Home » Far Cry 6 Oyun incelemesi

Far Cry 6 Oyun incelemesi

by adminn1
0 comment
Far Cry 6

Far Cry 3 piyasaya çıkalı neredeyse on yıl oldu. Bu hala inanmakta güçlük çektiğim bir şey. Far Cry 3’ü ilk deneyimlemeye başladığımda o kadar büyülenmiştim ki, bittikten sonra “Ya bu oyun benim için yarattığı güzel duyguyu tekrar yaşayabilseydim?” diye düşündüm. Bugün, 9 yıl sonra, bunu düşündüğümde, belki de Tanrı’dan başka bir şey istemenin daha iyi olacağından şüpheliyim.

Far Cry 6 çok büyük haritalara ve çok sayıda ortama sahiptir. Oyunun etap sayısı gerçekten çok fazla ve bunları tamamlamak uzun zaman alıyor. Aslında, eğer projenin miktarı, yani boyutları veya video oyunu içeriğinin hacmi, değerinin ana belirleyicisi olsaydı, Far Cry 6 kesinlikle yılın en iyi AAA’larından biri olurdu. Ancak etapların tasarımındaki ilkelere ve farklı saatlerde oyun deneyiminin kalitesinde önemli iniş çıkışlar gibi şeylere baktığımızda tekrarlara artık gözümüzü kapatamıyoruz.

Far Cry

Far Cry 6

Elbette Far Cry 6 bazı alanlarda harika görünüyor; Harika teknik grafiklere sahip farklı ortamlar yaratmaktan, birkaç saatte bir gelebilen, ancak kendi içlerinde oyunculara olağanüstü bir deneyim sağlayan özel aşamalar oluşturmaya kadar. Far Cry 4 ve ötesinin formülünü seven ve ideal bulan izleyiciler için yeni Ubisoft ürünü eğlenceli olabilir. Ama diğer insanlar oyuna gitmeden önce dikkatli olmalılar.

Far Cry 6 oyun zorluk seviyeleri, kasıtlı veya kasıtsız olsun, sorunu vurgular. Aksiyon Modu ve Öykü Modu arasında seçim yaparak pratikte normal mi yoksa kolay bir deneyim mi istediğinize karar verirsiniz. Böylece, Öykü Modu’nu seçerek, oyuncu önündeki engellerin bir kısmının kaldırıldığını görebilir. Çünkü Danny Rohas (Far Cry 6’nın erkek veya kadın oyuncu olabilen ana karakteri) bu durumda o kadar esnek görünüyor ki, oyuncu sürekli olarak seviyesini yükseltmeden ana aşamalara zamanında gidebilir ve önemli bir şansa sahip olabilir. bitirmek.

onları teslim etmek için. Eylem Modu pratikte bazen oyuncunun yeteneğine çok az dikkat ederken ve sadece düşük seviyesine bağlı olarak oyuncuya şans vermez.Öyle görünüyor ki, Story Mode’u seçerek oyunun savaş sisteminin mantığını pratik olarak atlatırsanız, bazı yönlerden Far Cry 6’dan sıkılmama şansınız daha yüksek. Çünkü artık kontrol noktalarını ele geçirmek, kalabalık üslere saldırmak ve bilgisayarlardan bilgi almak veya bir uçaksavar silahını imha etmek gibi tekrar eden diğer görevleri yapmak zorunda değilsiniz. Bir oyuncu, “ana hikaye aşamalarını deneyimlemek için seviyeyi yükseltmeye çalışmak” baskısı altında bir alt sahne oynadığında, doğal olarak tasarımına daha sıkı bir şekilde bakacaktır. Oyuncu için yaratılan bu tür bir düşüncenin oyun dünyasına dalmasını ne kadar azalttığını ve sürekli olarak “video oyunu olmanın” ürünü benim ve sizin gözlerinize batırdığını göreceğiz.

Far Cry 6’daki silah çeşitliliği mükemmel

Ubisoft, izleyicilere dayatılan tekrarlayan görevlerin birçoğunu, belirli silahlar elde etmek gibi çeşitli amaçlara hizmet edebilecek tamamen isteğe bağlı faaliyetlere dönüştürseydi, sonuç bugün olduğundan çok daha iyi olurdu. Günümüzün izleyicileri, oyunların içinde sunulan deneyimin süresine dayalı olarak parasal değerlemelerini sıklıkla duyuyor. Ancak Far Cry 6, oyun deneyimini oynamak için harcadığımız saatlerin hiçbir şekilde deneyimin genel kalitesi kadar önemli olmadığını bize bir kez daha hatırlatıyor.

Far Cry 6 Oyun incelemesi

Far Cry 6

Far Cry 6, oyuncunun ilerlemesini gerçekten uygulayabileceği bir yetenek ağacına sahip değil. Sonuç olarak, seviye atlama sistemi, oyuncunun size ve her Danny Rohas silahına bir sayı yapıştırdığında pratik olarak yeteneklerini belirlemek istiyor. Görünüşe göre Ubisoft, ürünü daha az tekrarlı hale getirmek için yalnızca az çok rastgele değişikliklere izin veriyor; Bu, Far Cry 4’te Far Cry Primal ile ilk çağın kıyafet değişikliği mi, yoksa Far Cry New Dawn’daki her atışta her düşmana verilen Hasar gösterisi mi?

Ubisoft, çeşitli silahlar sağlamada ve kişiselleştirmeleri için birçok olanak sağlamada başarılı olmuştur. Oyuncu, daha iyi silahlar elde etmek ve onları bir savaş aracına dönüştürmek için sürekli olarak gerekli kaynakları toplayabilir. Bu sayede adım adım barut daha çok onun zevkine göre şekilleniyor ve adımlar tekrarlı olsa bile düşmanları yok etmenin farklı yolları bulunuyor.

Ana görevler

Tüm Far Cry serisi başlıkları, kaos yaratarak izleyicileri için yarattıkları keyifle bilinir. Far Cry 6’nın oyunun hikayesini oluşturan ana görevleri bu serinin köklerine tamamen sadık ve bu konuda hiçbir sorun yok. Ama Far Cry’ı Far Cry’a çeviren unsura bağlı kalmanın yanı sıra değişim, yenilik ve gelişim yolunda da büyük adımlar atan bir çalışma arıyorsanız bu oyunun sizi tatmin edemeyeceğini söylemeliyim.

Far Cry 6

Far Cry

Far Cry 3’teki Kick The Hornet’s Nest görevini hatırlıyor musunuz? Far Cry 6’da tütün tarlalarının ateşe verilmesi şeklinde aynı adım tekrarlanıyor. Ana karakterin hayallere kapıldığı aşamalar ne olacak? Bu görevler Far Cry 6’da da geri dönüştürülmüştür.

Ne yazık ki bu oyun, önceki oyunların popüler aşamalarının tekrarından başka bir şey değil ve girişte de belirttiğim gibi, bunun nedeni Ubisoft’un eski fikirleri terk etme (ne kadar başarılı olursa olsun) ve ismine yakışır bir başlık yaratma konusundaki sürekli korkusudur ” Devam filmi”. Ol, işaret ediyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram