Home » 2022 Subaru Outback Wilderness Uzun Vadeli İnceleme

2022 Subaru Outback Wilderness Uzun Vadeli İnceleme

by adminn1
0 comment
2022 Subaru Outback

Kaç tane araba reklamının, aracı satın alması beklenen tüketicilerin yaptığı varsayılan birden fazla açık hava fiziksel aktivitesine odaklandığını hiç fark ettiniz mi?

Pazarlama dehalarının verimli zihinlerine bakılırsa, hepimiz bir grup bahçıvan, kanocu, bisikletçi ve kampçıyız. Dana derinliğindeki çamur göllerinde dağ bisikletleriyle kükrüyoruz ve gece yarısı göğünün altında bir ormandaki çam iğnelerinden oluşan bir yatağın üzerinde dinlenene kadar dinlenmeyeceğiz. Bu reklamlarda bizi temsil edenler, mükemmel dişleri ortaya çıkaran mükemmel bir gülümsemeye sahipler ve kanepede patates olmadıkları için tebriklerde her birinin sırtına yürekten tokat atıyorlar.

Subaru Outback

2022 Subaru Outback

Bu, kısmen bebek patlamalarına yönelik bir mesajdır. Ve mesaj açık: Heck hayır, henüz ölmedin, hatta huzurevine bile hazır değilsin. Hala aktif olabilirsiniz, iyi eğlenceler. Ama bunun için doğru arabaya ihtiyacın var!

2000’den önce
İlk Outback, bunu New York Otomobil Fuarı’nda yaptı. O zamanlar, 1990’ların ortalarında, buna Legacy Outback ve Japonya’da Legacy Grand Wagon adını verdiler.

Subaru

2022 Subaru

Tahmin edebileceğiniz neden – aslında bir AWD vagonuna dönüştürülmüş bir 1994 Legacy sedanıydı. Araç yükseltilmiş bir tavana, yerden yüksekliği artırılmış ve ayrıca güçlendirilmiş bir süspansiyona sahip. Subaru ayrıca sis önleyici farlar, daha büyük lastikler ve zırhlı görünmesini sağlayan bir dizi siyah dış unsur da verdi. Bu tasarımcı Olivier Boulay’in beyniydi (teşekkürler Wikipedia).

Yeni ve orijinaldi. Tam olarak olmasa da, yüzde 100 orijinal, çünkü 1980 ve 1987 yılları arasında American Motor Corporation (AMC) tarafından üretilen Eagle oradaydı, bunu yaptı. Ama yine de, bu yeni Subaru, oradaki her şeyden farklıydı ve Subaru’nun kutunun dışında düşünmekte hiçbir zaman sorun yaşamadığı göz önüne alındığında, bu belki de o kadar şaşırtıcı değil. Yeni ve eksantrik modeller, Japon markası için neredeyse bir ticari markaydı.

Bu arada, adı hem yıldızlardan oluşan bir takımyıldızı hem de bir araya gelme eylemini ifade eden bir şirket tarafından yapılan ilk 2022 Subaru Outback için, modelin mühendisleri onu bazı zorlu testlerden geçirmek için Avustralya’ya gitti. İsim plakasının ülkenin devasa çöl benzeri iç kısmına atıfta bulunduğu göz önüne alındığında, çok uygun bir yerdi.

 

Bir Outback tarafından kaydedildi!
Belki de manzaradan ve içinde yaşayan kangurulardan ilham alan Subaru’nun pazarlama guruları, Outback için mükemmel bir sözcü buldu: Avustralyalı aktör Paul Hogan, diğer adıyla Timsah Dundee. Yıpranmış yüzü, kolay çekiciliği ve çekici aksanı, serinin ilk iki filmi sayesinde dünya çapındaki hayranlar tarafından tanıdıktı. 2001’de yayınlanan üçüncü giriş için, karakteri bir Outback’in direksiyonuna yerleştirdiler. Tabii ki.

2022 Subaru Outback

Subaru

Yeni Outback’in tanıtımını yapan ilk TV reklamı, Hogan/Dundee’nin aracın özelliklerini kısa ve öz bir şekilde dile getirmişti. Bir SUV’da kötü adamlar tarafından takip edilen rahat bir Hogan, aynı derecede rahat yolcusuna, yandaşlarının “dünyanın ilk spor hizmet vagonu ile boy ölçüşemez” olduğunu söyler.

Bahsettiğimiz gibi, bu, gerçekten çığır açan AMC Eagle’ın formata daha önce yaptığı katkıyı görmezden geliyor, ancak sanırım buna senaristlerin sanatsal lisansı diyeceğiz…

Bu reklamdan sonra üretilen ve birlikte yaklaşık 22 milyon dolara mal olan birkaç başka reklam daha vardı, ancak iyi harcanan paraydı: Subaru, reklam kampanyasının ilk dokuz ayında 20.000’e yakın Outback sattı. Önceki hayatında bir araba satıcısı olan Paul Hogan’ın Subaru’ya “bir sürü inşa etseler iyi olur çünkü sana birçoğunu satacağım!” demiş.

Bu ilk neslin (1995 – 1999) bir parçası olarak Subaru, Legacy sedanın bir Outback baskısını da çıkardı. Şirket konsepti o kadar beğendi ki Impreza’ya kadar genişletti. Bu sürüm, 2011’de emekli olana kadar Kuzey Amerika’da Outback Sport olarak tanındı.

 

İleriye ve yukarıya!
İkinci nesil (2000’den 2004’e) birkaç milimetre uzunluk ve genişlik kazandı, ayrıca 2.5L üniteye alternatif olarak 3.0L 6 silindirli bir motoru memnuniyetle karşıladı. Sedan ve vagon arasındaki çizgiyi aşmaya devam etti.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram