığımız Denali versiyonu, her GMC ürün yelpazesinde olduğu gibi, serinin en üstünde yer almaktadır. Aynı zamanda modelin satışlarının üçte ikisini oluşturuyor ve bu, açık ara farkla en pahalısı olduğu düşünüldüğünde oldukça sıra dışı. Bugüne kadar, bu bitiş seviyesinin memnuniyetten çok bir hayal kırıklığı kaynağı olduğu düşünüldüğünde, bu daha da şaşırtıcı.

Başka bir deyişle, bir Denali versiyonu, talep edilen bir kilo ete değmezdi. Araç içi kalite her zaman arzulanan bir şey bırakmıştır.

Bu yeni nesil için, GMC nihayet gemide eksik olanı ekleyerek düzeltmeler yaptı. Tabii ki kullanılan malzemelerden bahsediyoruz, aynı zamanda ekipman ve sunum seviyesinden bahsediyoruz. Dahası, Denali versiyonununki diğer varyantlardan farklıdır. Böylece alıcı sonunda, en azından diğer versiyonlara kıyasla, paranın karşılığını aldığı hissine kapılıyor.

Bu önemli çünkü daha önce de belirttiğim gibi Yukon ucuz değil. Satışların yüzde 2’sini bile temsil etmeyen bir ürün olan iki tekerlekten çekişli model için teklif 57.998 dolardan başlıyor. Aslında, temel SLE ve SLT teklifleri ile üst düzey AT4 ve Denali arasında, son ikisi satışların yüzde 85’ini oluşturuyor.

üç motor
2021 GMC Yukon, üç ayrı mekanik konfigürasyonu barındırabilir. İlk üç versiyonda, kaputun altında bir 5.3L V8 standart olarak gelir; 355 beygir gücü ve 383 lb-ft tork için iyidir ve aynı zamanda bu segmentteki yakıt açısından en verimli büyük V8’dir. Denali versiyonunda standart, GM Group’un 6.2L V8’idir. 420 hp ve 460 lb-ft-feet tork ile göğüs döven bir goril. Ve onun tadına varıyorsunuz çünkü çıkardığı ses kulağa müzik gibi geliyor.

Ancak bir dezavantajı var. Aslında iki. V8’in susamış olması ve ne içtiği konusunda seçici olması, onu sık sık beslemeniz ve Süper benzinle beslemeniz gerektiği anlamına gelir.

Bu, elbette, büyük meblağlarda parayı ödemeye hazır olan alıcıyı rahatsız etmeyebilir, ancak gezegen bu kadar heyecanlı olmayabilir.

Daha verimli (daha az kirletici olmayan) bir alternatif sağlamak için bir dizel motor (Duramax) yolda. Aslında markanın 1500 kamyonetine, 277 hp ve 460 lb-ft tork sunan 3L 6 silindirli bir motora zaten hizmet eden o. SLE, SLT ve Denali modellerinde satışa sunulacak.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram