Home » 2022 Kia Rio İncelemesi: Alt Kompaktın Hala Yeri Var

2022 Kia Rio İncelemesi: Alt Kompaktın Hala Yeri Var

by adminn1
0 comment
2022 Kia Rio

Elektrik geçişi, çok eksik kalmasına rağmen hızla devam eder. Anahtarın zahmetli olmasının nedenlerinden biri, elektrikli arabaların hala, iyi, pahalı olması ve bu da onları bir bütçeyle birçok sürücü için erişilemez durumda tutmasıdır. Alternatif enerji savunucuları, teknolojinin gaz harcamalarında tasarrufa izin verdiğini ve uzun vadede sahiplerinin paradan tasarruf etmesini istediğini iddia edebilir, gerçek şu ki, 45.000 dolarlık bir araba herkes için mümkün değildir.

Kia Rio

2022 Kia Rio

Ve bu yeterli değilse, tedarik zinciri krizi yeni ve kullanılmış araçların fiyatlarını artırdı ve stokları azalttı. Kısacası, bugünlerde arabaya erişim karmaşık. Neyse ki, hala birkaç ulaşılabilir seçenek var. Örneğin bu Kia Rio gibi, 20 yıldır ortalarda olan bir alt kompakt otomobil. Artık kullanılmayan Hyundai Accent’in kuzeni olan 2022 Kia Rio, piyasadaki alıcılara gömleği, kolu ve hatta bacağı gibi bir bütçeye mal olmayacak birkaç seçenekten biri.

 

“Gizli” bir tasarım
Sadece hatchback olarak mevcut olan Kia Rio, bir araba için oldukça agresif bir ızgaraya sahipken, sis farı tasarımı birçok ayrıntıyla mükemmel, ekonomik bir arabaya hoş bir dokunuş. “Kaplan burnu” imzasına gelince, üçgen farlar arasında kavisli, çok mevcut.

2022 Rio

Rio

Yandan bakıldığında, Rio oldukça geleneksel, hatta belki de bu 15 inçlik jantlarla biraz fazla. Açıkçası, üretici, yalnızca stil ve yol tutuşunu artırmak için tekerleklerin boyutunu kolayca bir inç kadar artırabilir. Ama yine de, Rio tam olarak bir performans arabası değil, bu yüzden sahip olduğundan daha büyük ayakkabılara gerçekten “ihtiyacı” yok.

Arka uç çok sade, diğer son Kia modellerinde gördüklerimizle bir tezat oluşturuyor. Öte yandan dış cephedeki ilk montaj kalitesi bu fiyata bir araba için dikkat çekici.

Genel olarak, Rio hiçbir yerde Koreli otomobil üreticisinin en son kreasyonları kadar gösterişli değil – EV6 çarpıcı bir örnek – ancak bütçe otomobil alıcılarının karşılayabilecekleri bir şey bulmaktan rahatladığını düşünüyoruz.

 

Basit ama bağlantılı bir iç mekan
Açıkça söylemek gerekirse, bir alt kompakt, özellikle çok fazla bagajla uzun yolculuklar için dört kişilik bir aile için en iyi araba olmayabilir. Ancak çatıda bir kargo kutusu varsa, Rio bu işi yapabilir. Alt kompaktın iç mekanı, dört yolcunun yerinde olduğu için biraz sıkışık hissediyor, ancak bu, şehir otomobillerinin gerçeği.

2022 Kia Rio

Kia Rio

Öte yandan, ön sıra cömertçe donatılmıştır. En üst seviye EX Premium, ısıtmalı koltuklar ve direksiyon simidi, Apple CarPlay ve Android Auto (maalesef kablolu), klima kontrolü, hız sabitleyici ve hatta şeritte kalma yardımı, ön otomatik acil frenleme ve kör nokta uyarısı gibi birkaç güvenlik sistemine sahiptir. diğerleri.

Koltuklar konfor için herhangi bir ödül kazanmayacak, ancak bu fiyattaki bir araba için Rio çok başarılı, 15 inçlik jantların varlığı biraz konforu garanti ediyor. Bununla birlikte, özellikle agresif bir şekilde hızlanırken ve özellikle sürekli değişken şanzıman küçük 4 silindirli motoru yüksek sesle çığlık attığından, ses yalıtımı yetersizdir.

 

bilgi-eğlence sistemi hakkında
Tüm Hyundai ürünleri gibi, in-house sistem de dokunmatik ekranın altına yerleştirilmiş kısayol düğmeleri ile nispeten basittir. Bunun sistemin eski versiyonu olduğunu belirtmekte fayda var, ancak sadece birkaç yıl önce bunun gibi küçük bütçeli arabaların dokunmatik ekranının bile olmadığını belirtmekte fayda var. Bu arada, ekranın hemen altında bulunan iklim sistemi düğmelerine şapka çıkartın. Yine de Rio, bütçe otomobil kimliğini tamamen gizlemiyor: gemide sert siyah plastik her yerde mevcut. Bazıları için bir ayrıntı, ancak bugünlerde her puan önemlidir.

 

Dümende
Doğal emişli 1.6L motorundan 120 hp ve 113 lb-ft torku ile Kia Rio bir yol canavarı değil. Bu motor, güçlü hızlanmanın gerekli olmadığı şehirde iyi, ancak otoyolda, belirli geçiş durumlarında önceden plan yapmanız gerekiyor. Etrafında hiçbir yol yok, bu CVT hızlanmayı biraz engelliyor. Giriş seviyesi modelle sınırlı olan manuel şanzıman, biraz yakıt ekonomisi pahasına olsa da burada daha iyi iş çıkarır.

İç mekan, sportifliğin bu ekonomik otomobille yapılan anlaşmanın bir parçası olmadığını yüksek sesle ve net bir şekilde ortaya koyuyor. Rio, küçük dönüş yarıçapı, kolay park etme manevraları, hafif ve esnek direksiyonu ve kademeli güç aktarma organları ile şehir için mükemmel bir otomobil. Alt kompaktta geçirdiğim bir hafta beni ilk arabama geri getirdi – çok cansız bir Volkswagen Fox – sadeliği için, ancak daha önceki Brezilya yapımı Alman otomobilinden ışık yılı önce rafine edilmesi ve ekipmanı için değil.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram