Home » 2020 Chevrolet Colorado ZR2 Bison İncelemesi

2020 Chevrolet Colorado ZR2 Bison İncelemesi

by adminn1
0 comment
2020 Chevrolet Colorado

Kamyonetlere güçlü bir talep olduğu sürece, üreticiler bunları tüketicilere satmak için orada olacaklar, söylenmesi gereken düzenli bir kar marjı için. Ve hiç kimse, üreticilerin pazara sunmak için yeni varyantlar bulma konusunda yaratıcı olmadıklarını söyleyemez. Örneğin, 2010 yılında Ford F-150 SVT Raptor’un piyasaya çıkmasından bu yana, “off-road” varyantları eğilimi, modelin rakipleri arasında ivme kazandı.

Raptor’un otomotiv endüstrisinin bu daha sağlam tarafını tek başına canlandırdığını güvenilir bir şekilde iddia edebilirsiniz, ancak bugün üreticiler artık bazı faydalı modellerini bu tür egzersizler için özel olarak tasarlanmış giysilerle giymekten çekinmiyorlar. Toyota RAV4 Trail’de sunulan TRD Off-Road Paketini düşünün, örneğin; sadece birkaç yıl önce böyle bir muamele görmemiş olan o SUV.

Chevrolet Colorado

2020 Chevrolet Colorado

2017 model yılı için piyasaya sürülen Colorado ZR2, yakın zamana kadar Chevy’nin bu segmentteki en ciddi ürünüydü. Ancak tüketiciler, dış mekan için tasarlanmış araçlar için olumlu bir şekilde yaygara yaparken, Amerikalı otomobil üreticisi, bahsi daha da yükseltmeye karar verdi. Bunu da orta boy toplayıcısını disiplinde uzman olan AEV’ye (Amerikan Keşif Araçları için) emanet ederek yaptı.

Bu Amerikan firmasının halihazırda etkileyici bir başarı geçmişi var, ürettiği her özel ürün görünüşte bir öncekinden daha vahşi görünüyor, ancak Colorado ZR2, AEV’nin General Motors gibi bir üretici ile ilk büyük ölçekli işbirliğini işaret ediyor.

 

Bison ZR2’de başka neler var?
2020 Chevrolet Colorado Bison ile ilgili gerçek sürüş izlenimlerime geçmeden önce, satış sonrası üretici tarafından bu toplayıcıyı daha da güçlendirmek için getirilen ek ekipmanı gözden geçirmeye biraz zaman ayırmaya değer.

2020 Chevrolet

Chevrolet

Fark ettiğiniz ilk şey, ZR2 Bison’un CHEVROLET harfleriyle dövme yapılmış bir ızgaraya sahip yeni ön fasyasıdır – Silverado Trail Boss’ta daha önce gördüğümüz bir şey.

Tampon ayrıca arazi sürüşü sırasında motor bölmesi bileşenlerini korumak için çelik bir çerçeveyi barındıracak şekilde yeniden tasarlandı. Aslında bu çerçeve, yanlarda ve hatta arka tamponun içinde toplayıcının tamamını koruyor. Kabul etmeliyim ki, sonuç tüm vücuda çok iyi entegre oldu. AEV’nin harika çalışması burada.

Ayrıca, gövde altı koruma plakalarının ZR2 Bison’a özel ve AEV’ye göre daha fazla dayanıklılık katan bor çeliğinden yapıldığını da unutmayın.

Temel ZR2’nin 31 inç Goodyear Wrangler Duratrac arazi lastikleri hala yerinde, ancak Bison modeline özel jantları (17 inç çapında ve 8 inç genişliğinde) sararak Colorado ZR2 Bison’a başka bir karakter dokunuşu ekliyor.

Elbette AEV rozeti, örneğin kargo kutusunun bagaj kapağında, koltuk başlıklarında ve hatta halılarda araçta birkaç stratejik yerde bulunabilir; Bison adı ise arka çamurluk çıkartmalarına eklenir.

 

Ve şnorkel?
Nişin alışkanlıkları, sürdüğümüz 2020 ZR2 Bison 2020 pikapının neden sağ çamurluğuna ünlü yükseltilmiş hava girişinin (ya da “şnorkel”) takılı olmadığını merak ediyor olabilir. AEV tarafından geliştirilen bu ekipmanın öncelikle güneydeki komşularımız için bir seçenek olduğunu ve sınırın bu tarafında bulunmadığını belirtmekte fayda var… En azından Kanada web sitesinde bulamadık!

2020 Chevrolet Colorado

Chevrolet Colorado

Bu dış boru, kamyonun canavar gibi çekiciliğine katkıda bulunurken, yokluğu Colorado ZR2 Bison’un zorlu yoldan çıkmasını engellemez. Bir günlüğüne bunu yapma fırsatım oldu ve Chevy aracının şimdiye kadar üretilmiş en iyi arazi sürüşü donanımına sahip olduğuna şüphe yok.

 

Göz alıcı olmaktan çok işlevsel bir iç mekan
2015 model yılı için piyasaya sürülen Colorado, iç tasarımının modernliği açısından yavaş yavaş zemin kaybetmeye başlıyor. Birincisi, gösterge panelinin tasarımı biraz daha gösterişli olabilir ve bir Colorado ZR2’nin (Bison rozeti olmadan) 47.500 $ ‘lık başlangıç ​​fiyatını düşündüğünüzde bu gerçek daha da öne çıkıyor, ancak hey, belki kamyonun 2021 baskısı bir tazeleme alın.

Neyse ki, orada burada bazı ucuz plastik elemanların varlığının ötesine baktığınızda, Colorado ZR2’de her şeyin kullanımı kolaydır. En yaygın olarak kullanılan komutların tümü tek bir yerde gruplanmıştır, bilgi-eğlence sistemi ise endüstri standardının en iyilerinden biridir. Aktarma organları konfigürasyonunu ve sürüş modlarını değiştirmeye gelince, Chevrolet, örneğin Jeep Gladiator veya Toyota Tacoma’da bulacağınız gibi ikinci bir kol içermiyordu; kamyonun yeteneklerini değiştirmek için sol tarafta daha basit bir başparmak tekerleği ve vites kolunun yanında diğer iki düğme kullanılır.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram