Home » Thor ve Superman arasındaki mücadele; Ölümüne savaşı kim kazanacak?

Thor ve Superman arasındaki mücadele; Ölümüne savaşı kim kazanacak?

by adminn1
0 comment
thor ve superman

Hayranlar yıllardır hangi süper kahramanın diğerini yenebileceğini tartışıyorlar. Bu dostane tartışmalarda süper kahraman gücünün altın standardı Süpermen’dir. Bu süper kahramanın sınırsız yetenekleri ve gücü göz önüne alındığında, başka hangi karakterin onu ciddi bir meydan okumada adil bir şekilde yenebileceğini söylemek zor.

Superman

Süpermen yağmur özelliği

Ancak Marvel’ın en güçlü Yenilmezlerinden biri olan Thor, bu karakteri alt edecek kadar güçlü olabilir. Asgardlı yetenekleri ve müthiş çekici ile savaş alanında bir tanrı olarak kabul edilir. Bu güçler sayesinde Thor, dövüş kurallarına göre kendisinden çok daha güçlü düşmanları yenebilir.

Thor’un güçlü olabileceğini ve Süpermen’in bir lokomotiften daha güçlü ve bir mermiden daha hızlı olabileceğini göz önünde bulundurarak, bu yazımızda bu iki süper kahraman karşı karşıya gelirse kimin kazanacağını ve diğerini yeneceğini öğreneceğiz.

Superman’in hangi versiyonu, Thor’un hangi versiyonu?

Çizgi romanlardaki paralel dünyalar ve süper kahramanların farklı zaman dilimleri nedeniyle DC ve Marvel, Superman ve Thor’un farklı versiyonlarını hayranlarına tanıttı. Sonuç olarak karşılaştırma için öncelikle bu süper kahramanların hangi versiyonunu seçeceğimizi belirlemeliyiz. DC Evreninde Superman, “Crisis on Infinite Earths” hikayesinden önce çok fazla güce sahipti.

Thor

Thor Odinson Gerçek Tanrı

Crisis on Infinite Earths çizgi romanından önce yayınlanan bazı çizgi romanlar sırasında Superman, daha sonra başka hiçbir sayıda bu güce ulaşamayacağı birçok yeni ve olağanüstü yeteneğe sahipti . Örneğin, Süpermen’in hapşırması o kadar güçlüydü ki güneş sisteminin düzenini bozabilirdi.

Superman karakterinin tarihinde başka hiçbir yerde onda böyle bir güç seviyesi görmedik. Bu karakterin modern versiyonu olan Kriz sonrası Süpermen’in çeşitli sınırlamaları vardır. Dumuzdi ve Darkside gibi bazı düşmanları bile güç alanında onunla kolayca karşı karşıya gelebilir.

Elbette başka yerlerde Superman’in birçok gücü vardı. All-Star Superman çizgi romanlarında, Man of Steel çok fazla güce sahipti ve ölüm anından önce çok güçlü hale geldi.

Ancak tarih boyunca Thor daha az dalgalanma yaşadı ve nispeten istikrarlı bir güç seviyesine sahip oldu. Ancak çizgi romanlarda bu karakterin daha zayıf veya daha güçlü olduğu zamanlar oldu. Süpermen, kriz öncesi tuhaf güçleriyle Thor’u kolayca yenebildiği için bu yazımızda, Süpermen’in kriz sonrası gücünü Marvel evrenindeki Thor karakteri ile karşılaştıracağız. Aslında bu iki karakterin normal ve bilinen hallerini birbirinin önüne koyacağız. Önümüzde ilginç bir kavga var, sence de öyle değil mi?!

Hangisinin gücü daha fazla?

Thor ve Superman arasındaki mücadele

Thor ve Superman

İnsanüstü güçler açısından Süpermen kazanır. Dondurucu nefes ve ısı görüşü gibi güçlerle, Man of Steel’in açıkça daha fazla mühimmatı var. Bununla birlikte Thor, sürekli olarak devlerle savaş halinde olmuştur ve Celestials gibi korkunç güçlere direnmiştir. Superman’in yetenekleri Thor’a zarar verebilir, ancak onu yenmesi gerekmez.

Asgardlı yeteneklerine ve fiziksel gücüne ek olarak, Thor’un bir başka büyük gücü de vardır, bu da yıldırımın kontrolüdür. Gök gürültüsü tanrısı olarak şimşekleri kontrol edebilir. Bu karakterin yıldırım gücü, Superman’e karşı verilen mücadelede etkin rol oynayabilecek bir faktör.

Thor daha mı güçlü yoksa Süpermen mi?

Nasıl hesaplarsan hesap, Superman güç açısından Thor’dan üstün. Çizgi romanlarda gezegenlerin düzenini bozmuş ve kaba kuvvetiyle insanları dış yörüngeye fırlatmıştır. DC evreninde Superman’in gücü benzersizdir. Bununla birlikte, Thor’un da önemli bir gücü var. Bu karakter, Beta Ray Bill ile yaptığı dövüş sırasında saf gücüyle tüm bir gezegeni yok etmeyi başardı.

Thor, büyük kozmik güçler olan Galactus ve Phoenix Force’u neredeyse yendi. Asgard’ın ağırlığını taşıdı ve bir kara deliğin yerçekimine direndi. Süpermen hala biraz daha güçlü görünse de, Kriz sonrası Süpermen ve Thor arasındaki güç farkı o kadar da büyük değil.

Hangisi kazanacak?

Dürüst olalım; Adil bir dövüşte hangisinin kazanacağını kesin olarak söylemek mümkün değil.

Süpermen’in sihir konusundaki zayıflığına rağmen, Thor’un Çelik Adam’a göre başka bir avantajı daha var. Süpermen genellikle dostça dövüşlerde ve rakibi kötü bir varlık olmadığında geri çekilir. Batman’in genellikle Superman’i yenmesinin nedeni budur. Sonuç olarak, Superman’in Thor ile bir savaşta geri adım atmaya istekli olacağını hayal etmek zor değil. Ancak Thor savaşmayı sever ve Çelik Adam’la mücadelesinin her saniyesinden şüphesiz keyif alacaktır.

thor ve superman

thor vs superman

Süpermen, süper hızıyla muhtemelen Thor’u kendi yıldırımını yaratma şansı bulamadan yenebilirdi. Ancak Süpermen, özellikle arkadaşlarına karşı savaşlarında genellikle maksimum gücünü kullanmaz. Ancak ondan farklı olarak Thor, dövüşü ciddiye alır ve savaşı kazanmak için elinden gelenin en iyisini yapar.

Thor’un büyülü güçleri ve Süpermen’in savaşındaki gecikmesi göz önüne alındığında, Yıldırım Tanrısı, Çelik Adam’ı sihir ve şimşekle yenme şansına sahip olabilir. Süpermen çelikten adam olabilir ama tereddüt ederse Thor büyülü yıldırım gücüyle onu şok edecek ve yenecek kadar güçlüdür ancak Süpermen bu savaşa tüm gücüyle girer ve maksimum yeteneğini kullanırsa muhtemelen kazanacaktır. mücadele olacaktır.

senin görüşün nedir? Thor ve Superman arasında bir savaş olsaydı, kim kazanırdı? Yorumlarınızı duymayı bekliyoruz!

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram