Home » Karşılaştırma 2020 Acura TLX vs 2020 Infiniti Q50

Karşılaştırma 2020 Acura TLX vs 2020 Infiniti Q50

by adminn1
0 comment
2020 Acura TLX

Büyük ölçüde Alman sedanlarının hakim olduğu bir pazarda genellikle manşetlere çıkmayan iki model var. Bu, Acura TLX ve Infiniti Q50’nin dikkate değer olmadığı anlamına gelmez.

Acura TLX

2020 Acura TLX

Her iki durumda da güvenilirlik Alman otomobil üreticisinin ürünlerinden daha üstündür, genel kalite karşılaştırılabilir ve fiyat noktaları binlerce dolar daha düşüktür. Soru şu: Bu yeterli mi, bir ve iki, hangisine gitmeli?

2020 Acura TLX

TLX, TL’nin yerine 2015 yılında geldi. TLX için son rötuşlar, Acura’nın daha uyumlu bir stil için ızgarayı değiştirdiği ve elmas şeklindeki LED farları dahil ettiği 2018 yılına kadar uzanıyor. 2020 için seriye bir PMC (Performans Üretim Merkezi) kiti eklendi. El yapımı bir yapım süreci sayesinde araca ilave bir farklılık katıyor. Acura teknisyenleri mekanik, elektronik, iç ve dış bileşenleri bir NSX’te yaptıkları gibi manuel olarak kurarlar.

 

4 veya 6 silindirli
4 silindirli FWD modeli ile teklif, A-Spec ve Tech A-Spec çeşitleriyle daha sınırlıdır. V6 motorunu ve AWD’yi A-Spec, Tech, A-Spec, Elite ve Elite A-Spec modellerinde alabilirsiniz.

2020 Acura TLX

Acura TLX

2.4L 4 silindirli motor, 206 hp ve 182 lb-ft tork sunar. Çok verimli SH-AWD (Super Handling All Wheel Drive) sistemi, gücü ön ve arka akslar arasında eşit olarak bölebilir ve ayrıca daha fazla kavrama için torku soldan sağa kaydırabilir, ancak altı silindirli modelle birlikte verilmez.

4 silindirli motora sahip modeller, 8 vitesli otomatik çift kavramalı şanzıman ve iki tekerlekten çekiş kullanır. 3.5L V6, sportif olmaktan daha yumuşak olan 9 vitesli otomatik şanzımanla 290 hp ve 267 lb-ft tork üretiyor. Bize göre doğru şanzıman yanlış araca yerleştirilmiş. V6 motor modelinde çift debriyaj ünitesini koymak veya 4 silindirli versiyonla dört tekerlekten çekiş sunmak daha verimli olacaktır.

 

iyi donanımlı
TLX’in tüm versiyonları, ön çarpışma uyarısı ve otomatik frenleme, yeniden konumlandırma yardımı ile şerit değiştirme uyarısı, lastik basıncı monitörü, 19 inç jantlar, otomatik kısa huzme, ön cam buz çözme sistemi, ısıtmalı aynalar, LED sis farları, açılır tavan ile birlikte teslim edilir. , LED farlar, uyarlanabilir hız sabitleyici ve otomatik kararan ayna.

Ayrıca otomatik klima kontrolü, elektronik el freni, çok açılı geri görüş kamerası, 7 hoparlörlü ses sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğu, sürücü koltuğu için 10 yönlü güç ayarlı ısıtmalı ön koltuklar (ön yolcu için 4 yönlü) bulunuyor. ), ön koltuk için uzantıların yanı sıra. A-Spec Tech varyantı ile kör nokta ve arka çapraz trafik uyarıları, geri çekilebilir aynalar, yağmur algılayıcı silecekler, navigasyon sistemi, sabit diskli 10 hoparlörlü ses sistemi, ısıtmalı arka koltuklar ve ısıtmalı direksiyon ekliyoruz. teker.

SH-AWD A-Spec modelinde ayrıca bir başlat/durdur işlevi, elektronik vites seçici ve 8 yönlü elektrikli ayarlanabilir ön yolcu koltuğu bulunur.

SH-AWD Tech versiyonu, tekerleklerin boyutunu 18 inç’e düşürür, farlar ve perfore Milano deri ekler.

Elite modellerde otomatik kararan dış aynalar, krom kapı eşikleri, ön ve arka park sensörleri, 360 derece kamera, akıllı telefonlar için kablosuz şarj ve havalandırmalı ön koltuklar bulunuyor.

 

V6 ile bile yakıt tasarruflu
TLX’in tahmini yakıt ekonomisi, 4 silindirli motor için şehir içi sürüşte 10.0L/100 km ve otoyolda 7.1L’dir. Bu rakamlar, A-Spec varyantı için 10.2L ve 7.4L’ye yükselir. Dört tekerlekten çekişli versiyonlara ve V6’ya geçin ve değerler 11,4  km ve 7,7 (şehir/otoyol). Burada da A-Spec versiyonları 12.0L ve 8.2L (şehir/otoyol) ile daha açgözlü.

En hoş model, hiç şüphesiz, sağlam bir gövdeyle birleştirilmiş çok duyarlı 8 vitesli şanzıman nedeniyle 4 silindirli motora sahip A-Spec versiyonudur. V6 harika bir dört tekerlekten çekiş sistemine sahipse, sürüş keyfine müdahale eden tembel dokuz vitesli bir şanzımana sahiptir. Acura’ya uzun zamandır 4 silindirli versiyona dört tekerlekten çekişi koymasını veya V6’ya 8 ileri çift kavramalı kutuyu koymasını söylüyorduk, mükemmel bir kombinasyonumuz olurdu.

 

2020 Infiniti Q50

2014 yılında Q50, Infiniti’nin giriş seviyesi kompakt sedanı olarak G37’nin yerini aldı. Hibrit ve dört silindirli varyantlar geldi ve gitti, Q50’yi 300 veya 400 beygir gücündeki temel motor olarak bir V6 motorla bıraktı.

2020 Infiniti Q50

Infiniti Q50

Geçen yıl dört silindirli motorun ortadan kaldırılmasının ardından Infiniti, 2020 serisine yeni bir Pure temel modeli ekliyor.

 

Mevcut sürümler
Infiniti, Q50’yi Pure, Signature Edition, Sport ve I-Line Red Sport versiyonlarında satıyor. Hepsi Red Sport versiyonunda 300 beygir gücü ve 400 beygir gücü ile 3.0L V6 motor kullanıyor. Dört tekerlekten çekiş tüm modellerde standarttır ve yedi vitesli otomatik şanzıman tek şanzımandır.

 

Standart özellikler
Temel özellikler 17 inç alaşım jantlar, otomatik LED farlar, LED gündüz farları, karşılama aydınlatması ve pasif anahtarsız giriştir.

İçeride, Q50 Pure suni deri kaplama, deri kaplı direksiyon simidi, sekiz yönlü güç ayarlı ısıtmalı ön koltuklar, basmalı düğme, ses tanıma özellikli Bluetooth, hız sabitleyici, yağmur sensörlü silecekler, otomatik karartma dikiz aynası, çift bölgeli otomatik klima ve ısıtmalı yan aynalar.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram